Naši lidé v médiích

16.04.2014 | Petr Kratochvíl
EU a NATO mají podle M. Zemana odradit Rusko preventivními akcemi
Petr Kratochvíl v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál okomentoval prohlášení Miloše Zemana a Bohuslava Sobotky k situaci na Ukrajině.
16.04.2014 | Petr Kratochvíl
Přijme NATO Gruzii?
Ve světle ukrajinské krize se jak v Gruzii, tak ve členských zemích NATO ozývají hlasy po užší spolupráci. Možné sbližování ale komplikuje spor Gruzie a Ruska o území Abcházie a Jižní Osetie. Existuje reálná naděje, že by Severoatlantická aliance Gruzii přijala?
20. výročí genocidy ve Rwandě
Rwanda si 7. 4. připomněla již dvacáté výročí od začátku genocidy, během které zemřelo na 800 000 obyvatel. V této souvislosti byl hostem Rádia Slovensko Ondřej Horký-Hlucháň, který se na dění v Africe dlouhodobě zaměřuje.
03.04.2014 | Tomáš Profant
Absence (auto)cenzury přispívá k diskriminaci menšin
"Tomáš Profant na serveru Česká pozice reagoval na kritiku Romana Jocha. Obhajuje omezování vyobrazování rasových stereotypů ve veřejném prostoru"
01.04.2014 | Michal Kořan
Kerry a Lavrov jednali o Ukrajině
Znamená schůzka Johna Kerryho a Sergeje Lavrova posun v jednání o Ukrajině? Rusko nově připouští jednání s novou ukrajinskou vládou, kterou do této doby neuznávalo. Jak lze uvedené dění analyzovat? To vše se dozvíte v rozhovoru, který Michal Kořan poskytl Studiu ČT 24 dne 31. 3. 2014.
01.04.2014 | Rudolf Fürst
Čínský prezident se sejde s J. Barrosem a H. Van Rompuyem
Čínský prezident Si Ťin-pching je prvním čínským prezidentem, který navštíví evropské instituce. Tato návštěva svědčí o nadstandardních vztazích Číny a Evropské unie. Jak se tyto vztahy projevují v oblasti obchodní a jak ovlivnily čínský postoj k ukrajinské krizi? I to se dozvíte v rozhovoru s Rudolfem Fürstem.
31.03.2014 | Jan Eichler
Z evropské ultrapravice jde strach
Krajní pravice získává francouzské radnice. Může se tento jev rozšířit i na evropskou úroveň? Je dnes Evropa opět "kotlem, který hrozí vybuchnout"? Analýzu aktuálního vzestupu krajně pravicových stran přináší rozhovor s Janem Eichlerem.
31.03.2014 | Jan Hornát
Say No to a Balance of Power in Asia
"Many analogies and parallels have been made between the current power interplay in the Indo-Pacific and the balance-of-power system of nineteenth century Europe. This narrative is easily accepted by conventional wisdom, but it is necessary to concentrate on the potential implications of a genuine balance of power system in the region. Despite the Nixon-Kissinger proposition that “the road to peace still depends on a balance of power”, equilibrium of power in the Indo-Pacific may increase tensions and have adverse effects than fostering a benign and peaceful regional environment."
21.03.2014 | Petr Kratochvíl
3 mýty o situaci na Ukrajině, kterým věří Západ
"Ruská propaganda využívá pro ospravedlnění intervence na Krymu a jeho připojení řadu nepravdivých tvrzení. Jenže i na Západě se objevují polopravdy a mýty, které obraz celé krize zkreslují. Je situace narýsována tak jasně, jak se někdy z veřejného povědomí zdá?"
19.03.2014 | Michal Kořan
Referendum na Krymu
Drtivou většinou hlasů odsouhlasili obyvatelé Krymu vyhlášení jeho nezávislosti. Evropská Unie ani západ Ukrajiny výsledky referenda neuznávají. Podobná situace nemá, minimálně od konce studené války, srovnání. K čemu konkrétné tímto referendem došlo, a jaké jsou možné scénáře dalšího vývoje, objasnil v rozhovoru pro ČT 24 dne 17. 3. Michal Kořan.


1 ... 77 78 79 80 81 82 83 ... 93

Doporučujeme

10th International Symposium “Czech Foreign Policy”
SAVE THE DATE for the - 10th International Symposium Czech Foreign ...
The US Withdraws From The UN Human Rights Council
In mid-June 2018, the US announced its withdrawal from the UN Human...

Nejčtenější

Western Balkans as Russia’s New Anti-Western Playground
Is Russia back to the Balkans? Is Moscow playing the provoking dest...
Přesun americké ambasády do Jeruzaléma
Jednou z vizí Mezinárodní politiky je poskytovat prostor k publi...