Naši lidé v médiích

23.04.2019 | Jakub Eberle
Expati a smysl lokální společenské vědy
Jakub Eberle se v blogu pro platformu Czexpats in Science zamýšlí nad možnostmi a významem lokální společenské vědy.
11.04.2019 | Jan Kovář
Dohodne se mimořádný summit lídrů sedmavacítky na odkladu brexitu?
Prodlouží lídři EU termín brexitu a jak dlouhé bude případně nové přechodné období? Proč se EU bojí, že Britové začnou blokovat fungování EU?  
10.04.2019 | Jan Daniel
Jan Daniel pro Encyklopedii migrace
Náš výzkumník Jan Daniel přispěl několika texty o syrském konfliktu a povaze syrského režimu do projektu Encyklopedie migrace.
09.04.2019 | Tomáš Profant
Hybridná vojna
Časť českej akademickej diskusie o hybridnej vojne približuje slovenskému čitateľovi a čitateľke Tomáš Profant.
09.04.2019 | Matúš Halás
70 let od založení NATO
Jak důležité je pro NATO spravedlivější rozložení břemena výdajů na obranu a kdo, či co stojí za tímto tlakem na navyšovaní obranných rozpočtů?
09.04.2019 | Tomáš Profant
Ciele trvalo udržateľného rozvoja
Tomáš Profant analyzuje prítomnosť rasizmu v Cieľoch udržateľného rozvoja a rozvojovú ideológiu Nadácie Pontis v dvoch článkoch v jej časopise Pontis Digest.
09.04.2019 | Jan Kovář
Vývoj kolem brexitu
Jaký je současný nejnovější vývoj kolem brexitu. Co lze očekávat od zahájení jednání s labouristickou stranou? A prodlouží lídři EU termín brexitu pro Spojené království ještě jednou?
04.04.2019 | Jakub Eberle
Ossies se i po třiceti letech cítí odstrčení západními Němci.
Jakub Eberle pro Deník N okomentoval nerovnosti mezi západem a východem Spolkové republiky. Obyvatelé bývalé NDR se podle něj stále cítí jako občané druhé kategorie, a to do značné míry oprávněně. „Helmut Kohl jim ve volbách po sjednocení slíbil do pár let ‚kvetoucí krajinu‘, ta ale moc nepřišla,“ vysvětluje Eberle.
04.04.2019 | Jan Daniel
Dění v Alžírsku nervózně sleduje EU i Rusko. Panují obavy z občanské války a druhé Libye
Alžírsko se tento týden poprvé po dvaceti letech probudí do dne, kdy není hlavou státu Abdelaziz Buteflika. Proč bývalý prezident s rezignací váhal a jaký je širší kontext současných protestů v Alžírsku a jejich dopad odhaduje v rozhovoru Jan Daniel.
02.04.2019 | Jan Kovář
Manželství z rozumu, ne z lásky
Ekonom publikuje další rozhovor s Janem Kovářem na téma brexitu, tentokrát se soutředí mimo jiných na tyto otázky: co v britském parlamentu jednotlivé bloky poslanců dosud prosazovaly, jak se na věci kolem brexitu mohou připravovat čeští občané a firmy, nebo zda by měli do Velké Británie stále mířit mladí lidé za studiem. Placený článek s rozhovorem můžete najít zde.


1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 109