Naši lidé v médiích

11.12.2015 | Vladimír Handl
Síla německé koalice
Náš spolupracovník, Vladimír Handl, se vyjádřil k soudržnosti německé koalice a začínajícímu sjezdu SPD, který měl jako své hlavní témata bezpečnostní politiku (mj. nasazení Bundeswehru v Sýrii) a řešení uprchlické krize. Poukázal na odlišnosti postojů SPD a CDU/CSU, za pravděpodobné nicméně označil pokračování velké koalice i po volbách 2017.
11.12.2015 | Tomáš Profant
Dobré vládnutie bez ľudských práv
Co je to dobré vládnutí a jakou roli v něm mají demokracie a lidská práva? A lze vůbec kritizovat něco co je z definice dobré? Na tyhle otázky odpovídá náš Tomáš Profant.
Ve Varšavě se stahují vlajky Unie, Kaczyński zvolil Orbánovu cestu
"Od vítězství strany Právo a spravedlnost v polských parlamentních volbách uplynul jen měsíc, ve Varšavě se však už leccos změnilo. Nová vláda odmítá uprchlické kvóty, snaží se ovládnout ústavní soud a provedla čistku v tajných službách. Analytici se shodují, že Jaroslaw Kaczyński zvolil politický model panující v Budapešti." K situace v Polsku se pro iDNES.cz vyjádřil i Michal Šimečka.
08.12.2015 | Michal Kořan
Central Europe in the European Union: A story of hypocrisy
"The leading political figures in Central Europe failed to internalize the basic principles of European integration," writes Michal Kořan for the Visegrad Insight.
07.12.2015 | Vít Beneš
Nové návrhy v EU na řešení uprchlické krize
EU a Turecko by měly lépe koordinovat své azylové a migrační politiky. Vít Beneš v rozhovoru pro Rádio Slovensko také upozornil, že od dohody s Tureckem nemůžeme očekávat úplné zastavení migračních toků. Smyslem dohody je jejich zmírnění a kontrola tak, aby azyl získali pouze ti, kteří na něj mají nárok, a zabránilo se migraci nelegální. To ovšem předpokládá, že onen omezený tok oprávněných azylantů bude legalizován, a že EU najde dohodu, jak si azylanty přerozdělit. Tato dohoda bohužel chybí, proto tuto část dohody s Tureckem vzala na svá bedra "koalice ochotných", v čele s Německem.
Visegrád či Slavkov?
Problémem ve vztazích unvitř EU je vyostřený jazyk a absence empatie, říká Petr Kratochvíl pro list Gazeta Wyborcza. Vysvětluje možnou reakci Česka na snahu vlády Beaty Szydło posunout kormidlo od spolupráce s Německem směrem k V4. Komentuje rovněž český postoj k žalobě Slovenska ohledně kvót a význam Slavkovské deklarace. Dohodu Česka, Slovenska a Rakouska nepovažuje za konkurenci Visegrádu. Více se dozvíte v přiloženém článku.
07.12.2015 | Vít Beneš
Mimořádné jednání vlády
Islámský stát je apokalyptická sekta a ve svém propagandistickém videu o "osmdesátičlenné ďábelské koalici", jejímž členem je i ČR, jenom opakuje jednu starou předpověď o konci světa. Podle Víta Beneše tomu není potřeba věnovat pozornost, pokud tedy nepatříte k těm, kteří podobným nesmyslům o blížícím se konci světa věří. Ve svém vystoupení pro Českou televizi také upozornil na poměrně vysoké požadavky Turecka, které využívá neschopnosti EU řešit uprchlickou krizi.
01.12.2015 | Tomáš Profant
Kultúra podvádzania
"Je emisní skadnál Volkswagenu ojedinělým jevem, nebo lze mluvit o kultuře podvádění v soukromém sektoru? A jak se s takovou kulturou vypořádat? Odpovědi na tyto otázky nabízí Tomáš Profant."
27.11.2015 | Jan Eichler
Hollandův cestovní týden
Prezident Hollande jednal s prezidenty Putinem a Obamou o koalici proti Islámskému státu. Je společná koalice reálná? Je vůbec šance, že se po fiasku v Iráku ze západních politiků opět stanou jestřábi? A v čem se Hollande začíná podobat G.W. Bushovi mladšímu? Sledujte rozhovor s Janem Eichlerem pro Události, komentáře České televize.
27.11.2015 | Michal Kořan
Česká zahraniční politika
Michal Kořan jako host Studia ČT24 analyzoval současnou českou zahraniční politiku. Jak moc ji ovlivňují spory prezidenta s premiérem? A jak se na tyto rozepře dívají zahraniční partneři? Existují hlubší neshody o české zahraniční politice a pokud ano, v jakých oblastech? To a mnohem více se dozvíte v rozhovoru z 26. listopadu.


1 ... 59 60 61 62 63 64 65 ... 94

Doporučujeme

Interview with Jefim Pivovar
On June 7, 2018, the first Czech-Russian Discussion Forum took plac...
Women’s Rights in Saudi Arabia
Saudi Arabia is known as one of the most autocratic countries in th...

Nejčtenější

Angolský boj proti korupci
Před rokem vrcholila v Angole předvolební kampaň do parlamentu ...
Is global politics approaching a perilous interregnum?
Mezinárodní Politika has established cooperation with the Peace R...