Naši lidé v médiích

22.04.2020 | Matúš Halás
NATO nemá boj s pandemií v popisu práce
Náš kolega, Matúš Halás, se pro Euractiv.cz vyjádřil k aktuálním očekáváním vůči NATO ohledně pandemie coronaviru. Co může Severoatlantická aliance v tuto chvíli dělat? Moc toho nebude.
20.04.2020 | Veronika Bílková
Možnost cestovat jako základní (ale ne absolutní) lidské právo
Vedoucí Centra mezinárodního práva Veronika Bílková v článku pro Hospodářské noviny uvažuje nad lidskoprávním aspektem svobody pohybu a možností jejího omezení.
14.04.2020 | Jan Daniel
Dvě invaze, jedna občanská válka
Před 45 lety začala libanonská občanská válka. Náš výzkumník Jan Daniel pro ČT24 okomentoval její příčiny a dopady na vztahy mezi Libanonem a jeho sousedy.
09.04.2020 | Jan Kovář
Selhala Evropská unie v boji s koronavirem?
Selhala opravdu EU během současné situace s koronavirem? A jak lze srovnat její reakci na současnou situaci s reakcí na ekonomickou a uprchlickou krizi? Názor Jana Kováře na tyto a další otázky najdete v článku publikovaném serverem Seznam Zprávy.
06.04.2020 | Jan Daniel
Virus na Blízkém východě
Jak se Covid-19 dotýká Blízkého východu a jaká jsou potenciální rizika epidemie v regionu? Náš výzkumník Jan Daniel komentoval situace pro Seznam Zprávy.
03.04.2020 | Ondřej Ditrych
Pozice USA ve světě po pandemii
Ondřej Ditrych vystoupil ve speciálu ČT k dopadům pandemie COVID-19 na americkou a mezinárodní politiku. Podle jeho slov může pandemie a související ekonomická krize zásadně ovlivnit výsledek amerických voleb.
23.03.2020 | Jakub Eberle
Roušková solidarita jako příklad způsobu, jak zvládnout úzkostné časy
Náš výzkumník Jakub Eberle se v eseji pro Deník Referendum zamýšlí nad funkcí roušky jako společenského symbolu, podobnostmi mezi pandemií a představami o válkách současnosti či psychologickými a politickými náklady výjimečných opatření.
19.03.2020 | Jakub Eberle
Dopady epidemie koronaviru na společnost
Náš výzkumný pracovník Jakub Eberle publikoval článek, ve kterém si pokládá otázku, jakým způsobem koronavirus změní společnost. Zabývá se v něm potenciálními dozvuky krize ze společenského, ekonomického i mezinárodního hlediska.
18.03.2020 | Rudolf Fürst
Čínská opatření v boji proti koronaviru
Rudolf Fürst hovořil pro Studio ČT24 o opatřeních přijatých Čínou v boji proti koronaviru. Je na místě rozlišovat v době krize, zda jsou přijatá opatření demokratická nebo nedemokratická? Můžeme věřit informacím přicházejícím z Číny o vývoji tamní situace? Měly by se i další země inspirovat postupem Číny?
17.03.2020 | Jakub Eberle
Význam Visegrádské čtyřky a role ČR v rámci uskupení
Náš výzkumník Jakub Eberle komentuje význam Visegrádské skupiny pro Česko. V4 podle něj má v české zahraniční politice svůj význam, Česko zde ale v poslední době těžko hledá společná témata a zbytečně podporuje polskou či maďarskou negativní agendu. "Někdy děláme politiku za Orbána a to je špatně," říká Eberle.


1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 121