Naši lidé v médiích

26.09.2019 | Petr Kratochvíl
Reakce Ruska na spory o Koněvův pomník
Petr Kratochvíl okomentoval současné spory okolo pomníku maršála Koněva i nedávnou návštěvu prezidenta Zemana v Srbsku.
12.09.2019 | Jakub Eberle
Summit V4 a západobalkánských zemí
Jakub Eberle v pořadu Studio ČT24 České televize hovořil o setkání premiérů V4 a západobalkánských zemí na právě probíhajícím summitu.
12.09.2019 | Jan Kovář
Lze považovat portfolio v Evropské komisi za úspěch pro českou diplomacii?
Co zamýšlela Ursula von der Leyenová tím, že dohled nad právním státem svěřila komisařce z regionu, který je v tomto ohledu nejvíc problematický? Má Věra Jourová lepší předpoklady komunikovat s představiteli zemí Visegrádské čtyřky než měl její předchůdce Frans Timmermans? Co může dělat jinak než on?
12.09.2019 | Petr Kratochvíl
Von der Leyenová dělá překvapivé tahy. Její Evropská komise chce být viditelnější než Junckerova
Bude nová evropská komise viditelnější než předchozí?Jaké budou její pritority? A daří se Ursule von der Layenové prosazovat svoji agendu mezi tlaky, které v evropské politice působí?
09.09.2019 | Jan Kovář
Jaké bude portfolio Věry Jourové a jaké to bude mít důsledky
Co znamená možná alokace portofolia pro dohled nad dodržováním principů demokratického a právního státu v rámci Evropské komise Věře Jourové? Co tím může předsedkyně Komise sledovat? A bylo by získání tohoto porfolia vnímáno jako úspěch pro ČR? I to se dozvíte v článku Jana Kováře pro Lidovky.cz.
09.09.2019 | Rudolf Fürst
Správkyně Hongkongu stáhla návrh extradičního zákona
Rudolf Fürst komentoval v České televizi stažení kontroverzního extradikčního zákona, navrženého k přijetí v parlamentu šéfkou exekutivy Hongkongu Carrie Lam.
09.09.2019 | Jan Kovář
Na otázky k vývoji politické situace ve Velké Británii odpovídal Jan Kovář
Britská vláda ztratila většinu v dolní komoře, bude nyní následovat její pád? Je po včerejším hlasování v dolní komoře parlamentu o krok blíž předčasným volbám či o krok blíž dalšímu odkladu brexitu? Evropská komise zveřejnila nová doporučení, která by měla zmírnit dopad brexitu bez dohody. Je tato forma odchodu blízko a koho by více poškodila EU nebo Velkou Británii? Jaký další postupu na cestě k odchodu Británie z Evropské unie se tedy rýsuje, nebo je vůbec možný? A je na stole nějaká alternativy irské pojistky?
05.09.2019 | Tomáš Profant
Duch Porto Alegre
Minulý týždeň umrel popredný predstaviteľ neomarxizmu, Immanuel Wallerstein. O tom, čím všetkým obohatil štúdium medzinárodných vzťahov píše Tomáš Profant.
28.08.2019 | Jan Kovář
Can Věra Jourová secure an economic portfolio in her continuiong role as EU comissioner?
What do you think are Mrs. Jourová’s chances on getting that economic portfolio within the European Commission that the PM wants? Can her chances be affected by the prime minister’s suspected conflict of interest as alleged by the preliminary EU audit? How is Jourová seen in Brussels? Does she have a good reputation? European Commissioners are supposed to be unbiased so how useful can it be for a member state to have a commissioner in an important position?
27.08.2019 | Jan Kovář
Jan Kovář hovořil pro Český rozhlas Plus o postoji Berlína a Paříže k brexitu
Boris Johnson jednal s německou kancléřkou a také s francouzským prezidentem. Mají dnes tyto dvě země, francouzsko-německý motor evropské unie, stejné zájmy a názory na dohodu s Británií ohledně brexitu? Z Paříže tento týden zaznělo, že považuje odchod Británie bez dohody za velmi pravděpodobný. Bylo to taktické vyjádření, nebo Paříž nechce otevírat dojednané podmínky a tlačí tak Borise Johnsona do kouta? A proč tak tvrdý postoj? A podniká Boris Johnson návštěvu v Berlíně a v Paříži kvůli jednání o změně podmínek dohody o odchodu Velké Británie z EU, nebo kvůli domácímu publiku?


1 ... 6 7 8 9 10 11 12 ... 117

Doporučujeme

The Gulf of Guinea: Weaknesses in International Cooperation
When we think of pirates, we imagine the high seas, gold, eye patch...
The Relations of U.S. in the Asia-Pacific Area
Asia pacific has been always germane to the U.S. national interest....

Nejčtenější

The 13th Student Conference on the Balkans
The IIR in cooperation with the Czech Council on Foreign Relations ...
Existují nejméně tři interpretace toho, co znamená "Princip jedné Číny"
"Porušil jste princip jedné Číny a Peking vás za to d...