Novinky

11.07.2018 |
Novým ředitelem výzkumu Ústavu mezinárodních vztahů se stal Emil Aslan
Novým ředitelem výzkumu Ústavu mezinárodních vztahů se stal Doc. PhDr. Emil Aslan, Ph.D.
29.06.2018 | Miroslav Tůma
Analýza Centra mezinárodního práva k odstoupení USA od iránské jaderné dohody
Miroslav Tůma z Centra mezinárodního práva se ve svém nejnovějším textu zabývá důvody odstoupení USA od íránské jaderné dohody a mezinárodními souvislostmi tohoto odstoupení. Text si můžete přečíst v českém i anglickém jazyce. 
27.06.2018 | Ondřej Ditrych
What Role for the Czech Republic in EU Military Missions?
Policy paper by Ondřej Ditrych seeks to capture how recent strategic trends and Russia’s assertive revisionism in the Eastern approaches – a manifestation of a more general transition of the international system to a less multilateral and more multipolar one, combined with uncertainty about the future role of the U.S. in European security in particular play out in the case of the Czech Republic’s future role in EU military operations in the near- to medium term.
26.06.2018 | Daniel Šitera
Prague European Summit 2018 Study: The Future EU Multiannual Financial Framework
Daniel Šitera coordinated the Prague European Summit 2018 Study - The Future EU Multiannual Financial Framework: A Comprehensive Economic Policy Vehicle to Support a Real EU Added Value. The study was presented on the 2018 Prague European Summit. 
Nový PP: Macron, Merkel a české zájmy při reformě EU
Červnový summit Evropské rady se bude zabývat reformami klíčových politik Evropské unie, včetně společné měny, armády či ostře sledované problematiky azylu a migrace. Nový policy paper Jakuba Eberleho a Jana Kováře mapuje návrhy Emmanuela Macrona a Angely Merkel a hledá české zájmy při reformě EU.
08.06.2018 | Jakub Eberle
Jakub Eberle: member of Executive Committee of the International Association for the Study of German Politics
Jakub Eberle, IIR Researcher, was elected to the Executive Committee of the International Association for the Study of German Politics (IASGP).
06.06.2018 |
Česko-ruské diskuzní fórum
Memorandum o porozumění mezi Ústavem mezinárodních vztahů (ÚMV) a Moskevským státním institutem mezinárodních vztahů (MGIMO) o založení Česko-ruského diskusního fóra bylo podepsáno v rámci návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Rusku 22. listopadu 2017 v Moskvě. Diskusní fórum má být platformou umožňující široký, otevřený a konstruktivní dialog a rozvoj mezilidských kontaktů v oblasti dvoustranných vztahů. Memorandum slavnostně podepsali rektor MGIMO Anatolij Vasiljevič Torkunov a ředitel ÚMV Petr Kratochvíl. 
01.06.2018 |
Do práce na kole 2018
ÚMV se již tradičně zúčastnil soutěže pořádané iniciativou Auto*Mat - Do práce na kole, jejímž cílem je motivovat, co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě využívali kolo anebo jakoukoli   bezmotorovou formu dopravy jako je například chůze a běh.
31.05.2018 | Jakub Eberle
Desire as Geopolitics: Reading The Glass Room as Central European Fantasy
Jakub Eberle's article was published by the prestigious academic journal International Political Sociology. It focuses on the affective dimension of the tension between the Central European aspiration for a Western identity and the failure to achieve it.
24.05.2018 | Mark Galeotti
Moscow’s Gold: Russian Corruption in the UK
Mark Galeotti is quoted regarding Russian corruption in the UK in report from the UK House of Commons Foreign Affairs.


1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 61

Doporučujeme

Současná Jižní Amerika: pravicová restaurace moci?
Loňské vítězství Jaira Bolsonara v brazilských prezidentskýc...
(Ne)zapomenuté Katalánsko
Rok po konání referenda za nezávislost se 1. října 2018 námě...

Nejčtenější

Jak badatelé ÚMV odhalili „české hybridní válečníky“ a utekla jim podstata
Příspěvek je reakcí na článek “Jak se Česko začalo bát h...
Think Visegrad Fellowship – Call for proposals 2019
Expert fellows from non-Visegrad countries with at least five years...