Naši lidé v médiích

01.04.2016 | Jan Eichler
Vzpomínka na profesora Otto Picka
Jan Eichler v deníku Právo připomněl bývalého ředitele Ústavu mezinárodních vztahů profesora Otto Picka. "Profesor Otto Pick († 20. března ve věku 91 let) byl symbolem pohnutých osudů naší země v minulém století. Řízením osudu se stal jedním z "dětí Nicholase Wintona" a odvděčil se za to měrou vrchovatou. V Británii dokončil vysokoškolská studia, a navíc se stal poručíkem čs. armády, bojoval v bitvě u Dunquerque, kde byl vážně zraněn."
Michal Cenker: Utečenectvo a migráciu ľudia vnímajú skôr emocionálne než racionálne
Michal Cenker odpovídal Andree Ratkošové z Nadace Pontis na otázky týkající se migrace, prezentace migrantů veřejnosti i slovenského pohledu na tuto tematiku.
Ako prijať Čínu? V Česku o tom chýba diskusia
"V žiadnom prípade si nemyslím, že by sme mali úplne rezignovať na otváranie otázky ľudských práv vo vzťahu s Čínou. Aj preto, aby sme boli skutočným partnerom, nemôžeme opustiť naše hodnoty a záujmy,“ napsal pro Pravdu Richard Turcsányi, externí spolupracovník Ústavu mezinárodních vztahů, v souvislosti s návštevou čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze.
29.03.2016 | Rudolf Fürst
Nevítaná návštěva z Číny
Návštěva čínského prezidenta hýbe českým mediálním prostorem. Rudolf Fürst na toto reaguje a ve svém článku pro A2larm se ptá zda jsou ale řeči o bezpečnostní hrozbě a podlézání na místě.
Evropa je plná bezpečnostních „děr“, samotné státy je nemohou zacelit
Benjamin Tallis byl jedním z odborníků citovaných v článku Martina Ehla, který se týká evropské bezpečnosti, nedostatků v jejím zajišťování a možných návrhů řešení.
24.03.2016 | Pavel Barša
Pro a proti s Pavlem Baršou
Měl by se radikální islám v Evropě zakázat? Zabránilo by to teroristickým útokům? V pořadu Pro a proti Českého rozhlasu nejen na to odpovídali profesor Pavel Barša z Ústavu mezinárodních vztahů a ředitel think-tanku Evropské hodnoty Radko Hokovský.
23.03.2016 | Jan Eichler
Kdo komu vyhlásil válku
"Zanedlouho uplyne 15 let od teroristických útoků v USA. Jako odpověď tehdejší prezident USA vyhlásil takzvanou celosvětovou válku proti terorismu (GWOT). Nejprve nařídil invazi do Afghánistánu, pak přišel na řadu Irák. Dvě velké války a následující několikaleté okupace. Jenomže teroristé odpověděli krutými útoky v Madridu 2004 a o rok později v Londýně, následovalo Bali. Mnozí jsme pak tvrdili, že celá tato válka byl jeden velký omyl, protože stála spoustu peněz, obětí, s teroristy nezametla, jen je vyprovokovala k dalším útokům," píše Jan Eichler ve svém článku pro deník Právo.
23.03.2016 | Jan Kovář
Tragické události v Bruselu
Mají útoky v Bruselu spojitost s těmi, které se odehrály v Paříži minulý rok? Bylo možné jim zabránit? A co mají členské státy nyní dělat, aby byly na podobné útoky lépe připraveny? I na tyto otazky odpovidal Jan Kovář.
22.03.2016 | Jan Eichler
Útoky v Bruselu
Jsou bruselské útoky odplatou za zatčení Salaha Abdeslama? Dalo se jim zabránit? Na tyto i další otázky související s hrůznými útoky v belgické metropoli odpovídal Jan Eichler.
22.03.2016 | Jan Kovář
Summit EU-Turecko o migraci
Bude dohoda mezi EU a Tureckem opravdu naplňována a zmírní počet migrantů, kteří přicházejí přes egejské moře do Řecka? I pokud se tyto předpoklady naplní, můžeme očekávat tlak na vytvoření nových migračních cest. Alespoň to v sérii mediálních vystoupení na téma summitu EU s Tureckem tvrdil Jan Kovář.


1 ... 58 59 60 61 62 63 64 ... 99

Doporučujeme

Donbaské povstání po smrti Alexandra Zacharčenka
Konec tohoto léta přinesl zprávu o násilné smrti lídra „Don...
Azovské moře: Nové ohnisko napětí v evropském okolí
Nedávný námořní střet Ruska a Ukrajiny opět po dlouhé době...

Nejčtenější

ÚMV hledá stážistu na pozici vědeckého asistenta!
Získejte praktické i vědecké zkušenosti jako člen týmu ...
U.S. Space Force: Feasibility and Implications
On March 14, 2018, U.S. President Donald Trump announced the plans ...