Naši lidé v médiích

19.10.2018 | Jakub Eberle
Ministr Petříček na návštěvě Německa
Jakub Eberle komentoval v České televizi první zahraniční cestu nového ministra zahraničí Tomáše Petříčka, která vedla do Berlína. Podle Eberleho mají Česko i Německo trvalý zájem na dobré spolupráci v bilaterálních i evropských tématech. Petříček se snaží zdůraznit význam Německa jako strategického partnera a ukázat tak, že česká středoevropská politika není omezená jen na Visegrádskou čtyřku.
19.10.2018 | Jan Kovář
Schůzka prezidentů V4 na Slovensku
Mají prezidenti zemí V4 podobné postoje k pozici jednotlivých zemí v EU? Kde se objevují štěpné linie v jednotě V4 a kde je naopak shoda viditelná? Jan Kovář odpovídal i na tyto otázky Studiu ČT24.
18.10.2018 | Jan Kovář
Vývoj jednání o Brexitu
 Výzkumník ÚMV Jan Kovář komentoval současná jednání o odchodu Británie z EU ve studiu ČT24 a v Českém rozhlase.
18.10.2018 | Tomáš Profant
Výzkumník ÚMV Tomáš Profant citován v článku na téma dopadu klimatických změn pro deník Pravda
„Dnešní situace se životním prostředím je celkově neudržitelná a směřuje ke globální ekologické katastrofě.“ Cituje Tomáše Profanta článek Iris Kopcsayové z 15. října s názvem „Klíma v zajatí konzumu“.
17.10.2018 | Jakub Eberle
Téma pro ministra Petříčka: spravedlivější zahraniční politika
Jakub Eberle komentuje jmenování Tomáše Petříčka ministrem zahraničních věcí. České zahraniční politice podle něj chybí zasazení do širšího globálního rámce. Petříček by se podle něj měl zaměřit např. na posílení rozvojové spolupráce, omezení vývozu zbraní a zajištění rovnějších příležitosti pro ženy v diplomacii.
16.10.2018 | Jan Eichler
Francouzští diplomaté dostali zadání
Co mohou priority francouzského prezidenta znamenat pro ČR? Nad tím se pro Právo zamýšlí Jan Eichler. Francie trvale patří k nejvlivnějším zemím světa. Je stálým členem Rady bezpečnosti OSN, a tak se vyjadřuje ke všem klíčovým problémům mezinárodní politiky a trvale rozvíjí schopnost oslovovat všechny významné aktéry a získávat je pro společný postup. 
16.10.2018 | Jakub Eberle
Urychlí volby v Hesensku konec Merkelové?
Jakub Eberle se pro Info.cz vyjádřil k volbám v Hesensku, které byly zlomové pro budoucnost německé CDU i samotnou kancléřku Merkelovou. Merkelová následně začátkem týdne vyhlásila, že již nebude kandidovat na post lídra strany. Možné scénáře následného vývoje CDU a dalších stran si můžete pročíst v rozhovoru s Jakubem Eberlem.
15.10.2018 | Ondřej Ditrych
Ředitel ÚMV Ondřej Ditrych k bezpečnostním hrozbám ČR pro portál Euractiv
V článku “Česko a Polsko se shodují, že válka s Ruskem jim nehrozí” definoval Ondřej Ditrych, jako jeden z dotázaných předních českých odborníků, současné hrozby a kapacitu jim čelit.
10.10.2018 | Jakub Eberle
Německá kancléřka na návštěvě ČR
Jakub Eberle komentoval dnešní setkání Angely Merkelové s Andrejem Babišem, které proběhlo při příležitosti návštěvy připomínající 100 let vzniku Československa. Hovořil například o vztahu Merkelové k Česku, rozdílných politických stylech Merkelové a Emmanuela Macrona, nebo pohledu ČR a Německa na vyjednávání o Brexitu. 
08.10.2018 | Jan Hornát
Transatlantic tensions and its implications for NATO enlargement
Jan Hornát was a guest in the Radio Free Europe/Radio Liberty Georgia Service speaking about the current state of affairs in transatlantic relations. Is there a crisis in the transatlantic bond? How do current tensions affect the prospects of Georgia becoming a NATO member? Watch the program to find out more (Jan’s interview starts at circa 5:00 min.)


1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 102

Doporučujeme

Současná Jižní Amerika: pravicová restaurace moci?
Loňské vítězství Jaira Bolsonara v brazilských prezidentskýc...
(Ne)zapomenuté Katalánsko
Rok po konání referenda za nezávislost se 1. října 2018 námě...

Nejčtenější

Jak badatelé ÚMV odhalili „české hybridní válečníky“ a utekla jim podstata
Příspěvek je reakcí na článek “Jak se Česko začalo bát h...
Think Visegrad Fellowship – Call for proposals 2019
Expert fellows from non-Visegrad countries with at least five years...