Naši lidé v médiích

22.02.2019 | Jan Kovář
Britská premiérka a předseda Evropské komise na schůzce k brexitu
Jak dopadla schůzka britské premiérky a předsedy Evropské komise ohledně brexitu? Mají tato setkání vůbec smysl, pokud sama Mayová nemá co nového nabídnout? A jak si vlastně britská premiérka stojí na domací scéně?
21.02.2019 | Tomáš Profant
Ako Západ ovládol svet?
Pro vzestup západní Evropy je klíčové násilí spojené se vznikem kapitalismu a s kolonialismem. Za nadvládou Západu tak není ani Weberova protestantská etika, nevhodné klimatické podmínky v Africe či orientální despocie, píše ve slovenském deníku Pravda Tomáš Profant.
19.02.2019 | Jan Hornát
Hlasování o rozpočtu USA
Jaká je pozice Donalda Trumpa k navrhovanému financování americké vlády? Má americký prezident na výběr, zda podepíše zákon? Na tyto otázky odpovídal Jan Hornát pro večerní zprávy Seznam.cz.
19.02.2019 | Tomáš Profant
Neduhy hrubého domáceho produktu
Hrubý domácí produkt je téma, které se pravidelně objevuje v novinových zprávách. Je ale tento statistický údaj smysluplný? O nové knize na toto téma píše Tomáš Profant.
19.02.2019 | Jan Hornát
Trump se plácá po zádech, jak se mu s KLDR daří. Kim s ním přitom hraje 25 let starou hru
Jan Hornát v rozhovoru pro Info.cz analyzuje současnou situaci a vývoj vztahů mezi KLDR a Spojenými státy. Zaměřuje se i na to, jak bude probíhat plánovaný summit mezi prezidentem Trumpem a severokorejským vůdcem Kimem ve Vietnamu.
18.02.2019 | Lukáš Tichý
Situace kolem stavby plynovodu Nord Stream 2
Lukáš Tichý odpovídal Českému rozhlasu Plus na otázky o plynovodu Nord Stream 2 v kontextu stávajících sítí. Jak velkou změnu přinese a jaký bude dopad na energetickou bezpečnost EU? Proč panují neshody mezi Francií, dalšími zeměmi a Německem ohledně související směrnice, která má posílit energetickou bezpečnost? A je možné vnímat plynovod Nord Stream 2 jako potenciální hrozbu pro Ukrajinu? Dozvíte se v rozhovoru níže.
30.01.2019 | Jan Kovář
Stihne dohoda s Unií ještě včas projít britskou Sněmovnou?
Jan Kovář odpovídá pro Český rozhlas Plus na otázky o možnostech alternativních ujednání Velké Británie s Evropskou unií v souvislosti s tzv. "irskou pojistkou" a o důvodech proč mluvčí Theresy Mayové uvedl, že premiérka stále počítá s odchodem z Unie v původním termínu. Ve druhém rozhovoru pak mluví o možných situacích, které mohou na irské hranici nastat pokud by došlo na brexit bez dohody a dalších důsledcích, které by takové vystoupení z EU mohlo mít.
27.01.2019 | Tomáš Profant
Ako proti systému
Tomáš Profant se v souvislosti s filmem "Žena na válečné stezce" zamýšlí nad ekologickým aktivismem a násilím.
27.01.2019 | Tomáš Profant
Boháčom praje kapitalizmus, ľavica musí zabrať, hovorí politológ
"Sociálne rozdiely medzi ľuďmi sa nezmenšujú, bohatí sú stále bohatší a chudobní chudobnejší. O tom, či by svet mohol fungovať spravodlivejšie a či je možné rozdeliť bohatstvo vo svete tak, aby na niektorých miestach planéty nezomierali ľudia od hladu, sa TV Pravda rozprávala s Tomášom Profantom."
24.01.2019 | Matúš Halás
K veci: Povinná základná vojenská služba
Má povinná vojenská služba v současnosti ještě smysl? Jak to souvisí s bezpečnostními hrozbami, dostupnými prostředky a strategickou situací daného státu? I na tyto otázky odpověděl Slovenskému rozhlasu v pořadu "K věci" náš kolega Matúš Halás.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 101

Knihy


Doporučujeme

The Global Trade Regime in Crisis
Mezinárodní Politika has established cooperation with the Peace R...
Orthodox Church of Ukraine: Escalating Nation Building
On 15 December 2018, two canonically unrecognized Orthodox Churches...

Nejčtenější

Jak se Česko začalo bát hybridní války a proč na slovech záleží
Bezpečnost Česka je ohrožována hybridní válkou. Rusko (a př...
Venezuelská dilemata
Venezuela se opět stává tématem. Její opozicí kontrolovaný, ...