Novinky

18.07.2019 | Matúš Halás
Proving a Negative: Deterrence Does Not Work in the Baltics
Deterrence does not work in the Baltics writes our colleague, Matus Halas, in his article for European Security, in which he shows that the situation in the Baltics for NATO is not exactly the best."The increased Russian foreign policy assertiveness and the related security concerns associated with the Eastern Flank of NATO caused a revival of interest in European deterrence after more than two decades of neglect. Yet the absence of a military invasion into the Baltics does not necessarily imply a successful deterrent threat."
Affect in the Czech Narrative of "Russian Hybrid Warfare"
Jakub Eberle and Jan Daniel recently published their article "Putin, You Suck": Affective Sticking Points in the Czech Narrative on "Russian Hybrid Warfare" in the prestigious Political Psychology journal. Together, they examine a dominant Czech narrative of "Russian Hybrid Warfare," placing emphasis on the role of identity.
09.07.2019 |
Zpráva z konání druhého ročníku Česko-ruského diskusního fóra
Ve dnech 18. - 19. 6. se v Moskvě uskutečnilo druhé setkání výročního Česko-ruského diskusního fóra. Fórum pravidelně, na základě memoranda o porozumění uzavřeného na podzim roku 2017, pořádá Ústav mezinárodních vztahů a Moskevský státní institut mezinárodních vztahů (MGIMO) jako platformu pro odbornou debatu o společenských otázkách. Jak při zahájení tohoto ročníku uvedl Ondřej Ditrych, ředitel Ústavu mezinárodních vztahů, posláním fóra je setkání a debata zástupců akademických a společenských institucí. Nikoliv jako cíl sám o sobě, ale jako „prostředek hledání společného, avšak dialogického porozumění posouvajícího hranice našeho situovaného poznání a vytvářejícího mezi těmito institucemi prostor pro vzájemnou spolupráci.“
03.07.2019 | Jan Daniel
Občanská válka v Sýrii (přehled)
Jak se z protestů proti syrskému režimu stal komplexní regionální konflikt, do kterého je zapojena řada světových i regionálních mocností? Náš výzkumník Jan Daniel shrnuje pro Encyklopedii migrace průběh a dopady syrské občanské války.
02.07.2019 |
Vacancy Notification: Space Policy, Cyber Security Research Fellow
The Institute of International Relations Prague (IIR), the leading Czech academic institution in the field of international studies, is seeking to recruit a research fellows for project TAČR Éta and project Horizon 2020.
26.06.2019 |
Eoin Micheál McNamara, Our New Think Visegrad Fellow
The Institute of International Relations Prague has a new visiting fellow, Eoin Micheál McNamara, thanks to the Think Visegrad Platform and its fellowship programme!
26.06.2019 | Veronika Bílková
Lidská práva pro všechny - Rada vlády pro lidská práva schválila priority na období 2019-2023
Veronika Bílková z Centra mezinárodního práva se ve své nové reflexi věnuje nově schváleným prioritám z oblasti lidských práv.
25.06.2019 | Miroslav Tůma
Budoucnost americko-ruské zbrojní smlouvy New Start
Tématem budoucnosti smlouvy o strategických útočných zbraních se zabývá Miroslav Tůma ve své nové reflexi s názvem "Bude prodloužena platnost poslední kontrolně-zbrojní americko-ruské smlouvy New Start?". Prodlouží Rusko a USA smlouvu o omezení strategických útočných zbraní? Dočtete se v reflexi níže.
21.06.2019 |
CfP: The EU policies of Central and Eastern European states
Mezinárodní vztahy / Czech Journal of International Relations workshop 23.9.2019, 15.45-17.15.
19.06.2019 |
Česko-izraelské inovační fórum 2019
Ve dnech 12.–13. června 2019 se v Černínském paláci konalo Česko-izraelské inovační fórum. Akci společně uspořádaly Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Velvyslanectví státu Izrael. Ústav mezinárodních vztahů se stal spoluorganizátorem akce společně s CzechInvestem, Česko-izraelskou smíšenou obchodní komorou, Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky a IOCB Tech.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 65

Knihy

Michal Kořan, Veronika Bílková, Michal Kolmaš, Šárka Kolmašová

Doporučujeme

On Mediation of Peace Talks and Importance of Women Representation: Interview with Anette Weber
How to mediate peace talks during civil wars? What is the rol...

Nejčtenější

Česko chce do Afriky poslat 700 milionů
Ondřej Horký-Hlucháň hodnotí v rozhovoru pro Český rozhlas ...