Naši lidé v médiích

25.11.2015 | Rudolf Fürst
Summit evropských zemí a Číny
Rudolf Fürst byl hostem ČT24, kde se vyjadřoval k nejnovějšímu summitu evropských zemí a Číny. Jaký přínos bude toto premiérské setkání mít? Těží z partnerství obě strany rovnoceně? A co z toho všeho vyplývá pro Českou republiku, která má dle Fürstových slov v současnosti nejlepší vztahy s Čínou v historii?
Where would mooted “mini-Schengen” leave states like Czech Republic?
Dutch politicians floated the idea of a smaller area within Europe’s open Schengen zone – also including countries such as Germany and Belgium – where passport controls would be carried out at the perimeter. What would such a move mean for the Czech Republic and other states left outside such a “mini-Schengen”? That’s a question Ian Willoughby from the Radio Prague put to Benjamin Tallis.
Rusové mají informace, USA zase techniku
Francouzský prezident Francois Hollande odlétá do Washingtonu, ve čtvrtek má na programu Moskvu. Znamenají tyto návštěvy, že se tvoří nová koalice Francie-USA-Rusko? I nad tím se v rozhovoru pro Lidové noviny zamýšlí Jan Eichler.
23.11.2015 | Jan Daniel
Teroristická organizace Islámský stát
Jaký je poměr regionálních a evropských bojovníků za Islámský stát a jaký je jejich sociologický profil? Mají ženy zásadní roli v boji s touto organizací? I na tyto otázky odpovídal Jan Daniel v rozhovoru pro Studio 6 České televize. Zamýšlel se také nad tím, jestli může Islámský stát coby společný nepřítel sjednotit postup států, které do této doby měly problematické vztahy, i nad tím, zda si má Evropa zvykat na pocit ohrožení.
21.11.2015 | Benjamin Tallis
Migrantův příběh
"Jsem cizinec. Přistěhovalec. Žiji a pracuji v Praze, která se stala mým adoptivním domovem. Nikdo a nic mě nenutilo sem přijít, rozhodl jsem se sám. A Češi mě přivítali vstřícně, přátelsky. Jsem cizinec, přistěhovalec. A nevěřícně teď sleduji, jak se česká společnost staví k uprchlické krizi." píše Benjamin Tallis ve svém článku pro magazín Reportér.
20.11.2015 | Jan Eichler
Policejní zásah ve Francii
Změní se Francie? Dle slov Jana Eichlera ano. Prezident se již změnil. Zároveň můžeme vidět, že například výjimečný stav byl ze tří dní prodloužen na tři měsíce a další opatření se chystají. Jaká konkrétně a může se i přesto odehrát ve Francii další útok? Dozvíte se v nejnovějším rozhovoru s Janem Eichlerem pro ČT24.
18.11.2015 | Petr Kratochvíl
Jednotně kupředu?
Petr Kratochvíl odpovídal ve Studiu 6 České televize na řadu otázek souvisejících s pátečními teroristickými útoky v Paříži. Rozhovor se zaměřil především na to, jaká budoucnost nyní čeká Evropu. Bude náš kontinent nadále mezi nejbezpečnějšími? A jakými svobodami za to budeme muset zaplatit? Kam se Evropa vydá dál a dokáží se západní státníci shodnout na společném postupu? Dozvíte se v rozhovoru z úterý 17. 11. 2015.
18.11.2015 | Jan Eichler
Teroristické útoky v Paříži
Černý pátek v Paříži je dle slov Jana Eichlera dalším projevem toho, čemu se říká "terorismus vyvolaný válkou". Jan Eichler v souvislosti s tragickými teroristickými útoky vystoupil v několika médiích a situaci kromě komentáře pro Mezinárodní politiku a iDNES.cz shrnul i v článku pro deník Právo.
18.11.2015 | Michal Kořan
Bukurešťský minisummit NATO
"Po listopadových teroristických útocích v Paříži bude pozornost upřena na boj s Islámským státem a tato otázka se nevyhýbá ani Severoatlantické alianci. V nastalé vřavě by však neměla zapadnout bukurešťská událost z počátku listopadu. Osm středo- a východoevropských prezidentů a předseda české sněmovny Jan Hamáček se zde sešli, aby se pokusili nastavit agendu pro summit NATO ve Varšavě v červenci 2016." Bukurešťský summit připomněl v článku pro natoaktual.cz Michal Kořan.
13.11.2015 | Michal Cenker
Na obranu „ekonomického migranta“
Ešte nedávno sa nehovorilo o ekonomických, ale o pracovných migrantoch. Pretože chcú pracovať. Dnes to už vraj neplatí.


1 ... 60 61 62 63 64 65 66 ... 94

Doporučujeme

Interview with Jefim Pivovar
On June 7, 2018, the first Czech-Russian Discussion Forum took plac...
Women’s Rights in Saudi Arabia
Saudi Arabia is known as one of the most autocratic countries in th...

Nejčtenější

Is global politics approaching a perilous interregnum?
Mezinárodní Politika has established cooperation with the Peace R...
Ruth Ferrero-Turrión, Our New Think Visegrad Fellow
The Institute of International Relations Prague has a new visiting ...