Naši lidé v médiích

12.06.2020 |
Setkání premiérů V4 v Lednici
Zástupci Visegrádské skupiny jednali ve čtvrtek 11.6. na Zámku Lednice před červnovým zasedáním Evropské rady. Na setkání se probíral například víceletý finanční rámec na období 2021-2027, evropský nástroj pro obnovu, otevírání hranic nebo situace v oblasti migrace. Náš výzkumník Jakub Eberle včera toto setkání premiérů okomentoval pro německé veřejnoprávní rádio Deutschlandfunk.
08.06.2020 | Petr Kratochvíl
Vztahy s Ruskem na bodu mrazu
Kybernetické útoky či dezinformační kampaně mají vliv na ochlazení česko-ruských vztahů. Náš seniorní výzkumný pracovník, Petr Kratochvíl, se v článku serveru idnes.cz vyjádřil k nedávnému vyhoštění dvou ruských diplomatů.
Izrael, Palestina a my: Díky za tu debatu
Článek Tomáše Petříčka, Lubomíra Zaorálka a Karla Schwarzenberga vyvolal v ČR vlnu schematické, někdy až barvotiskové kritiky. Nastala živá diskuze, kterou česká zahraniční politika velice potřebuje. Zblízka se na český vztah k Izraeli podívali ředitel ÚMV Ondřej Ditrych a výzkumný pracovník Jan Daniel.
25.05.2020 | Veronika Bílková
Diskuse o Istanbulské úmluvě
Vedoucí centra mezinárodního práva ÚMV se účastnila debaty o ratifikaci Istanbulské úmluvy na Slovensku
21.05.2020 | Tomáš Profant
Nový zelený údel alebo Nerast?
Tomáš Profant publicisticky približuje diskuzi z odborných časopisů mezi obhájcemi Nerůstu a Nového zelného údělu.
21.05.2020 |
Tři scénáře pro svět po pandemii
Naši kolegové se na popud MZV podívali na to, jak může vypadat svět po pandemii COVID-19 a vypracovali tři scénáře možného vývoje.
13.05.2020 | Jan Daniel
Když hoří banky
V Libanonu se v minulých týdnech obnovily masové protesty proti politickým a ekonomickým elitám. Země prochází zásadní hospodářskou krizí, ještě umocněnou opatřeními proti šíření koronaviru. Podobu a příčiny demonstrací rozebral náš výzkumník Jan Daniel pro server A2larm.cz.
O ekonomice péče. Jak postavit péči o druhé na úroveň práce za mzdu
Pandemie koronaviru na chvíli zviditelnila cennou péči, kterou ve zdravotnických a sociálních profesích na celém světě poskytují především ženy. Už méně si ale média všímají neviditelné, neplacené péče, kterou poskytují v době koronaviru i mimo ní.
05.05.2020 | Tomáš Profant
Labour in the Viewfinder
Tomáš Profant speaks about the Labour Day and proposed changes to working hours on Radio Slovakia. He also answers questions about the reasoning behind such proposal and it's possible consequences.
22.04.2020 | Jan Kovář
Koronabondy. Nesolidární Sever a nezodpovědný Jih? A jakou pomoc získá Východ?
Mezi členskými státy EU a především eurozóny se vedou spory ohledně ekonomických opatření vůči koronavirové krizi.


1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 121