Naši lidé v médiích

12.03.2018 | Filip Tesař
EU, Balkán a migrace
Jak funguje spolupráce v rámci EU v otázkách bezpečnosti a také migrace? Jak se mění migrační trasy na Balkáně? Ubylo migrantů? I na tyto otázky odpovídal Českému rozhlasu Filip Tesař.
12.03.2018 | Vladimír Handl
Co ne/čekat od nové německé vlády
Náš externí spolupracovník, Vladimír Handl, se v interview pro Info.cz pokusil o předběžné hodnocení nastupující vlády SRN. Uvedl mimo jiné, že pro novou vládu nebude otázka kvót pro přerozdělování uprchlíků v EU prioritou, téma nicméně zůstane na agendě a bude součástí širšího úsilí o reformu a posílení EU i o posílení principu solidarity. Německo se bude snažit získat země Visegrádu pro spolupráci v oblastech, kde mají podobné zájmy a přístupy.
08.03.2018 | Jan Kovář
Evropa po hlasování v Německu a Itálii
Jaký vliv na další dění v Evropské unii bude mít vytvoření vládní koalice v Německu a jaký nedělní volby v Itálii? Nad tím se v České televizi zamýšlel Jan Kovář.
05.03.2018 | Rudolf Fürst
Vlivní čínští podnikatelé
Je už jasné, proč se vyšetřovaný člen vedení firmy CEFC a Zemanův poradce Jie Ťien-ming dostal do nemilosti úřadů? Je problémem rostoucí rozpor mezi velkými korporacemi a vládou? Odkud se rekrutují šéfové takovýchto velkých korporací a stávají se konkurenty politiků? I na tyto otázky odpovídal České televizi Rudolf Fürst.
02.03.2018 | Jan Eichler
Únor 1948 měl jasný mezinárodní kontext
Letošní rok je rokem řady výročí. Jedno z nich se týká i tzv. "vítězného února". Takzvaný vítězný únor 1948 má i svůj významný mezinárodní rozměr, kterému se v analýze pro deník Právo věnuje Jan Eichler.
01.03.2018 | Tomáš Profant
V kapitalizme platí: kto má veľa, musí mať ešte viac
Ve slovenské Pravdě vyšel rozhovor s Tomášem Profantem o nerovnonosti a kapitalismu."V minulom roku vyplatili firmy vo svete na dividendách rekordných 1,25 bilióna amerických dolárov. „V prvom rade sa treba zamyslieť, či je zmysluplné, aby existovali akékoľvek dividendy alebo zisky, pretože poväčšine znamenajú vykorisťovanie,“ tvrdí Tomáš Profant.
Česko-britské vztahy po brexitu. Víme, jaké je chceme?
"Jednání o brexitu mezi EU a Velkou Británií pokročila do druhé fáze. Pomalu se začíná řešit podoba budoucích vzájemných vztahů. Jak si je představuje Česká republika?" Na to se ptá EurActiv a cituje i našeho Jana Kováře.
22.02.2018 | Jan Kovář
Euroscepticism is on the Rise in the Czech Republic
Jan Kovář explores the rising euroscepticism in the Czech Republic in his newest article for Emerging Europe.
Rezignace jihoafrického prezidenta
Ondřej Horký-Hlucháň komentoval pro Rádio Slovensko rezignaci jihoafrického prezidenta Jacoba Zumy.
20.02.2018 | Jakub Eberle
Osud Merkelové v čele Německa drží v rukou rozpolcená SPD. Co zemi čeká po referendu?
Po pěti měsících od německých voleb do Bundestagu je německá kancléřka Angela Merkelová krůček od vzniku další velké koalice křesťanskodemokratického bloku CDU/CSU se sociálními demokraty SPD. Osud nové vlády v tuto chvíli visí právě na SPD, která bude o schválení těžce dojednané koalice od zítřka rozhodovat ve vnitrostranickém referendu. Německá sociální demokracie je však hluboce rozdělená a jak 464 tisíc členů SPD nakonec rozhodne, zatím není stoprocentně jasné. Pokud by však smetli dohodu o alianci s CDU/CSU ze stolu, Merkelová i celé Německo by se musely připravit na skutečně horké chvilky a mohlo by dojít i na předčasné volby. „Vyloučené ale není nic, protože v tuto chvíli se v Německu děje něco, co v historii spolkové republiky nemá precedent,“ říká pro INFO.CZ Jakub Eberle.


1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 93

Knihy

Ondřej Horký-Hlucháň, Tomáš Profant a kol.

Doporučujeme

10th International Symposium “Czech Foreign Policy”
SAVE THE DATE for the - 10th International Symposium Czech Foreign ...
The US Withdraws From The UN Human Rights Council
In mid-June 2018, the US announced its withdrawal from the UN Human...

Nejčtenější

Western Balkans as Russia’s New Anti-Western Playground
Is Russia back to the Balkans? Is Moscow playing the provoking dest...
Přesun americké ambasády do Jeruzaléma
Jednou z vizí Mezinárodní politiky je poskytovat prostor k publi...