Naši lidé v médiích

13.04.2018 | Mark Galeotti
Ruské hrozby jsou jen signály
Situace v Sýrii eskaluje poté, co ve městě Dúmá údajně došlo k použití chemických zbraní. Spojené státy informovaly o chystané vojenské intervenci, Rusko za to slíbilo odvetu. Podle  našeho odborníka na Rusko, Marka Galeottiho však Rusko nemá zájem konflikt nějak vyostřit.Více se dozvíte v rozhovoru pro E15.
11.04.2018 | Jan Eichler
Zhmotněné bezpečnostní obavy Kremlu – systémy A2/AD
"Velkou pozornost světové veřejnosti vyvolávají nové zbraňové systémy souhrnně nazývané A2/AD (Anti – Access/ Area Denial). Ty jsou v USA charakterizovány obecně bez ohledu na to, který stát je ve výzbroji má, svou schopností zabránit americkým vojskům v plnění bojových úkolů daleko od území USA, na hranicích jiných zemí, nebo dokonce v jejich vnitrozemí. Pokud jde konkrétně o Rusko, tam byly systémy A2/AD rozmístěny během posledních deseti let." A právě těmto systémům se ve své nejnovější analýze pro deník Právo věnuje Jan Eichler.
11.04.2018 | Jan Daniel
Útoky v Sýrii
V syrském městě Dúmá došlo údajně k útoku chemickými zbraněmi. Měl útok na svědomí režim? Jakou roli ve vyšetřování hraje Organizace pro zákaz chemických zbraní? A existuje něco, co by syrskou vládu, pokud stála za útokem, donutilo převzít odpovědnost? I na to České televizi odpovídal Jan Daniel.
09.04.2018 | Petr Kratochvíl
Vztah katolické církve k evropské integraci?
Profesor Petr Kratochvíl je ředitelem našeho Ústavu mezinárodních vztahů a platí především za odborníka v této oblasti. Zároveň je věřící křesťan a vystudoval také obor teologie křesťanských tradic na Evangelické teologické fakultě. Tyto dvě cesty se mu podařilo spojit například v publikaci "The European Union and the Catholic Church – Political Theology of European Integration". A právě o vztahu katolické církve k Evropské unii a evropské integraci mluvil i v Hergot! - pořadu Rádia Wave Českého rozhlasu.
09.04.2018 | Jan Eichler
Stávky železničářů ochromily Francii
Jan Eichler byl hostem Horizontu ČT24 v souvislosti se stávkami železničářů, ale i dalších pracovníků ve Francii. O co ve stávkách jde především a mají šanci uspět, nerozzlobí spíše veřejnost? I na tyto otázky naleznete odpověď v rozhovoru níže.
06.04.2018 | Filip Tesař
Napětí mezi Kosovany a Srby
Napjaté vztahy mezi Srbskem a Kosovem se stupňují v následku zadržení srbského politika Marka Djuriće. Federica Mogherini jménem Evropské Unie navštívila region, aby pomohla situaci umírnit. Zájem EU v balkánských zemích a vývoj momentální krize okomentoval pro ČT spolupracovník ÚMV Filip Tesař. Dle jeho názoru, je pravděpodobné tzn. „východoněmecké řešení“, ve kterém by Srbsko formálně Kosovo neuznalo, ale chovalo by se k němu jako ke standardnímu státu.
05.04.2018 | Jakub Eberle
Kulatý stůl: Mírové Velikonoční tradice
Jakub Eberle byl jedním z hostů speciálního velikonočního kulatého stolu Českého rozhlasu, který se zaměřil na "mírové Velikonoční tradice v historických paralelách i současných". Pobíraná témata byla nakonec velmi široká, rozhovor se dotkl křesťanských kořenů mírového hnutí v Německu, ale i vztahů EU-Turecko či vyhošťování ruských diplomatů.
05.04.2018 | Rudolf Fürst
Co se skrývá za Kimovou návštěvou Číny?
Severokorejský vůdce Kim Čong-un navštívil Čínu. Co bylo hlavním tématem návštěvy? Proč kolem ní panovalo tolik tajností? A proč jezdí Kim vlakem? I na to odpovídal České televizi Rudolf Fürst.
03.04.2018 | Jan Kovář
Britské výročí
Uplynul rok od doby, kdy Velká Británie oznámila svůj odchod z Unie. Co se za ten rok událo? To komentoval pro Český rozhlas mimo jiných i Jan Kovář.
29.03.2018 | Mark Galeotti
Britain Has No Clue Why It’s Punishing Russia
"Before you sanction Putin, it would help to know what you're after," writes Mark Galeotti in his analysis for Foreign Policy. The analysis focuses on British retaliatory measures in response to attack on former Russian spy and his daughter.


1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 94

Doporučujeme

Interview with Jefim Pivovar
On June 7, 2018, the first Czech-Russian Discussion Forum took plac...
Women’s Rights in Saudi Arabia
Saudi Arabia is known as one of the most autocratic countries in th...

Nejčtenější

Is global politics approaching a perilous interregnum?
Mezinárodní Politika has established cooperation with the Peace R...
Ruth Ferrero-Turrión, Our New Think Visegrad Fellow
The Institute of International Relations Prague has a new visiting ...