Novinky

17.09.2019 |
Novou vedoucí PR a konferenčního servisu se stává Michaela Mlíčková Jelínková
Novou vedoucí PR a konferenčního servisu Ústavu mezinárodních vztahů se stává Michaela Mlíčková Jelínková. Dosavadní vedoucí Jiří Mach se posunuje na pozici ředitele služeb.
13.09.2019 |
Hybridní válka, dezinformace a evropská bezpečnost: Série regionálních debat
Ústav mezinárodních vztahů ve spolupráci s Heinrich Böll Stiftung srdečně zve na sérii veřejných debat s titulem „Hybridní válka, dezinformace a evropská bezpečnost“. Ve 4 krajských centrech České republiky se v září a říjnu 2019 setkají čeští i zahraniční odborníci, aby společně s širokou veřejností diskutovali o nových hrozbách souvisejících s rychle se rozvíjejícím informačním prostorem. Těšíme se na Vaši účast!
12.09.2019 |
Benjamin Tallis at the EISA Annual Conference in Sofia
Benjamin Tallis, senior researcher at the Centre for European Security, will be speaking at the European International Studies Association (EISA) annual conference in Sofia this week. This year’s conference titled “A century of Show and Tell: The Seen and the Unseen of IR” brings together over 1000 scholars to discuss the latest developments in the field.
12.09.2019 | Tomáš Dopita
The Czech Republic - Kosovo’s Reluctant and Disengaged Recogniser
Tomáš Dopita published his new chapter in The Politics of Recognition and Engagement, a book published by the Palgrave Macmillan publishing house.
09.09.2019 |
Knihovna ÚMV nyní půjčuje bez zálohy!
Více než 75.000 svazků monografií, sborníků, ročenek, materiálů z konferencí, výzkumných a analytických studií zaměřených na oblast mezinárodních vztahů a dalších podobných oborů si nyní můžete vypůjčit v knihovně ÚMV bez nutnosti složení zálohy. Jedinečným výběrem knih můžete listovat také ve studovně v rámci otevírací doby.
04.09.2019 |
České zájmy v roce 2019: Analýzy ÚMV
Ústav mezinárodních vztahů s radostí představuje svou nejnovější publikaci, České zájmy v roce 2019: Analýzy ÚMV. Autorský kolektiv si v ní klade za cíl konstruktivně přispět do debaty ohledně formování zahraniční politiky České republiky.
02.09.2019 |
New issue of Czech Journal of International Relations (Vol 54, No 3) is out!
We are pleased to announce that a new issue of Czech Journal of International Relations, Vol 54, No 3 has just been published.
28.08.2019 | Veronika Bílková
Vyrovnání se s minulostí v justici
Dne 23. srpna 2019 se vedoucí CMP ÚMV Veronika Bílková zúčastnila konference uspořádané při příležitosti Evropského dne památky obětí totalitních režimů v polské Varšavě. Vystoupila zde v rámci panelu věnovaného právním aspektům vyrovnávání se s minulostí v justici. Ve svém příspěvku se zabývala obecnými modely de-totalitarizace justice, jednak českou zkušeností v této oblasti.
26.08.2019 | Jank Kovář
Variations of Metaphors in Party Manifestos About EU Finality
Jan Kovář has published a new chapter titled "Variations of metaphors in party manifestos about EU finality: Assessing party positions through conceptual metaphors" in Variation in Political Metaphor, a book edited by Julien Perrez.
18.07.2019 | Matúš Halás
Proving a Negative: Deterrence Does Not Work in the Baltics
Deterrence does not work in the Baltics writes our colleague, Matus Halas, in his article for European Security, in which he shows that the situation in the Baltics for NATO is not exactly the best."The increased Russian foreign policy assertiveness and the related security concerns associated with the Eastern Flank of NATO caused a revival of interest in European deterrence after more than two decades of neglect. Yet the absence of a military invasion into the Baltics does not necessarily imply a successful deterrent threat."


1 ... 6 7 8 9 10 11 12 ... 74

Doporučujeme

České aktivity jako reakce na Euromajdan
Bez větší nadsázky lze říct, že z roku 2014 se stal asi nej...
Women's participation in the decision-making process of the European Union
The year 2019 was an important moment in the configuration of the E...

Nejčtenější

Women's participation in the decision-making process of the European Union
The year 2019 was an important moment in the configuration of the E...
Vztahy s Ruskem na bodu mrazu
Kybernetické útoky či dezinformační kampaně mají vliv na och...