Naši lidé v médiích

17.04.2014 | Petr Kratochvíl
Má být hlavní prioritou Západu stabilní Rusko, nebo Rusko demokratické?
Má být hlavní prioritou Západu stabilní Rusko nebo Rusko demokratické? Má smysl chtít Rusko demokratizovat zvenčí? Dává Západ ve vztahu k Rusku důraz na demokratické postupy?
16.04.2014 | Petr Kratochvíl
EU a NATO mají podle M. Zemana odradit Rusko preventivními akcemi
Petr Kratochvíl v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál okomentoval prohlášení Miloše Zemana a Bohuslava Sobotky k situaci na Ukrajině.
16.04.2014 | Petr Kratochvíl
Přijme NATO Gruzii?
Ve světle ukrajinské krize se jak v Gruzii, tak ve členských zemích NATO ozývají hlasy po užší spolupráci. Možné sbližování ale komplikuje spor Gruzie a Ruska o území Abcházie a Jižní Osetie. Existuje reálná naděje, že by Severoatlantická aliance Gruzii přijala?
20. výročí genocidy ve Rwandě
Rwanda si 7. 4. připomněla již dvacáté výročí od začátku genocidy, během které zemřelo na 800 000 obyvatel. V této souvislosti byl hostem Rádia Slovensko Ondřej Horký-Hlucháň, který se na dění v Africe dlouhodobě zaměřuje.
03.04.2014 | Tomáš Profant
Absence (auto)cenzury přispívá k diskriminaci menšin
"Tomáš Profant na serveru Česká pozice reagoval na kritiku Romana Jocha. Obhajuje omezování vyobrazování rasových stereotypů ve veřejném prostoru"
01.04.2014 | Michal Kořan
Kerry a Lavrov jednali o Ukrajině
Znamená schůzka Johna Kerryho a Sergeje Lavrova posun v jednání o Ukrajině? Rusko nově připouští jednání s novou ukrajinskou vládou, kterou do této doby neuznávalo. Jak lze uvedené dění analyzovat? To vše se dozvíte v rozhovoru, který Michal Kořan poskytl Studiu ČT 24 dne 31. 3. 2014.
01.04.2014 | Rudolf Fürst
Čínský prezident se sejde s J. Barrosem a H. Van Rompuyem
Čínský prezident Si Ťin-pching je prvním čínským prezidentem, který navštíví evropské instituce. Tato návštěva svědčí o nadstandardních vztazích Číny a Evropské unie. Jak se tyto vztahy projevují v oblasti obchodní a jak ovlivnily čínský postoj k ukrajinské krizi? I to se dozvíte v rozhovoru s Rudolfem Fürstem.
31.03.2014 | Jan Eichler
Z evropské ultrapravice jde strach
Krajní pravice získává francouzské radnice. Může se tento jev rozšířit i na evropskou úroveň? Je dnes Evropa opět "kotlem, který hrozí vybuchnout"? Analýzu aktuálního vzestupu krajně pravicových stran přináší rozhovor s Janem Eichlerem.
31.03.2014 | Jan Hornát
Say No to a Balance of Power in Asia
"Many analogies and parallels have been made between the current power interplay in the Indo-Pacific and the balance-of-power system of nineteenth century Europe. This narrative is easily accepted by conventional wisdom, but it is necessary to concentrate on the potential implications of a genuine balance of power system in the region. Despite the Nixon-Kissinger proposition that “the road to peace still depends on a balance of power”, equilibrium of power in the Indo-Pacific may increase tensions and have adverse effects than fostering a benign and peaceful regional environment."
21.03.2014 | Petr Kratochvíl
3 mýty o situaci na Ukrajině, kterým věří Západ
"Ruská propaganda využívá pro ospravedlnění intervence na Krymu a jeho připojení řadu nepravdivých tvrzení. Jenže i na Západě se objevují polopravdy a mýty, které obraz celé krize zkreslují. Je situace narýsována tak jasně, jak se někdy z veřejného povědomí zdá?"


1 ... 90 91 92 93 94 95 96 ... 106

Doporučujeme

Actualities of the Nagorno-Karabakh conflict
Dating back to the early years of th...
Antiislámská politika ve Skandinávii
V posledních několika letech se po celé Evropě prosazuje část...

Nejčtenější

CfP: The EU policies of Central and Eastern European states
Mezinárodní vztahy / Czech Journal of International Relations wor...
Georgian Perspective of The August 2008 War
Following the collapse of the Soviet Union, 15 new states had emerg...