Naši lidé v médiích

11.04.2019 | Jan Kovář
Dohodne se mimořádný summit lídrů sedmavacítky na odkladu brexitu?
Prodlouží lídři EU termín brexitu a jak dlouhé bude případně nové přechodné období? Proč se EU bojí, že Britové začnou blokovat fungování EU?  
10.04.2019 | Jan Daniel
Jan Daniel pro Encyklopedii migrace
Náš výzkumník Jan Daniel přispěl několika texty o syrském konfliktu a povaze syrského režimu do projektu Encyklopedie migrace.
09.04.2019 | Tomáš Profant
Hybridná vojna
Časť českej akademickej diskusie o hybridnej vojne približuje slovenskému čitateľovi a čitateľke Tomáš Profant.
09.04.2019 | Matúš Halás
70 let od založení NATO
Jak důležité je pro NATO spravedlivější rozložení břemena výdajů na obranu a kdo, či co stojí za tímto tlakem na navyšovaní obranných rozpočtů?
09.04.2019 | Tomáš Profant
Ciele trvalo udržateľného rozvoja
Tomáš Profant analyzuje prítomnosť rasizmu v Cieľoch udržateľného rozvoja a rozvojovú ideológiu Nadácie Pontis v dvoch článkoch v jej časopise Pontis Digest.
09.04.2019 | Jan Kovář
Vývoj kolem brexitu
Jaký je současný nejnovější vývoj kolem brexitu. Co lze očekávat od zahájení jednání s labouristickou stranou? A prodlouží lídři EU termín brexitu pro Spojené království ještě jednou?
04.04.2019 | Jakub Eberle
Ossies se i po třiceti letech cítí odstrčení západními Němci.
Jakub Eberle pro Deník N okomentoval nerovnosti mezi západem a východem Spolkové republiky. Obyvatelé bývalé NDR se podle něj stále cítí jako občané druhé kategorie, a to do značné míry oprávněně. „Helmut Kohl jim ve volbách po sjednocení slíbil do pár let ‚kvetoucí krajinu‘, ta ale moc nepřišla,“ vysvětluje Eberle.
04.04.2019 | Jan Daniel
Dění v Alžírsku nervózně sleduje EU i Rusko. Panují obavy z občanské války a druhé Libye
Alžírsko se tento týden poprvé po dvaceti letech probudí do dne, kdy není hlavou státu Abdelaziz Buteflika. Proč bývalý prezident s rezignací váhal a jaký je širší kontext současných protestů v Alžírsku a jejich dopad odhaduje v rozhovoru Jan Daniel.
02.04.2019 | Jan Kovář
Manželství z rozumu, ne z lásky
Ekonom publikuje další rozhovor s Janem Kovářem na téma brexitu, tentokrát se soutředí mimo jiných na tyto otázky: co v britském parlamentu jednotlivé bloky poslanců dosud prosazovaly, jak se na věci kolem brexitu mohou připravovat čeští občané a firmy, nebo zda by měli do Velké Británie stále mířit mladí lidé za studiem. Placený článek s rozhovorem můžete najít zde.
Ondřej Horký-Hlucháň v komentáři pro Večerní zprávy TV Seznam
V souvislosti s únosem lodi africkými uprchlíky u libyjských břehů Ondřej Horký-Hlucháň komentoval příčiny jejich odchodu do Evropy pro Večerní zprávy TV Seznam.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 103

Doporučujeme

Social media as new source of soft power (2)
Around three decades ago, American political scientist and professo...
Social media as new source of soft power
Around three decades ago, American political scientist and professo...

Nejčtenější

Social media as new source of soft power
Around three decades ago, American political scientist and professo...