Novinky

06.02.2018 |
Časopisy Ústavu mezinárodních vztahů jsou od nynějška volně přístupné
Ústav mezinárodních vztahů je veřejná výzkumná instituce, která si klade za cíl podporovat výzkum v oblasti mezinárodních vztahů a zprostředkovávat jeho výsledky co nejširší odborné i laické veřejnosti. Sloužíme nejenom akademické komunitě a profesionálním uživatelům, ale snažíme se přispět ke zvýšení vzdělanosti české společnosti a úrovně poznání mezinárodních vztahů. Domníváme se také, že společnost má právo na volný přístup k výsledkům výzkumu financovaných z jejích daní a především chceme zpřístupnit výsledky výzkumu co nejširší skupině uživatelů a čtenářů, ať již z řad výzkumníků, diplomatů a profesionálů, tak i široké veřejnosti.
02.02.2018 |
Job Vacancy: Researcher/Senior Researcher
The IIR is offering a full-time position for a researcher or senior researcher with a focus on security to join its team of colleagues within the IIR’s Centre for European Security. The principal duty of the researcher will be to conduct theoretically and methodologically informed academic research and publish its results in international journals and publishing houses. The prerequisites for the position are an ability to carry out applied research, and a willingness to offer one’s expertise to policymakers through papers, briefings, and consultations.
22.01.2018 | Veronika Bílková
Kontroverzní otázka Jeruzaléma z pohledu mezinárodního práva
Jakou má institut uznání oporu v mezinárodním právu a existuje vůbec něco jako akt uznání hlavního města? Začtěte se do nejnovější reflexe Veroniky Bílkové a seznamte se s tím, jakým způsobem si Izrael nárokuje Jeruzalém, který je podstatnou částí mezinárodní komunity považován za hlavní město obou států - tedy státu Izrael a budoucího státu Palestina. V neposlední řadě se také dozvíte, jaké jsou argumenty Trumpovy administrativy pro přesunutí amerického velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma, které sama autorka kriticky analyzuje. 
12.01.2018 |
Plný text: Národní protidrogová centrála 1991–2016
Plný text publikace Národní protidrogová centrála 1991–2016 Miroslava Nožiny a Miloše Vaněčka je nyní dostupný na stránkách Národní protidrogové centrály!
23.12.2017 | Miroslav Tůma
Varovné slyšení senátního výboru USA k prezidentově oprávnění zahájit jaderný útok
Po některých kontroverzních vyjádřeních prezidenta Donalda Trumpa o případném použití jaderných zbraní v souvislosti s eskalujícím sporem s KLDR, vzrostlo mezi americkými kongresmany, bez ohledu na stranickou příslušnost, znepokojení nad touto možností.
23.12.2017 |
Zločin agrese znovu na scéně
Mezinárodněprávní reflexe Veroniky Bílkové shrnuje vývoj snah o stíhání zločinu agrese na mezinárodní úrovni a následně představuje některé z limitů, jimiž současná úprava trpí. Ačkoli panuje shoda v tom, že rozpoutání nelegální války patří mezi nejhorší jednání, jakých se lze dopustit, od dob poválečných tribunálů v Norimberku a Tokiu nebylo stíhání jednotlivců odpovědných za toto jednání, tj. za tzv. zločin agrese, na mezinárodní scéně možné.
15.12.2017 | Rudolf Fürst
The Czech Republic: Receiving the First Relevant Chinese Investments
New report prepared by the European Think-tank Network on China (ETNC) is out with a chapter from our senior researcher and coordinator of the Centre for EU-Asia Relations, Rudolf Fürst. Institute of International Relations Prague is proud to be a contributor to ETNC´s joint publications.
14.12.2017 | Michal Cenker
Yearbook of Muslims in Europe, Volume 9
Our Associate Researcher Michal Cenker has produced a chapter for the Yearbook of Muslims in Europe, Volume 9, published by Brill.
13.12.2017 | Tomáš Dopita
Lack of Engagement? The Spectrum of EU Member State Policies Towards Kosovo
Jaké jsou současné vztahy mezi Českou republikou a Kosovskou republikou? Tomáš Dopita (ÚMV) na toto téma přispěl do publikace "Lack of Engagement? Surveying the Spectrum of EU Member State Policies Towards Kosovo" editované Jamesem Ker-Lindsayem a Ioannisem Armakolasem. Tato publikace nabízí přehled informací o zahraniční politice vůči Kosovu v devíti zemích EU, jmenovitě Velké Británii, Německu, České republice, Polsku, Řecku, na Slovensku, v Rumunsku, na Kypru a ve Španělsku.
12.12.2017 | Veronika Bílková
Veronika Bílková místopředsedkyní Benátské komise Rady Evropy
Koordinátorka Centra mezinárodního práva ÚMV Veronika Bílková byla na 113. zasedání Benátské komise Rady Evropy konaném ve dnech 8.-9. prosince 2017 zvolena místopředsedkyní tohoto orgánu. Benátská komise (celým názvem Evropská komise pro demokracii prostřednictvím práva) je poradní orgán Rady Evropy pro otázky ústavního a mezinárodního práva. Byla založena v roce 1990 a v současné době má 61 členských států v Evropě i mimo ni. Veronika Bílková zastupuje v Benátské komisi Českou republiku od roku 2010, v letech 2013-2017 byla předsedkyní podvýboru pro mezinárodní právo.


1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 57

Doporučujeme

Gender: National Action Plans for UNSCR 1325
Another Word to Gender:  National Action Plans for UNSCR 1...
The most effective counter-terrorism approach
The matter of how to legally resolve global terrorism is a complex ...

Nejčtenější

Brazilské volby 2018: konec krize v nedohlednu?
Letošními volbami jako by politika v největší latinskoamerick...
Jair Bolsonaro: brazilský Trump?
Brazilskou společnost a politickou scénu obchází přízrak auto...