Naši lidé v médiích

08.08.2018 | Tomáš Profant
Rozložiteľné tašky nie sú odpoveďou
O technooptimizme a igelitkách rozložiteľných vo vode píše v komentári pro SME Tomáš Profant.
08.08.2018 | Jakub Eberle
Pozice Merkelové
Roste tlak na odchod Angely Merkelové, i z její vlastní strany. Jaká je pozice Merkelové v CDU? Jaké jsou nyní vztahy v koalici s CSU a SPD? A jak se do současné debaty promítá téma migrace? I na to odpovídal České televizi Jakub Eberle.
01.08.2018 | Jan Daniel
Jan Daniel o vývoji v Sýrii
Jan Daniel odpovídal na otázky časopisu Týždeň týkající se současné situace v Sýrii i nejbližšího vývoje. Je vše tak optimistické, jak to líčí Asadova propaganda? A jaká je pravděpodobná blízká budoucnost Sýrie?
31.07.2018 | Jan Kovář
Překvapivá dohoda mezi EU a USA
Došlo v jednání mezi EU a USA v otázce obchodních vztahů po schůzce mezi Junckerem a Trumpem k obratu? Jednání probíhalo zdánlivě hladce, bylo tomu tak i doopravdy? A je výsledek ústupkem EU, nebo musely obě strany udělat kompromis? I na tyto otázky odpovídal v Horizontu ČT24 Jan Kovář.
Zlomový okamžik pro Zimbabwe?
Ondřej Horký-Hlucháň pro Rádio Slovensko komentoval prezidentské volby, které dnes probíhají v Zimbabwe. Jsou to první volby od pádu Mugabeho. Čeká Zimbabwe změna politického kurzu? I to se dozvíte v rozhovoru s naším odborníkem.
26.07.2018 | Ondřej Ditrych
Rozhovor s Ondřejem Ditrychem nejen o zahraniční politice
„Česko je malé, nejsme titáni světové politiky, nedáváme si velké úkoly. Což neznamená, že bychom masarykovskou ,drobnou prací‘ nemohli do světové politiky přispívat. V multilaterálních institucích, v nichž jsme, bude náš hlas vždy silnější než v koncertu velmocí,“ říká v rozhovoru pro Lidové noviny Ondřej Ditrych, ředitel Ústavu mezinárodních vztahů.
20.07.2018 | Rudolf Fürst
Proběhlý dvoudenní summit Čína – EU v Pekingu
Mohla by se Evropa stát pro Čínu cenným spojencem, například v obchodním sporu s USA? Dá se mluvit o možné evropské podpoře a na co by se mohla zaměřit? A jaké jsou  zájmy Číny směrem k WTO? I na to odpovídal České televizi Rudolf Fürst.
20.07.2018 | Emil Aslan
V Turecku končí výjimečný stav
V Turecku po dvou letech od pokusu o puč končí výjimečný stav. Nahradit ho má nový protiteroristický zákon. Co má tento zákon přinést a hrozí, že zakonzervuje věci tak, jak byly nastaveny během výjimečného stavu? Můžeme čekat, že část společnosti, která doposud Erdogana chválí a represe přijímala, změní názor? Na čem to závisí? I na to odpovídal České televizi ředitel výzkumu ÚMV, Emil Aslan.
17.07.2018 | Miroslav Nožina
Soud s novináři Reuters v Barmě
Dvěma novinářům v Barmě hrozí až 14 let ve vězení kvůli pátrání ve věci masakrování Rohingů. Miroslav Nožina byl v souvislosti s probíhajícím soudním procesem hostem Českého rozhlasu Plus.
17.07.2018 | Veronika Bílková
Proč vadí tažení maďarské vlády Stop Soros?
Maďarský parlament přijal 20. června zákon známý jako Stop Soros. Norma zavádí nový trestný čin – usnadňování nelegální migrace. Úprava vzbudila kritiku Evropské unie, Benátské komise Rady Evropy i OBSE. Proč zákon Stop Soros zahraničí tak vadí? Na to v článku pro deník právo odpovídá Veronika Bílková.


1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 97

Doporučujeme

Gender: National Action Plans for UNSCR 1325
Another Word to Gender:  National Action Plans for UNSCR 1...
The most effective counter-terrorism approach
The matter of how to legally resolve global terrorism is a complex ...

Nejčtenější

Brazilské volby 2018: konec krize v nedohlednu?
Letošními volbami jako by politika v největší latinskoamerick...
Jair Bolsonaro: brazilský Trump?
Brazilskou společnost a politickou scénu obchází přízrak auto...