Naši lidé v médiích

15.07.2019 | Jan Kovář
Jak dopadlo pro ČR vyjednávání o obsazení klíčových pozic v EU?
Podařilo se nám prosadit národní případně regionální zájmy? Jaký bude mít naše dosavadní vyjednávací pozice vliv na šance pro významné protfolio pro člena Komise nomimovaného českou vládou? Jan Kovář odpovídal na otázky ohledně obsazování postů v čele evropských institucí pro Český rozhlas Plus a pro server Aktuálně.cz.
04.07.2019 | Petr Kratochvíl
Petr Kratochvíl komentuje postoj Česka k volbě předsedy Evropské komise
Petr Kratochvíl spolu se Zdeňkem Sychrou komentuje pro Hospodářské noviny dění kolem předsednictví Evropské komise.
03.07.2019 | Jan Kovář
Česko odmítlo socialistu v čele EU
Proč zkrachoval summit Evropské rady k výběru kandidátů pro klíčové posty v EU. Jaká je české pozice ohledně personálního obsazení těchto postů. A můžeme očekávat prolomení jednání během dneška?
01.07.2019 | Jan Kovář
Jan Kovář v pořadu Evropa Plus
Podařilo se rumunskému předsednictví prosadit vlastní priority během uplynulého půl roku? Jak rumunské předsednictví omezovalo konání voleb do Evropského parlamentu po necelých pěti měsících? A měla na jeho výkon dopad problematická domácí politická situace? Na takové i další otázky odpovídal Jan Kovář v pořadu pro Český rozhlas Plus.
01.07.2019 | Tomáš Profant
Ideológia cirkulárnej ekonomiky
Zachráni nás cirkulárna ekonomika? Alebo sľubuje viac, než zatiaľ dokáže splniť? Píše Tomáš Profant.
République tchèque: après la manifestation de Prague, quelle suite pour Babis?
Ondřej Horký-Hlucháň has commented on the largest citizen protests since 1989 and the prospects for the Czech PM Andrej Babiš for the global edition of Radio France International.
13.06.2019 | Matúš Halás
K veci: Bezpečnostná stratégia a jej význam
Akú funkciu plnia strategické dokumenty štátu a čo hrozí, ak sa bezpečnostná stratégia neaktualizuje? Na podobné otázky odpovedal náš kolega Matúš Halás pre Slovenský rozhlas aj v súvislosti s prebiehajúcou debatou o tom, či je vhodné v takýchto dokumentoch priamo spomínať negatívne dosledky ruskej zahraničnej politiky.
13.06.2019 | Tomáš Profant
Zastavme hospodársky rast
Tomáš Profant v Denníku N vysvetľuje prečo nové slovenské opozičné strany sú z ekologického hľadiska len zdanlivo progresívne.
10.06.2019 | Jan Kovář
Mayová odchází. Kdo může být dalším brexitovým premiérem?
Kdo nahradí Theresu Mayovou v čele Konzervativní strany a na premiérském křesle a jaký to bude mít dopad na vyjednávání o brexitu. Byla odcházející britská premiérka dobrou lídryní, nebo lze její působení v kontextu neukončeného brexitu považovat převážně za neúspěch? K těmto otázkám se vyjadřoval Jan Kovář pro server Euractiv.
06.06.2019 | Miroslav Nožina
Návštěva Su Ťij v ČR.
Komentář Miroslava Nožiny pro Studio ČT24 k oficiálnímu vystoupení českého premiéra Andreje Babiše a barmské státní poradkyně Aung Schan Su Ťij u příležitosti její návštěvy v ČR.


1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 111