Naši lidé v médiích

12.07.2018 | Filip Tesař
Srebrenica: Připomenutí masakru
Včerejšek (11. července) byl dnem připomenutí srebrenického masakru. Spolupracovník ÚMV a expert na Balkán Filip Tesař byl v této souvislosti hostem Českého rozhlasu Plus. Jak vypadala poválečná situace (po roce 1995) v této oblasti, i k tomu se vyjadřoval v rozhovoru níže.
11.07.2018 | Jan Kovář
Summit EU a Ukrajiny
Jaké byly hlavní body jednání na summitu EU-Ukrajina a dosáhne summit nějakého konkrétního pokroku? I na to odpovídal České televizi Jan Kovář.
09.07.2018 | Jan Hornát
Summit USA a Ruska: změna rovnováhy?
Dá se říci, že se summit USA a Ruska se odehrává až teď, nebo už teď? Co setkání zdrželo? Jaká budou hlavní témata summitu a jaká je geopolitika podle Trumpa a Putina? I nato odpovídal Horizontu ČT24 Jan Hornát.
04.07.2018 | Tomáš Profant
Možno to len novinári prehnali s aktivizmom
Liberalizmus si novinári spájajú s pravicou.
03.07.2018 | Jakub Eberle
Aktuálně k německé dohodě o migraci
Německá dohoda o migraci je nekonkrétní. Může dopadnout i na Česko?
03.07.2018 | Jakub Eberle
02.07.2018 | Jan Eichler
Teroristické útoky dávají džihádistům pocit síly a "vážnosti"
Francie jakožto významná západoevropská demokracie žije dlouhodobě v trvalé obavě z dalších teroristických útoků. Uskupení těch, kdo je páchají, je početné, jejich odhodlání je neobyčejně vysoké. Proč džihádisté vlastně své krvavé dílo dělají? Nad tím se v článku pro deník Právo zamýšlí Jan Eichler.
01.07.2018 | Jan Kovář
Summit EU o migraci
Summit Evropské rady nakonec dospěl ke kompromisu a přinesl závěry týkající se migrační a azylové politiky. Přinesou přijaté závěry nový přístup k migrační a azylové politice? Mohou azylová centra ve třetích zemích přispět ke snížení počtu příchozích? A byl summit úspěchem pro českou diplomacii? Odpovědi na tyto otázky naleznete v sérii mediálních vystoupení Jana Kováře.
29.06.2018 | Filip Tesař
Hlasování o vyslovení nedůvěry vládě v Bulharsku
Filip Tesař byl hostem českého rozhlasu Plus v souvislosti s hlasováním o vyslovení nedůvěry vládě premiéra Bojka Borisova v Bulharsku. Proč opozice hlasování vyvolala? Jak pevná je pozice premiéra? A jak vypadá bulharská politická scéna? I na to se dozvíte odpovědi v rozhovru níže.
29.06.2018 | Jakub Eberle
Česká zahraniční politika: zmatení a nezájem
Jakub Eberle se v článku pro A2larm zamýšlí nad postojem Babišovy vlády k EU a komentuje bojkot mimořádného evropského summitu k azylové politice ze strany V4. Postoj Babišovy vlády k Evropské unii vypovídá dle něj o pasivitě, absenci solidarity a posunu k orbánizaci. 


1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 97

Doporučujeme

Gender: National Action Plans for UNSCR 1325
Another Word to Gender:  National Action Plans for UNSCR 1...
The most effective counter-terrorism approach
The matter of how to legally resolve global terrorism is a complex ...

Nejčtenější

Brazilské volby 2018: konec krize v nedohlednu?
Letošními volbami jako by politika v největší latinskoamerick...