Naši lidé v médiích

11.03.2019 | Jan Daniel
Nové arabské jaro
Jan Daniel okomentoval pro Seznam Zprávy probíhající protesty v Alžírsku.
Ruskou válku nemusíme přijímat, říkají experti. Na válku jsou potřeba dva.
Jakub Eberle a Jan Daniel poskytli Deníku N rozhovor, ve kterém hovoří o svém výzkumu o tzv. hybridní válce. Naši výzkumníci tento pojem kritizují jako neužitečný. Namísto válečného přístupu vůči ruským dezinformacím zdůrazňují posilování mediální gramotnosti, občanské vzdělávání, či proporční konvenční reakci na ruské nepřátelské aktivity.
06.03.2019 | Miroslav Tůma
Schůzka Trumpa s Kimem v Hanoji
Miroslav Tůma, odborník na jaderné odzbrojování, komentoval ve studiu ČT24 summit Donalda Trumpa a Kim Čong-una 28. února v Hanoji.
05.03.2019 | Jan Kovář
Rozhovor s Janem Kovářem
Hrozí maďarské straně Fidesz vyloučení z Evropské strany lidové? Nepřekračuje předseda Evropské komise Juncker svoje kompetence, když k tomu vyzývá? Lze předpokládat, že negativní kampaně přivedou k volbám do Evropského parlamentu více voličů? A jaké jsou šance euroskeptických stran na zisky v těchto volbách?
27.02.2019 | Jan Kovář
Jakými cestami se Velká Británie nyní může vydat ve vztahu k brexitu
Jak si vyložit fakt, že britská premiérka poprvé jasněji přistoupila na možnost, že by se brexit mohl odložit? V jaké pozici je, pokud jde o další postup k brexitu a rozložení sil na půdě Dolní sněmovny? Je reálnější, že Britové dospějí k dalšímu referendu o brexitu, tentokrát o jasnějších podmínkách? Na takové otázky odpovídal Jan Kovář pro Český rozhlas Radiožurnál.
27.02.2019 | Matúš Halás
Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě
Matúš Halás se pro ČTK vyjadřuje ke členství České republiky v NATO a hovoří o výhodách, které toto členství pro nás přináší.
26.02.2019 | Veronika Bílková
Odchod USA z Rady OSN pro lidská práva
Vedoucí Centra mezinárodního práva ÚMV Veronika Bílková promluvila v rámci pořadu Týden v justici na ČT24 o odchodu USA z Rady OSN pro lidská práva v létě loňského roku a analyzovala důvody, jež USA pro odchod uvedly.
22.02.2019 | Jan Kovář
Britská premiérka a předseda Evropské komise na schůzce k brexitu
Jak dopadla schůzka britské premiérky a předsedy Evropské komise ohledně brexitu? Mají tato setkání vůbec smysl, pokud sama Mayová nemá co nového nabídnout? A jak si vlastně britská premiérka stojí na domácí scéně?
21.02.2019 | Tomáš Profant
Ako Západ ovládol svet?
Pro vzestup západní Evropy je klíčové násilí spojené se vznikem kapitalismu a s kolonialismem. Za nadvládou Západu tak není ani Weberova protestantská etika, nevhodné klimatické podmínky v Africe či orientální despocie, píše ve slovenském deníku Pravda Tomáš Profant.
19.02.2019 | Jan Hornát
Hlasování o rozpočtu USA
Jaká je pozice Donalda Trumpa k navrhovanému financování americké vlády? Má americký prezident na výběr, zda podepíše zákon? Na tyto otázky odpovídal Jan Hornát pro večerní zprávy Seznam.cz.


1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 109

Knihy

Michal Kořan, Ondřej Ditrych a kol.

Doporučujeme

Ukradené volby a iluze změny v DR Kongo
Poslední srpnové pondělí byla v Demokratické republice Kongo o...

Nejčtenější

Česko chce do Afriky poslat 700 milionů
Ondřej Horký-Hlucháň hodnotí v rozhovoru pro Český rozhlas ...