Naši lidé v médiích

16.03.2018 | Tomáš Profant
Destabilizácia obchodu zasiahne najslabších, varuje odborník
Negatíva pri amerických clách na oceľ a hliník prevažujú nad pozitívami. Náš Tomáš Profant v rozhovore pre Pravdu hovorí, že globalizácia má mnohé negatívne sociálne dosahy, takže jej obmedzenie a regulácia sú chvályhodné. "Tu však zatiaľ ide o jednostranné opatrenie, ktoré namiesto pokojných zmien môže mať za následok destabilizáciu, na ktorú zrejme doplatia tí najslabší," upozorňuje.
15.03.2018 | Jakub Eberle
Koaliční smlouva uzavřena
V Německu opět vznikla tzv. velká koalice. Je tato koalice perspektivní? A co si vůbec za daných podmínek pod slovem perspektivní můžeme představit? A posílí nyní svou pozici Alternativa pro Německo? I na tyto otázky odpovídal Českému rozhlasu Jakub Eberle.
14.03.2018 | Jakub Eberle
Seehofer končí v čele bavorské vlády
Dosavadní bavorský premiér Horst Seehofer končí ve své funkci. Má se stát ministrem vnitra v nové vládě kancléřky Merkelové, a to přesto že patřil k silným odpůrcům její přistěhovalecké politiky. Proč získal Seehofer tuto funkci, a bylo to jeho přání? I na tyto otázky odpovídal České televizi Jakub Eberle.
12.03.2018 | Filip Tesař
EU, Balkán a migrace
Jak funguje spolupráce v rámci EU v otázkách bezpečnosti a také migrace? Jak se mění migrační trasy na Balkáně? Ubylo migrantů? I na tyto otázky odpovídal Českému rozhlasu Filip Tesař.
12.03.2018 | Vladimír Handl
Co ne/čekat od nové německé vlády
Náš externí spolupracovník, Vladimír Handl, se v interview pro Info.cz pokusil o předběžné hodnocení nastupující vlády SRN. Uvedl mimo jiné, že pro novou vládu nebude otázka kvót pro přerozdělování uprchlíků v EU prioritou, téma nicméně zůstane na agendě a bude součástí širšího úsilí o reformu a posílení EU i o posílení principu solidarity. Německo se bude snažit získat země Visegrádu pro spolupráci v oblastech, kde mají podobné zájmy a přístupy.
08.03.2018 | Jan Kovář
Evropa po hlasování v Německu a Itálii
Jaký vliv na další dění v Evropské unii bude mít vytvoření vládní koalice v Německu a jaký nedělní volby v Itálii? Nad tím se v České televizi zamýšlel Jan Kovář.
05.03.2018 | Rudolf Fürst
Vlivní čínští podnikatelé
Je už jasné, proč se vyšetřovaný člen vedení firmy CEFC a Zemanův poradce Jie Ťien-ming dostal do nemilosti úřadů? Je problémem rostoucí rozpor mezi velkými korporacemi a vládou? Odkud se rekrutují šéfové takovýchto velkých korporací a stávají se konkurenty politiků? I na tyto otázky odpovídal České televizi Rudolf Fürst.
02.03.2018 | Jan Eichler
Únor 1948 měl jasný mezinárodní kontext
Letošní rok je rokem řady výročí. Jedno z nich se týká i tzv. "vítězného února". Takzvaný vítězný únor 1948 má i svůj významný mezinárodní rozměr, kterému se v analýze pro deník Právo věnuje Jan Eichler.
01.03.2018 | Tomáš Profant
V kapitalizme platí: kto má veľa, musí mať ešte viac
Ve slovenské Pravdě vyšel rozhovor s Tomášem Profantem o nerovnonosti a kapitalismu."V minulom roku vyplatili firmy vo svete na dividendách rekordných 1,25 bilióna amerických dolárov. „V prvom rade sa treba zamyslieť, či je zmysluplné, aby existovali akékoľvek dividendy alebo zisky, pretože poväčšine znamenajú vykorisťovanie,“ tvrdí Tomáš Profant.
Česko-britské vztahy po brexitu. Víme, jaké je chceme?
"Jednání o brexitu mezi EU a Velkou Británií pokročila do druhé fáze. Pomalu se začíná řešit podoba budoucích vzájemných vztahů. Jak si je představuje Česká republika?" Na to se ptá EurActiv a cituje i našeho Jana Kováře.


1 ... 6 7 8 9 10 11 12 ... 94

Knihy


Doporučujeme

Interview with Jefim Pivovar
On June 7, 2018, the first Czech-Russian Discussion Forum took plac...
Women’s Rights in Saudi Arabia
Saudi Arabia is known as one of the most autocratic countries in th...

Nejčtenější

Is global politics approaching a perilous interregnum?
Mezinárodní Politika has established cooperation with the Peace R...
Ruth Ferrero-Turrión, Our New Think Visegrad Fellow
The Institute of International Relations Prague has a new visiting ...