Naši lidé v médiích

17.08.2018 | Jan Eichler
Afghánské mise v mezinárodním kontextu
Jan Eichler pro deník Právo připomíná kontext, v němž čeští vojáci působí v Afghánistánu.
14.08.2018 | Emil Aslan
Napětí mezi USA a Tureckem
Ředitel výzkumu Emil Aslan byl hostem Horizontu ČT24 v souvislosti se zhoršující se situací v Turecku. Země se již delší dobu potýká s rostoucí inflací a padající lirou. Nyní se k problémům přidala i americká odvetná ekonomická opatření, kterými USA reagují na neochotu Turecka propustit zadrženého amerického pastora. Jedná se o poslední z řady sporů obou zemí, který však zhoršuje již tak velmi napjaté vztahy. Nakolik se za současných okolností dá očekávat silnější či dokonce strategické sbližování s Ruskem? Jsou zahraničněpolitické kroky Turecka součástí promyšlené strategie, nebo spíše impulzivními reakcemi tureckého prezidenta? I na tyto otázky naleznete odpověď v rozhovoru níže.
13.08.2018 | Jan Kovář
Americké sankce proti Rusku
Rusko ostře kritizuje nové americké sankce, odůvodňované útokem na Skripalovi, a chystá odvetná opatření. Jan Kovář byl v této souvislosti hostem Horizontu ČT24. Jedná se o zásadní obrat oproti signálům z Helsinského summitu? Mají sankce šanci donutit Rusko ke změně chování? Nebo mají sloužit spíše jako symbolické odmítnutí porušování mezinárodního práva?
08.08.2018 | Tomáš Profant
Rozložiteľné tašky nie sú odpoveďou
O technooptimizme a igelitkách rozložiteľných vo vode píše v komentári pro SME Tomáš Profant.
08.08.2018 | Jakub Eberle
Pozice Merkelové
Roste tlak na odchod Angely Merkelové, i z její vlastní strany. Jaká je pozice Merkelové v CDU? Jaké jsou nyní vztahy v koalici s CSU a SPD? A jak se do současné debaty promítá téma migrace? I na to odpovídal České televizi Jakub Eberle.
01.08.2018 | Jan Daniel
Jan Daniel o vývoji v Sýrii
Jan Daniel odpovídal na otázky časopisu Týždeň týkající se současné situace v Sýrii i nejbližšího vývoje. Je vše tak optimistické, jak to líčí Asadova propaganda? A jaká je pravděpodobná blízká budoucnost Sýrie?
31.07.2018 | Jan Kovář
Překvapivá dohoda mezi EU a USA
Došlo v jednání mezi EU a USA v otázce obchodních vztahů po schůzce mezi Junckerem a Trumpem k obratu? Jednání probíhalo zdánlivě hladce, bylo tomu tak i doopravdy? A je výsledek ústupkem EU, nebo musely obě strany udělat kompromis? I na tyto otázky odpovídal v Horizontu ČT24 Jan Kovář.
Zlomový okamžik pro Zimbabwe?
Ondřej Horký-Hlucháň pro Rádio Slovensko komentoval prezidentské volby, které dnes probíhají v Zimbabwe. Jsou to první volby od pádu Mugabeho. Čeká Zimbabwe změna politického kurzu? I to se dozvíte v rozhovoru s naším odborníkem.
26.07.2018 | Ondřej Ditrych
Rozhovor s Ondřejem Ditrychem nejen o zahraniční politice
„Česko je malé, nejsme titáni světové politiky, nedáváme si velké úkoly. Což neznamená, že bychom masarykovskou ,drobnou prací‘ nemohli do světové politiky přispívat. V multilaterálních institucích, v nichž jsme, bude náš hlas vždy silnější než v koncertu velmocí,“ říká v rozhovoru pro Lidové noviny Ondřej Ditrych, ředitel Ústavu mezinárodních vztahů.
20.07.2018 | Rudolf Fürst
Proběhlý dvoudenní summit Čína – EU v Pekingu
Mohla by se Evropa stát pro Čínu cenným spojencem, například v obchodním sporu s USA? Dá se mluvit o možné evropské podpoře a na co by se mohla zaměřit? A jaké jsou  zájmy Číny směrem k WTO? I na to odpovídal České televizi Rudolf Fürst.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 93

Doporučujeme

10th International Symposium “Czech Foreign Policy”
SAVE THE DATE for the - 10th International Symposium Czech Foreign ...
The US Withdraws From The UN Human Rights Council
In mid-June 2018, the US announced its withdrawal from the UN Human...

Nejčtenější

Western Balkans as Russia’s New Anti-Western Playground
Is Russia back to the Balkans? Is Moscow playing the provoking dest...
Přesun americké ambasády do Jeruzaléma
Jednou z vizí Mezinárodní politiky je poskytovat prostor k publi...