Naši lidé v médiích

26.07.2016 | Jan Kovář
26.07.2016 | Mark Galeotti
Merkelová a Mayová
Nová britská premiérka se setkala s kancléřkou Angelou Merkelovou. Jaké jsou důvody toho, že její první cesta vedla do Německa a může jí to pomoci během diskuze ohledně dohody mezi EU a Velkou Británií o jejím vystoupení z EU? Británie zároveň odřekla předsednictví Unie ve druhém pololetí příštího roku. Je to logický krok? Na tyto otázky odpovídal Jan Kovář Českému rozhlasu.
22.07.2016 | Mark Galeotti
Turkey's military hand Erdogan ultimate power
"If nothing else, one might have expected the Turkish military to understand how to stage a military coup, but Friday’s botched exercise failed on pretty much every count," writes Mark Galeotti in his analysis of the attemped coup in Turkey published by the server bne IntelliNews.
20.07.2016 | Jan Daniel
Ústup turecké armády z politiky
Špatná příprava, nedobré načasování, nečekaný odpor. Důvody fiaska pátečního tureckého pokusu o puč už byly analyzovány několikrát. Jan Daniel se nyní v komentáři pro iDNES.cz zaměřil na tureckou armádu a její upadající roli v tamním mocenském systému.
Čína prehrala súd, ale nie Juhočínske more
Súd v Haagu dal až v prekvapujúcej miere v spore s Čínou za pravdu Filipínam. Utíšenie napätia je jedným z variantov vývoja.
18.07.2016 | Vít Beneš
Pokus o převrat v Turecku
Vít Beneš komentoval proběhlý pokus o puč v Turecku. Jaký je postoj Evropské unie? Bojí se její představitelé, že prezident využije situace k neoprávněným, přehnaným čistkám? Do jaké míry mohou potlačený puč a jeho následky ovlivnit vztahy Ankary a Bruselu? Dozvíte se na vlnách Českého rozhlasu Plus či Radiožurnál.
18.07.2016 |
Pro stranu či pro zemi?
Podle předsedy Evropského parlamentu vzniká nová britská vláda na míru konzervativní straně a ne dle zájmů celé země, je tomu opravdu tak? Budou jednání o dohodě mezi Velkou Británií a EU komplikovanější, když klíčové resorty drží zastánci brexitu? Podle nového britského ministra pro brexit Británie formálně vystoupí kolem prosince 2018, dojde k tomu opravdu v tuto dobu? Na tyto a další otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.
18.07.2016 | Jan Eichler
Francie znovu krvácela
"Moc nerad píšu tyto řádky, ale jsou věci, které nelze nechat bez povšimnutí. Po teroristických útocích v Nice vyvstalo mnoho otázek. Proč znovu Francie?" ptá se Jan Eichler v deníku Právo.
15.07.2016 | Tomáš Profant
Predsedníctvo za solidaritu
Začiatkom júla začalo Slovensko predsedať Rade Európskej únie. Uprostred politických turbulencií nielen na Slovensku, ale aj v Európe sa slovenská vláda rozhodla podporiť zaznamenaniahodné nástroje ekonomickej politiky. Obhajobou tzv. Európskeho poistenia v nezamestnanosti prispeje slovenská vláda k celoeurópskej solidarite. Má však taká solidarita v kapitalizme zmysel? Odpovedá Tomáš Profant.


1 ... 58 59 60 61 62 63 64 ... 104

Doporučujeme

Female Radicalization: A Case of ISIS
With ISIS losing its positions, young women that have been driven t...
Výběrové řízení na pozici: Šéfredaktor/ka časopisu Mezinárodní politika
Ústav mezinárodních vztahů, v.v.i. (ÚMV), je nezávislá veře...

Nejčtenější

Český překlad přednášky Timothy Snydera
Ústav mezinárodních vztahů ve spolupráci s Ministerstvem zahra...
EuroMeSCo Annual Conference 2019: Call for Papers
Are you interested in the Mediterranean region? Its social movemen...