Naši lidé v médiích

14.07.2016 | Jan Eichler
Chilcotova zpráva jako memento, které by nemělo zapadnout
"Chilcotova zpráva o zapojení Británie do války v Iráku v roce 2003 vyvolala celosvětovou pozornost. Nejvíc se píše o tom, že invaze byla zahájena bez vyčerpání všech nevojenských prostředků. Což je nejdůležitější kritérium pro posuzování, zda je taková válka vůbec ospravedlnitelná. Ale těch hledisek je víc," píše Jan Ecihler v deníku Právo
14.07.2016 | Jan Kovář
Velkou Británii povede žena
Je paradoxem, že bude odchod Velké Británie vyjednávat někdo, kdo ho nechtěl, nebo je to naopak příznačné pro celý brexit? Jakým bude vlastně nová britská premiérka partnerem z pohledu Evropské unie? Je možné srovnávat Theresu Mayovou s Margaret Thatcherovou? Odpovědi na tyto i další otázky poskytl České televizi Jan Kovář.
11.07.2016 | Michal Kořan
Single Czech stand at Warsaw NATO summit?
The Czech head of state, foreign, and defense ministers flew out to Warsaw Friday for the start of the two-day NATO summit in Warsaw. Were they able to speak with one voice despite their diverging opinions on best course of actions towards Russia? Michal Kořan gave his prediction on this issue to Radio Prague on 8 July.
11.07.2016 | Benjamin Tallis
Začíná debata o czexitu. Jste připraveni?
"Věřte mi – nechcete se cítit tak jako já onoho rána 24. června." Tímto prohlášením uvádí Benjamin Tallis svůj článek pro časopis Respekt věnovaný jak konkrétním dopadům brexitu, tak možnosti czexitu.
06.07.2016 | Jan Kovář
Chilcotova zpráva
Jaká jsou závěry komise vedené Johnem Chilcotem ohledně britského zapojení ve válce v Iráku? Šlo o nelegitimní či dokonce o nelegální intervenci? A měl by být Tony Blair na základě výsledků vyšetřování hnán před soud a potrestán? Na tyto otázky odpovídal Jan Kovář Českému rozhlasu Plus.
29.06.2016 | Vít Beneš
Je třeba změnit Unii?
Británie se rozhodla opustit Evropskou unii. Jaké změny by se z toho měly vyvodit? Měly by to být změny pouze funkční, nebo i personální? Vít Beneš pro Český rozhlas analyzoval, zda se obnoví tlak na vícerychlostní Evropu a jaké další následky bude brexit mít.
29.06.2016 | Jan Kovář
Brexit a jeho následky
Občané Velké Británie se rozhodli pro odchod z EU. Jaké budou dopady tohoto rozhodnutí na Spojené králosvtví i proces evropské integrace? Můžeme se obávat spuštění dominového efektu? Posílí britské rozhodnutí opustit EU euroskeptické strany a hnutí v dalších členských státech? Budou nyní státy jádra a unijní instituce prosazovat prohloubení evropské integrace?  Na tyto i další otázky odpovídal v řadě médií Jan Kovář.
29.06.2016 | Benjamin Tallis
Hlupáci neodhadli, co vše se může stát
"Od momentu, kdy v noci na pátek začaly přicházet první výsledky hlasování, bylo jasné, že zastánci setrvání Británie v Evropské unii mají problém. Teď je nutné vzít brexit jako fakt a začít se vypořádávat s jeho příčinami a důsledky. Nastal čas pro ty, kteří chtějí bránit a reformovat Evropskou unii a evropskou budoucnost," píše Benjamin Tallis v článku pro ihned.cz.
28.06.2016 | Michal Kořan
Setkání ministrů zahraničních věcí V4, Německa a Francie v Praze
Michal Kořan pro Českou televizi okomentoval setkání ministrů zahraničních věcí Visegrádské čtyřky, Německa a Francie v Praze. Mimořádné setkání se týkalo brexitu, a to jak samotného odchodu Velké Británie z Evropské unie, tak i další podoby Unie. Setkání bylo výjimečné mimo jiné i tím, že kromě šéfů diplomacií zemí V4 se ho zúčastnili i zástupci Německa a Francie
27.06.2016 | Petr Kratochvíl
Britové se rozhodli pro odchod z EU
Britové v referendu odhlasovali odchod z EU. Spustí to dominový efekt? Jak zareaguje Brusel ve snaze udržet Unii? Bude dál posilovat integraci nebo naopak politiku uvolní? A dá se říct, že ekonomické škody se postupně zahladí, ale poškození myšlenky společné Evropy je nevratné? Na tyto i další otázky odpovídal ve speciálním Studiu BREXIT České televize Petr Kratochvíl.


1 ... 59 60 61 62 63 64 65 ... 104

Doporučujeme

Female Radicalization: A Case of ISIS
With ISIS losing its positions, young women that have been driven t...
Výběrové řízení na pozici: Šéfredaktor/ka časopisu Mezinárodní politika
Ústav mezinárodních vztahů, v.v.i. (ÚMV), je nezávislá veře...

Nejčtenější

Český překlad přednášky Timothy Snydera
Ústav mezinárodních vztahů ve spolupráci s Ministerstvem zahra...
EuroMeSCo Annual Conference 2019: Call for Papers
Are you interested in the Mediterranean region? Its social movemen...