Naši lidé v médiích

26.04.2016 | Jan Kovář
Reforma dublinského systému
Evropská komise zhruba přede dvěma týdny zveřejnila komuniké s předběžnými návrhy na reformu dublinského systému, které by mělo vést k diskuzi, kudy se reforma nakonec bude ubírat.  V návaznosti na tuto debatu Komise pravděpodobně začátkem května představí nový legislativní návrh na revizi dublinského nařízení. Jaké jsou detaily zvažované reformy, které Komise představila v rámci komuniké? A pomůže tato reforma k funkčnímu azylovému systému? Na tyto i další otázky odpovídal Jan Kovář na vlnách Českého rozhlasu Plus.
26.04.2016 | Michal Kořan
Šéfové parlamentu V4 jednají ve Štiříně
Na zámku Štiřín probíhají jednání šéfů parlamentu zemí Visegrádské spolupráce. Proč je nebezpečný narativ o emancipaci V4? A proč bychom se neměli soustředit jen na roli této skupiny v migrační krizi? Na tyto i další otázky odpovídal Michal Kořan ve Studiu 6 České televize.
25.04.2016 | Benjamin Tallis
Evropská odpověď na migrační krizi
Benjamin Tallis byl hostem pořadu Horizont ČT24, kde diskutoval reakci Evropské unie na migrační krizi v kontextu dohody EU a Turecka a konfliktu v Sýrii a také Libyi.
21.04.2016 | Jan Kovář
Plnění dohody ohledně uprchlíků mezi EU a Ankarou
Předseda komise se sešel s tureckým premiérem, aby debatovali o naplňování dohody mezi Tureckem a EU o navracení uprchlíků. Probíhá implementace dohody dle představ EU? A kdy může Turecko čekat odstranění vízové povinnosti pro krátkodobé pobyty v schengenském prostoru? Protože se migrační cesty postupně posuvají do severní Afriky, vyvstává otázka, jak na to zareaguje EU. Má Unie dostatečné páky vůči africkým zemím? Tyto i další otázky analyzoval pro Českou televizi Jan Kovář.
19.04.2016 | Jan Eichler
Velké cvičení Severoatlantické aliance – a jeho širší souvislosti
Rozsáhlé vojenské cvičení nazvané Operation Atlantic Resolve (OAR) poutá značnou pozornost médií. Tím spíš, že při něm došlo k vojenským incidentům mezi americkými plavidly a ruskými stíhačkami. Cvičná operace už probíhá delší dobu a je zdůvodňována jako atlantická odpověď na ruský postup na Ukrajině a zejména na anexi Krymu. Význam tohoto cvičení analyzoval v deníku Právo Jan Eichler.
19.04.2016 | Vladimír Handl
Soud se zakladatelem Pegidy
Vladimír Handl komentoval dvě zásadní události odehrávající se v sousedním Německu - začínající proces s Lutzem Bachmanem a návštěvu premiére Orbána u bývalého kancléře Helmut Kohla. Bachmann je zakladatelem drážďanského hnutí PEGIDA, zaměřeného proti uprchlíkům a zejména islámu. Bachmann, dříve již třikrát odsouzený za kriminální činy, je obviněn z podněcování nenávisti vůči jiným národům a kulturám. Orbánova návštěva zase potvrzuje aktivní odpor maďarského premiéra i Helmuta Kohla proti přístupu kancléřky Merkelové k řešení uprchlické krize.
18.04.2016 | Vít Beneš
Česko? Republika v názvu rozhodně není jenom nějaký přívěsek
Je doba zkracování. Slovutní jazykozpytci, historici a diplomaté se dohadují nad tím, který jednoslovný název je pro naši zemi nejlepší. Česko? Czechia? Nebo snad Bohemia? „Stále mi ale nikdo nevysvětlit jednu věc: proč bychom se měli zbavovat republiky,“ píše ve svém komentáři expert Ústavu mezinárodních vztahů Vít Beneš.
18.04.2016 | Jan Kovář
Co se může stát, když Britové odejdou z Evropské unie?
Ve Velké Británii v pátek spustili kampaň před referendem o jejím setrvání v EU, které proběhne ve čtvrtek 23. června. Znovu se tak rozhoduje o budoucnosti Evropy. Jaké jsou možné scénáře po brexitu? Dominový efekt, dvourychlostní Evropa a oslabení evropského vlivu, míní Jan Kovář v článku publikovaném na serveru iDNES.cz.
12.04.2016 | Michal Kořan
Fischer je až příliš neutrální
Po čínském Si Ťin-pchingovi vítá Česko další hlavu státu, do Prahy přicestoval rakouský prezident Heinz Fischer. K návštěvě rakouského prezidenta a ke vztahům České republiky a Rakouska se pro ČT24 vyjádřil Michal Kořan.
12.04.2016 | Petr Kratochvíl
Kauza Panama Papers
Kauza Panama Papers plní titulní stránky médií. Jaké následky můžeme čekat? Dle Petra Kratochvíla není ukrývání prostředků problémem pouze morálním a politickým. Otázkou je také (ne)legální původ těchto peněz. Nebezpečím pro nás rovněž je, jak celá kauza delegitimizuje západní politiky. Ti se doposud se pyšnili tím, že na rozdíl od firem cíleně využívajících ke sporným obchodům daňových rájů, oni nic podobného nečiní. Nyní však vidíme, že za formálním světem, kde se politici mnohdy ostře střetávají, se skrývá svět jiný. V něm se svorně dělí o právní poradenství jedné firmy a ukrývají peníze ve stejném daňovém ráji. Více ke kauze Panama Papers v rozhovoru s Petrem Kratochvílem pro horizont ČT24.


1 ... 58 59 60 61 62 63 64 ... 100

Doporučujeme

The Global Trade Regime in Crisis
Mezinárodní Politika has established cooperation with the Peace R...
Orthodox Church of Ukraine: Escalating Nation Building
On 15 December 2018, two canonically unrecognized Orthodox Churches...

Nejčtenější

Jak se Česko začalo bát hybridní války a proč na slovech záleží
Bezpečnost Česka je ohrožována hybridní válkou. Rusko (a př...