Naši lidé v médiích

09.04.2018 | Petr Kratochvíl
Vztah katolické církve k evropské integraci?
Profesor Petr Kratochvíl je ředitelem našeho Ústavu mezinárodních vztahů a platí především za odborníka v této oblasti. Zároveň je věřící křesťan a vystudoval také obor teologie křesťanských tradic na Evangelické teologické fakultě. Tyto dvě cesty se mu podařilo spojit například v publikaci "The European Union and the Catholic Church – Political Theology of European Integration". A právě o vztahu katolické církve k Evropské unii a evropské integraci mluvil i v Hergot! - pořadu Rádia Wave Českého rozhlasu.
09.04.2018 | Jan Eichler
Stávky železničářů ochromily Francii
Jan Eichler byl hostem Horizontu ČT24 v souvislosti se stávkami železničářů, ale i dalších pracovníků ve Francii. O co ve stávkách jde především a mají šanci uspět, nerozzlobí spíše veřejnost? I na tyto otázky naleznete odpověď v rozhovoru níže.
06.04.2018 | Filip Tesař
Napětí mezi Kosovany a Srby
Napjaté vztahy mezi Srbskem a Kosovem se stupňují v následku zadržení srbského politika Marka Djuriće. Federica Mogherini jménem Evropské Unie navštívila region, aby pomohla situaci umírnit. Zájem EU v balkánských zemích a vývoj momentální krize okomentoval pro ČT spolupracovník ÚMV Filip Tesař. Dle jeho názoru, je pravděpodobné tzn. „východoněmecké řešení“, ve kterém by Srbsko formálně Kosovo neuznalo, ale chovalo by se k němu jako ke standardnímu státu.
05.04.2018 | Jakub Eberle
Kulatý stůl: Mírové Velikonoční tradice
Jakub Eberle byl jedním z hostů speciálního velikonočního kulatého stolu Českého rozhlasu, který se zaměřil na "mírové Velikonoční tradice v historických paralelách i současných". Pobíraná témata byla nakonec velmi široká, rozhovor se dotkl křesťanských kořenů mírového hnutí v Německu, ale i vztahů EU-Turecko či vyhošťování ruských diplomatů.
05.04.2018 | Rudolf Fürst
Co se skrývá za Kimovou návštěvou Číny?
Severokorejský vůdce Kim Čong-un navštívil Čínu. Co bylo hlavním tématem návštěvy? Proč kolem ní panovalo tolik tajností? A proč jezdí Kim vlakem? I na to odpovídal České televizi Rudolf Fürst.
03.04.2018 | Jan Kovář
Britské výročí
Uplynul rok od doby, kdy Velká Británie oznámila svůj odchod z Unie. Co se za ten rok událo? To komentoval pro Český rozhlas mimo jiných i Jan Kovář.
29.03.2018 | Mark Galeotti
Britain Has No Clue Why It’s Punishing Russia
"Before you sanction Putin, it would help to know what you're after," writes Mark Galeotti in his analysis for Foreign Policy. The analysis focuses on British retaliatory measures in response to attack on former Russian spy and his daughter.
29.03.2018 | Jan Hornát
Paul Ryan’s visit to Prague
The Speaker of the US House of Representatives Paul Ryan was in the Czech Republic on a two-day visit, the highest-placed US official to visit the country in nine years. Although the visit had been labelled as private, the US House Speaker had a packed agenda of meetings with Czech politicians and he was the first foreign official ever to address a session of the Czech Chamber of Deputies. Daniela Lazarová from Radio Prague spoke with our Senior Researcher Jan Hornát and asked him to comment on the significance of this visit.
29.03.2018 | Petr Kratochvíl
Prague has become a hub for Russian activities in broader Central Europe
President Putin’s re-election for a fourth term in office has evoked mixed reactions in the Czech Republic, reflecting the different perceptions of Russia today. President Zeman, who is seen as a strong supporter of President Putin, presents Russia as a promising business partner, but many politicians and ordinary people in this country still see Russia as a threat. So is Russia under Putin a partner or a threat – that’s a question Daniela Lazarová from Radio Prague put to our Director, Petr Kratochvíl.
Egypt's War on Terror: A Year Later
A year ago, Dr. Helena Reimer Burgrová, IIR's Associate Researcher wrote the paper ‘Egypt´s failing war on terror’ for the Egypt Policy Brief series of the Heinrich-Böll-Foundation. A year on she sees a mounting escalation of the so called ‘War on Terror’ waged by President Abdel Fatah al-Sisi. With scores of dead civilians especially in Sinai, Reimer Burgrová assesses, that al-Sisi tries to legitimize his rule, while failing to provide real security for the Egyptian people.


1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 93

Knihy


Doporučujeme

10th International Symposium “Czech Foreign Policy”
SAVE THE DATE for the - 10th International Symposium Czech Foreign ...
The US Withdraws From The UN Human Rights Council
In mid-June 2018, the US announced its withdrawal from the UN Human...

Nejčtenější

Western Balkans as Russia’s New Anti-Western Playground
Is Russia back to the Balkans? Is Moscow playing the provoking dest...
Přesun americké ambasády do Jeruzaléma
Jednou z vizí Mezinárodní politiky je poskytovat prostor k publi...