Naši lidé v médiích

Will the Visegrad Four Survive Ukraine?
"The crisis to the east is severely testing cooperation in Central Europe. Is a successful “trademark” still working in the current political climate and could it survive an existential crisis? The answer to this question is key for the Visegrad Four – the most visible cooperative project of post-communist countries in Central Europe."
Ukraine-Krise entzweit Visegrád-Staaten
"Im Interview mit Prager Zeitung Redakteur Martin Nejezchleba verweist Michal Kořan auf innenpolitische Motive, wenn es darum geht zu erklären, warum Tschechien un die Slowakei Nato-Truppen auf ihrem Staatsgebiet ablehnen. In Wirklichkeit bereiten die Regierungschefs das Feld für unpopuläre Schritte, sagt Michal Kořan."
19.06.2014 | Tomáš Profant
Odmietnuť konšpirácie neznamená byť nekritický
Tomáš Profant v novém článku pro Deník Referendum reaguje na diskuzi ve Slovenské televizi o Světové bance. Ukazuje, proč odmítnutí konspiračních teorií v souvislosti s touto institucí neznamená, že přestaneme zkoumat a kritizovat mechanismy, které v konečném důsledku mohou vést k homogennímu chování Banky.
18.06.2014 | Marek Čejka
Radikálové v Iráku jsou horší než al-Káida. Obama dělá laciná gesta
Náš expert na Blízký východ Marek Čejka okomentoval v rozhovoru pro IHNED.cz (18. 6. 2014) aktuální krizovou situaci v Iráku.Dle jeho názoru by se měl svět zapojit do řešení nynější situace a zabránit vzniku Islámského státu v Iráku a Levantě.
18.06.2014 | Michael Brtnický
Evropské výpravy „za džihádem“ v Sýrii
Michael Brtnický ve svém textu pro deník Právo ze dne 14. 6. upozorňuje, že džihádisté žijící v Evropě tvoří bezpečnostní hrozbu a „časovanou bombu“ pro evropské obyvatelstvo. Nedávné útoky v Bruselu jsou varovným znamením, že část stoupenců džihádu, kteří se vrátili zpět ze Sýrie, bude chtít své nové zkušenosti zužitkovat i na domácí půdě.
02.06.2014 | Petr Kratochvíl
Putin sjednotitel. Nacionalismus jako nová imperiální ideologie Ruska
Nový článek Petra Kratochvíla se zabývá růstem nacionalismu v Rusku a poukazuje na dopady tohoto vývoje pro ruskou domácí i zahraniční politiku.
02.06.2014 | Petr Kratochvíl
Európu chce viesť „staviteľ mostov“
Volby do Evropského parlamentu proběhly, souboj stran však ještě není u konce. Nyní je na řadě výběr členů Evropské komise. Do jejího čela by se rád postavil Jean-Claude Juncker z  Evropské lidové strany.  Ač jeho strana získala většinu, ne všichni věří v jeho úspěch.
02.06.2014 | Petr Kratochvíl
Staré členské krajiny ovládli euroskeptici
Nedávno proběhlé volby do Evropského parlamentu přinesly řadu zklamání. V České republice a na Slovensku byla velmi nízká účast voličů, starší členské země zase znepokojily profily některých vítězných stran. 
23.05.2014 | Vít Beneš
Jak mohou směřování EU ovlivnit eurovoliči?
Volby do Evropského parlamentu, význam národních parlamentů a možnosti voličů ovlivnit směřování Evropské Unie. To byly jedny z hlavních témat rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál, kterého se zúčastnil také Vít Beneš.
22.05.2014 | Petr Kratochvíl
La République tchèque 10 ans après l'entrée en UE
On 15th May the Czech Center Paris presented a discussion between Petr Kratochvíl, the director of the Institute of International Relations, Prague, and Jacques Rupnik, the director of research at the Center for International Studies and Research (CERI), Sciences Po in Paris.The discussion titled “La République tchèque 10 ans après l'entrée en UE” was aimed at the broad public and you can watch it here.


1 ... 96 97 98 99 100 101 102 ... 114

Doporučujeme

Regulace digitální politické reklamy: výzva či příležitost pro integritu volebního procesu?
V říjnu 2018 podepsala Evropská komise v rámci své strategie b...
Position of Health in the EU Enlargement Negotiations and Neighbourhood Policy
The integration of Western Balkans has been long promised by the Eu...

Nejčtenější

Ohlášení rezignace Annegret Kramp-Karrenbauerové
Jakub Eberle pro ČRo Plus komentoval ohlášenou rezignaci Annegre...