Naši lidé v médiích

22.03.2016 | Tomáš Profant
Kultúrna logika kapitalizmu
Slovenské volby přinesly zajímavé výsledky. Nejenom, že do parlamentu poslaly extrémistické strany, ale žádným způsobem nezlepšily postavení prostestních levicových stran. Na otázku, kde máme hledat možné příčiny tohto jevu odpovídá v článku pro Pravda.sk Tomáš Profant.
21.03.2016 | Tamás Lattmann
Migration State of Emergency
The Hungarian government has decided to declare a “migration state of emergency”, a legal option that had been made possible due to some badly criticized changes in Hungarian law during last autumn. Paralel to this, a national referendum is initiated by the government against the obligatory settlement of aliens to Hungary. The interview with Tamás Lattmann examines if the legal conditions of the introduction of this state of emergency are met, its possible legal consequences and the issue of national referenda.
21.03.2016 | Jan Eichler
Zadržení hledaného teroristy Abdeslama
Hledaný terorista Abdeslam byl zadržen v belgické čtvrti Molenbeek. Je překvapivé, že byl nalezen právě zde? Jak je možné, že unikal tak dlouho? A jaké informace může poskytnout, může napomoci zhacení dalších teroristických útoků? Na tyto a další otázky odpovídal Jan Eichler v Hyde Parku ČT24.
21.03.2016 | Vít Beneš
Dohoda Unie s Tureckem
Vít Beneš komentoval jednání mezi EU a Tureckem týkající se řešení uprchlické krize. Základní myšlenka tureckého návrhu je výborná, problém leží v dodatečných tureckých požadavcích (obnovení přístupových jednání a bezvízovém styku) a logistice. Lze očekávat, že uprchlíci na řeckých ostrovech se budou bránit přesidlování do Turecka podobně, jako jsme tomu byli svědky ve francouzském Calais.
14.03.2016 | Vladimír Handl
Interview s Vladimírem Handlem
Vladimír Handl v pořadu "Interview ČT24" hodnotil úroveň česko-bavorské spolupráce, vyjádřil se k významu voleb ve třech německých zemích pro postavení kancléřky Merkelové a hovořil o německé evropské politice mj. v kontextu uprchlické krize - vyzval přitom ČR k aktivnější spolupráci s Německem na jejím evropském řešení.
14.03.2016 | Jakub Eberle
Otřásly výsledky zemských voleb německou politikou?
Otřásly výsledky zemských voleb ve třech spolkových zemích německou politikou? Co znamená neúspěch CDU v Bádensku-Württembersku a Porýní-Falci pro Angelu Merkelovou a co pro Julii Klöcknerovou, která byla často označována za možnou nástupkyni kancléřky? V pořadu Horizont na tyto otázky odpovídal Jakub Eberle.
Německo není svatý grál migrační politiky, projevuje ale solidaritu
„Samozřejmě, že tu nikdo nechce právo šaría ani násilnické skupiny, ale nemyslím si, že děláme dost pro to, abychom běžencům umožnili se lépe integrovat,“ říká odborník na migraci Jan Blažek z Ústavu mezinárodních vztahů o migrační a integrační politice EU. Uzavírání běženců do center mimo společnost podle něj není správná cesta. EurActiv s ním hovořil také o nadcházejícím summitu EU-Turecko nebo o evropské debatě o migraci. Ta je prý rámována hlavně zájmy států a opomíjí ochranu samotných uprchlíků.
09.03.2016 | Tamás Lattmann
EU-Turkey Summit
There are mixed expectations and varying political positions before the Turkey-EU meeting and the EU summit dealing with the current migration crisis. While some member states seem to actively look for solutions, some use it for domestic political purposes. The Hungarian government is one of the latter - what possible results can they expect from the Brussels meetings? This was the topic of an interview of our new Research Fellow Tamás Lattmann for the Hungarian ATV.
08.03.2016 | Jan Kovář
(Ne)řešitelná migrační krize?
Evropa dál hledá řešení migrační krize. Předseda Evropské rady Donald Tusk vyzval ekonomické migranty, aby do Evropy nechodili, že riskují své životy a utrácejí peníze zbytečně. Najde se nakonec společné evropské řešení migrační krize, nebo převládnou unilaterální kkroky jednotlivých členských států? Toto téma v sérii mediálních vystoupení rozebíral Jan Kovář.
08.03.2016 | Michal Kořan
Výsledky slovenských voleb
Výsledky slovenských parlamentních voleb mnohé překvapily, mnohé šokovaly. Ocitne se nyní Slovensko v izolaci? Jak ovlivní výsledky voleb visegrádskou spolupráci? A co, či kdo, je důvodem kontroverzních volebních výsledků? Nejen na tyto otázky odpovídal v pořadu Horizont ČT24 Michal Kořan.


1 ... 59 60 61 62 63 64 65 ... 99

Doporučujeme

Donbaské povstání po smrti Alexandra Zacharčenka
Konec tohoto léta přinesl zprávu o násilné smrti lídra „Don...
Azovské moře: Nové ohnisko napětí v evropském okolí
Nedávný námořní střet Ruska a Ukrajiny opět po dlouhé době...

Nejčtenější

ÚMV hledá stážistu na pozici vědeckého asistenta!
Získejte praktické i vědecké zkušenosti jako člen týmu ...
U.S. Space Force: Feasibility and Implications
On March 14, 2018, U.S. President Donald Trump announced the plans ...