Novinky

28.11.2013 | Mats Braun
EU Climate Norms in East-Central Europe
Mats Braun's article "EU Climate Norms in East-Central Europe" has been accepted for publication in the JCMS: Journal of Common Market Studies, and is now available online as early view article.
28.11.2013 | Matúš Mišík
Kniha M. Mišíka - nově s ukázkou
Publikácia  Energetická politika v rozšírenej Európskej únii skúma zmeny v energetike na úrovni EÚ po tzv. východnom rozšírení v rokoch 2004 a 2007, keď do Únie vstúpilo 10 postkomunistických štátov strednej a východnej Európy. Tieto si so sebou priniesli nielen závislosť na energetických dodávkach z Ruska, ale aj záujem sa tohto problému zbaviť a posilniť svoju energetickú bezpečnosť. A práve preferencie, ktoré tri skúmané krajiny (Česká republika, Poľsko a Slovensko) presadzujú na úrovni EÚ, im majú zabezpečiť jej zlepšenie a viac o nich sa dočítáte v publikácii Matúša Mišíka.Knihu je možné zakúpiť v našom e-shope.
21.11.2013 | Jan Blažek
The Invasion of Lampedusa
The Invasion of Lampedusa is a documentary film dealing with the topic of immigration to the EU and the EU's approach towards the immigrants. The film was followed by a chaired discussion and Jan Blažek, doctoral degree student at the Institute of International Relations and Metropolitan University Prague, was among the discussants.
14.11.2013 | Petr Kratochvíl
Petr Kratochvíl předsedou Akademické rady Diplomatické akademie MZV
"Ministr zahraničních věcí Jan Kohout jmenoval do funkce předsedy Akademické rady Diplomatické akademie MZV ČR Petra Kratochvíla, ředitele Ústavu mezinárodních vztahů. Jmenovací dekret novému předsedovi slavnostně předal dne 7. listopadu 2013 vrchní ředitel sekce ministra Petr Kubernát za přítomnosti ředitelky Diplomatické akademie Věry Jeřábkové."
12.11.2013 |
ZBIG - Book presentation
Charles Gati will present new book Zbig: The Strategy and Statecraft of Zbigniew Brzezinski on Tuesday 12 November from 16:00 at the V. International Symposium "Czech Foreign Policy".
08.11.2013 |
V. Sympozium Česká zahraniční politika
Ústav mezinárodních vztahů si Vás dovoluje srdečně pozvat na V. Mezinárodní sympozium „Česká zahraniční politika“ - Demokracie a demokratizace. Omlouváme se všem zájemcům, ale z důvodu naplnění kapacity sálu byla uzavřena registrace na úterý 12. 11. 2013.
24.10.2013 |
Mezinárodní vztahy v databázi SCOPUS
Časopis Mezinárodní vztahy byl zařazen do databáze SCOPUS.
24.10.2013 | Jan Eichler
Sledovaní Francouzi
Americký velvyslanec musí vysvětlovat obvinění vznesené listem Le Monde. Americká tajná služba NSA prý tajně odposlouchávala francouzské občany. Odposlechy se údajně netýkaly jen rizikových obyvatel, ale i politiků nebo moderního průmyslu. Jan Eichler dne 21. 10. 2013 jako host pořadu Události, komentáře analyzoval jak samotný incident, tak další možný vývoj vztahů Francie a USA.
22.10.2013 | Vít Beneš
Vít Beneš na semináři "Evropské politické strany - zárodek politické Evropy?"
Vít Beneš vystoupil na semináři "Evropské politické strany - zárodek politické Evropy?"
10.10.2013 |
New publication: Non-Western Reflection on Politics
Petr Drulák and Šárka Moravcová are editors of the new publication "Non-Western Reflection on Politics" financed by the project RESAREAS.


1 ... 62 63 64 65 66 67 68 ... 78

Doporučujeme

České Východní partnerství na prahu nové dekády
Česká politika vůči Východnímu partnerství se v uplynulých ...

Nejčtenější

Prague European Summit - volné pozice
Do organizačního týmu Prague European Summit hledáme nové kole...
Česká zahraniční politika mezi minulostí a budoucností
Jak se proměnil náš svět, když se kolem sebe rozhlédneme na z...