Naši lidé v médiích

Kolínské útoky: Politici chtějí uprchlíky vyhostit. Je to možné?
Zprávy o hromadném obtěžování a okrádání žen v několika německých městech, především pak v Kolíně nad Rýnem, zasáhly celou Evropu. V souvislosti s incidenty je znovu zpochybňována německá politika otevřených dveří. Opatrnější postoj k incidentům zaujímají odborníci, kteří se v Česku problematice migrace věnují. Podle Víta Beneše, který byl mezi odborníky oslovenými serverem EurActiv, je na hodnocení politiky otevřených dveří zatím brzy, dle něj se „v prvé řadě jednalo o selhání těch, kteří se oněch činů dopustili. Jsou to oni, kdo se za své jednání nese odpovědnost.“
20.01.2016 | Michal Cenker
Koľko utečencov do Európy prišlo, kto ich lákal a kam ísť nechcú
"Migráciu nemá zmysel bilancovať – koncoročné štatistiky však pomôžu. Spochybňujú niektoré rozšírené predstavy." Takto zní úvodník nového článku Michala Cenkera publikovaného slovenským Denníkem N.
19.01.2016 | Jan Eichler
Cílem magrebských teroristů je Evropa
Způsob pátečního úderu zločinného komanda v Ouagadougou, metropoli Burkiny Faso, velice výrazně připomíná dva teroristické útoky z loňského listopadu – v Paříži a v Bamaku, hlavním městě Mali, o týden později. Všechny tři případy mají několik společných jmenovatelů: typ pachatelů, důvody úderu, způsob provedení i poselství. Podrobnější analýzu nedávného teroristického útoku přináší článek Jana Eichlera v deníku Právo.
British PM to push EU reform goals on Prague trip
"Britain’s possible exit from the EU will be one of the big European issues this year. The Czech Republic, currently heading the Visegrad Four group, has suggested it’s willing to see some reforms that could help keep Britain in. But how far are Prague and its neighbours willing to go?" Find out in an interview with Benjamin Tallis broadcasted by Radio Prague.
12.01.2016 | Michal Kořan
Sporné kroky polské vlády
Současné kroky polské vlády znepokojují jeho sousedy a další země EU. Vyvolávají také bouřlivé reakce i v samotném Polsku. Přesto se ještě nedá dle slov Michala Kořana mluvit o ohrožení demokracie, neboť polská společnost je zdravá. Jen na Polácích však nyní závisí, jak vývoj v zemi dopadne, a kam až nechají vládní stranu zajít. Sledujte celý rozhovor o současné situaci v Polsku pro Horizont ČT24.
Saúdové bojují s Íránem o moc, o šíity a sunnity tolik nejde
„Zhoršení vzájemných vztahů bude mít dopad nejspíše i na řešení situace v Sýrii nebo Jemenu," myslí si Jan Daniel, kterého o vysvětlení aktuálního napětí mezi oběma zeměmi požádala redaktorka iDNES.cz Sabina Netrvalová.
06.01.2016 | Jan Eichler
Život jednoho bohatýra
Poslední den loňského roku zemřel významný válečný veterán generálporučík Ing. Alexander Beer. Do jeho dlouhého života (pouze 14 měsíců mu chybělo do magické stovky) se toho vešlo opravdu hodně. Život této významné osobnosti přiblížil čtenářům deníku Právo Jan Eichler.
23.12.2015 | Lukáš Tichý
The European Union as an Actor in Energy Relations with the Islamic Republic of Iran
The final phase of the nuclear negotiations with Iran has coincided with a profound crisis in the EU-Russia relations. Due to the crisis in Ukraine, the uncertainty about European energy security has increased significantly. Against this background, Iran, with its vast natural gas resources, might become a new supplier to the European gas market. Consequently, the relations between the EU and Iran are becoming increasingly important. The main aim of this article is to analyse the relations between the EU and Iran in the energy sector through the concept of actorness.
23.12.2015 | Benjamin Tallis
I slunce vychází
Unáhlené, neliberální reakce na teroristické útoky v Paříži škodí nám samotným. Co potřebujeme doopravdy, jsou dlouhodobá řešení příčin, nikoliv symptomů terorismu.
21.12.2015 | Petr Kratochvíl
Caught in the Deviation Trap. On the Fallacies of the Study of Party-Based Euroscepticism
Petr Kratochvíl, Director of the IIR, and Daniel Kný, University of Economics, are authors of a study "Caught in the Deviation Trap. On the Fallacies of the Study of Party-Based Euroscepticism.", which was published in the Czech Journal of Political Science (3/2015).


1 ... 59 60 61 62 63 64 65 ... 95