Naši lidé v médiích

22.03.2018 | Jan Eichler
Zadržení Sarkozyho
Jan Eichler byl hostem České televize v souvislosti se zadržením bývalého francouzského prezidenta Sarkozyho. Sarkozy čelí podezření, že jeho prezidentskou kampaň financoval režim Muammara Kaddáfího. Dala by se v Sarkozyho politických krocích vystopovat linka, která by svědčila o jeho náklonosti vůči Libyi? a jak vnímají Sarkozyho Francouzi dnes? I na tyto otázky naleznete odpovědiv rozhovoru níže.
22.03.2018 | Miroslav Tůma
Zahájila KLDR předběžné testování jednoho z jaderných reaktorů?
KLDR pravděpodobně zahájila předběžné testování jednoho z jaderných reaktorů, naznačují to satelitní snímky. Situaci komentoval v České televizi Miroslav Tůma. Ten odpovídal například i na to, nakolik myslí KLDR vážně svůj zájem o jednání nejvyšších představitelů Jižní a Severní Koreje a USA.
22.03.2018 | Jan Eichler
Jaký ohlas vyvolá Mattisova doktrína?
Ve světě se diskutuje o Národní obranné strategii USA 2018, kterou výrazně koncipoval a samozřejmě podepsal stávající ministr obrany Jim Mattis.   Této doktríně se ve své analýze pro deník Právo věnuje i Jan Eichler.
21.03.2018 | Petr Kratochvíl
Ruské volby
Ředitel ÚMV Petr Kratochvíl byl hostem speciálního vysílání Českého rozhlasu k ruským volbám. O vítězství Vladimira Putina nikdo nepochyboval, co tedy bylo jeho cílem ve volbách, počet hlasů či účast voličů? Bylo nutné zvyšovat zájem voličů o volby, vzhledem k téměř jasným výsledkům? V jakém stavu je dnes ruská společnost, srovnáme-li situaci s volbami minulými? A co znamená Putinova výhra pro mezinárodní společenství? I na tyto otázky naleznete odpovědi v rozhovoru níže.
20.03.2018 | Alica Kizeková
Summit Trump-Kim: případ pro opatrný optimismus
Dne 8. března 2018 Čchong Ui-jong, ředitel jihokorejské Národní bezpečnostní kanceláře, oznámil, že prezident Trump souhlasil s návrhem na summit USA-KLDR. Severokorejský vůdce Kim Čong-un ještě tuto nabídku veřejně nepotvrdil, ale pokud se tato schůzka, plánovaná na květen, bude konat, půjde o historické setkání úřadujícího prezidenta Spojených států se severokorejským lídrem. Více se dočtete v článku Alice Kizekové.
20.03.2018 | Jan Kovář
Ruské peníze v Londýně
Theresa Mayová vyhlásila sadu odvetných opatření vůči Rusku, kvůli útoku na Sergeje Skripala a jeho dceru. V této souvislosti byl hostem České televize Jan Kovář. Budou opatření účinná? A co především má být jejich cílem? Vidíme posun v razanci britské reakce oproti podobným incidentům dříve? Může se premiérka Mayová spolehnout na spojence v EU či NATO? I na tyto otázky naleznete odpovědi v rozhovoru níže.
16.03.2018 | Tomáš Profant
Tragédia, ktorá Slovensko nezmení
Na Slovensku zavraždili novinára a jeho partnerku. Samo osebe ide o informáciu ako z iného sveta. Politický a mediálny vývoj po tragédii však poukazuje na niekoľko problematických spoločenských javov. Práve sila nedávnej udalosti umožňuje vidieť to, na čo sme na Slovensku zvyknutí, v jasnejšom svetle.
16.03.2018 | Tomáš Profant
Destabilizácia obchodu zasiahne najslabších, varuje odborník
Negatíva pri amerických clách na oceľ a hliník prevažujú nad pozitívami. Náš Tomáš Profant v rozhovore pre Pravdu hovorí, že globalizácia má mnohé negatívne sociálne dosahy, takže jej obmedzenie a regulácia sú chvályhodné. "Tu však zatiaľ ide o jednostranné opatrenie, ktoré namiesto pokojných zmien môže mať za následok destabilizáciu, na ktorú zrejme doplatia tí najslabší," upozorňuje.
15.03.2018 | Jakub Eberle
Koaliční smlouva uzavřena
V Německu opět vznikla tzv. velká koalice. Je tato koalice perspektivní? A co si vůbec za daných podmínek pod slovem perspektivní můžeme představit? A posílí nyní svou pozici Alternativa pro Německo? I na tyto otázky odpovídal Českému rozhlasu Jakub Eberle.
14.03.2018 | Jakub Eberle
Seehofer končí v čele bavorské vlády
Dosavadní bavorský premiér Horst Seehofer končí ve své funkci. Má se stát ministrem vnitra v nové vládě kancléřky Merkelové, a to přesto že patřil k silným odpůrcům její přistěhovalecké politiky. Proč získal Seehofer tuto funkci, a bylo to jeho přání? I na tyto otázky odpovídal České televizi Jakub Eberle.


1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 93

Doporučujeme

10th International Symposium “Czech Foreign Policy”
SAVE THE DATE for the - 10th International Symposium Czech Foreign ...
The US Withdraws From The UN Human Rights Council
In mid-June 2018, the US announced its withdrawal from the UN Human...

Nejčtenější

Western Balkans as Russia’s New Anti-Western Playground
Is Russia back to the Balkans? Is Moscow playing the provoking dest...
Přesun americké ambasády do Jeruzaléma
Jednou z vizí Mezinárodní politiky je poskytovat prostor k publi...