Naši lidé v médiích

13.01.2020 | Jan Kovář
Nový zákon o brexitu v dolní komoře britského parlamentu
Jak dopadne hlasování v britském parlamentu k prováděcímu zákonu brexitové dohody, jestli lze očekávat pozměňovací návrhy. A dále také v jakých intencích lze očekávat vyjednávání o budoucích vztazích mezi EU a VB a jak blízký by ten vzah mohl být.
13.01.2020 | Jan Daniel
Jak může do konfliktu na Blízkém východě promluvit evropská strana
Jaké jsou vztahy mezi iráckou vládou a USA a proč Irák žádá odchod amerických vojáků? Mohou je na Blízkém východě zastoupit evropské jednotky? Na tyto otázky odpovídal Jan Daniel ve vysílání ČRo Plus.
06.01.2020 | Jan Kovář
Opustí koncem ledna Velká Británie EU?
Jak bude Brexit ovlivňovat evropskou politiku v nadcházejícím roce? A jaké další výzvy budou pro EU a její členské státy v roce 2020 důležité? Na tyto a další otázky odpovídal Jan Kovář pro Českou televizi.
28.12.2019 | Petr Kratochvíl
Ruská reakce na vyhlášení 21. srpna památným dnem
Petr Kratochvíl okomentoval ruskou reakci na vyhlášení 21. srpna památným dnem. Rozebral přitom "vlasteneckou kampaň", která v posledních letech v Rusku probíhá.
17.12.2019 | Rudolf Fürst
South China Morning Post píše o české debatě ve vztahu k Číně
Deník South China Morning Post publikoval článek, detailně popisující aktuální situaci v české společnosti ve vztahu k čínským aktivitám a související veřejné debatě.
17.12.2019 | Jan Hornát
Spor USA a Číny o osud Ujgurů
Jaká je pozice administrativy Donalda Trumpa k otázce zacházení s Ujgury v čínské provincii Sin-ťiang? Změní se situace po přijetí amerického zákona o podpoře lidských práv v Sin-ťiangu? Poslechněte si rozhovor výzkumníka Jana Hornáta pro Horizont ČT24.
17.12.2019 | Jan Kovář
Komentář k závěrům summitu Evropské rady
Dosáhl zahrnutím formulace o využití jaderné energie v kontextu uhlíkové neutrality do závěrů summitu Evropské rady premiér Andrej Babiš skutečného diplomatického úspěchu? Proč český peremiér tak moc bojoval za zahrnutí této formulace do závěrů summitu?
12.12.2019 | Miroslav Nožina
Interview k obvinění Myanmaru z genocidy u Mezinárodního soudního dvora v Haagu
V prosinci proběhl u Mezinárodního soudního dvora v Haagu proces s Myanmarem obviněným z genocidy Rohingů. Žalobu, již podala Gambie, a postoj myanmarské delegace vedené nositelkou Nobelovy ceny Aung Schan Su Ťij komentoval Miroslav Nožina pro Český rozhlas Plus.
12.12.2019 | Tomáš Profant
O udržateľnosti trvalo udržateľného rozvoja
Ak platí, že vyššia efektívnosť vo využívaní vody je nasledovaná vyššou spotrebou vody a nie naopak a že v prípade hospodárskeho rastu rastie spotreba vody, čo to znamená pre snahy o zvyšovanie efektivity?
10.12.2019 | Petr Kratochvíl
Summit tzv. normandské čtyřky k ukrajinskému konfliktu
Petr Kratochvíl komentoval setkání normandské čtyřky a jejich diskuse o budoucnosti konfliktu na východní Ukrajině. Značně skepticky zhodnotil možnosti zásadního průlomu v této otázce.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113

Doporučujeme

Hezbollah between local and international dimension: intervention in Syria
In last few decades, Hezbollah has established itself as a solid pa...
PF 2020
We wish you all Merry Christmas and Happy New Year! And an importan...

Nejčtenější

Syřané v Turecku: Neudržitelný rozvoj?
Policy paper Kristýny Kučerové se zaměřuje na druhou vln...