Naši lidé v médiích

22.02.2016 | Jan Kovář
Reforma EU
Jak postupovala vyjednávání o britských požadavcích na reformu EU v rámci právě proběhlého summitu Evropské rady? A proč lídři členských států řešili dvě ožehavá témata najednou: Brexit a migrační krizi? Nejen to v rozhovoru pro několik českých médií okomentoval Jan Kovář.
22.02.2016 | Jan Daniel
Začne v Sýrii platit příměří?
Co lze čekat od příměří dojednaného mezi zástupci International Syria Support Group? Jak na něj budou reagovat hlavní režim a hlavní opoziční skupiny a pomůže zlepšit humanitární situaci v Sýrii? K těmto a dalším otázkám se ve Studiu 6 ČT vyjádřil Jan Daniel.
22.02.2016 | Tomáš Profant
Rétorika a prax MMF
"Ovládli komunisté Mezinárodní měnový fond? Nebo pouze dochází ke změně rétoriky uvnitř fondu, ale jeho praxe zůstává stále stejná? Na tyto otázky odpovídá ve slovenské Pravdě náš výzkumný pracovník Tomáš Profant."
17.02.2016 | Jakub Eberle
Merkelová v izolaci
Dostává se Angela Merkelová v Německu i Evropě do izolace? Jakým způsobem se politická krize promítá do její politické budoucnosti? Na tyto i další otázky odpovídal Jakub Eberle České televizi.
17.02.2016 | Vít Beneš
Návštěva kancléřky Merkelové v Turecku
Vít Beneš komentoval pro Český rozhlas návštěvu kancléřky Merkelové v Turecku. Bilaterální jednání mezi Německem a Tureckem o lepší ochraně řecko-tureckých hranic a přijetí části uprchlíků přímo z Turecka je podle něj německým plánem B pro případ, že se nepodaří najít celoevropské řešení migrační krize.
16.02.2016 | Michal Kořan
Summit V4 v Praze
V pondělí přivítala Praha premiéry zemí V4, kteří zde kromě slavení 25 let vzniku visegrádské skupiny řešili věci méně příjemné, zejména pak migrační krizi. K summitu V4 se pro řadu médií vyjádřil přední český expert na problematiku V4, zástupce ředitele ÚMV Michal Kořan.
12.02.2016 | Tomáš Profant
Nezaujíma Ernst & Young váš diplom? Urobte zo vzdelania záľubu
"Firmu Ernst & Young už nezajímá, či potenciálni zaměstnanci skončili vysokou školu anebo ne. Na otázku, co to znamená pro vzdelávaní odpovídal Tomáš Profant."
11.02.2016 | Helena Burgrová
V Egyptě je hůř než za Mubaraka, lidé mizí beze stopy
Arabské jaro dalo před pěti lety Egypťanům naději na lepší budoucnost. Dnes však nejlidnatější arabské zemi vládne armáda a situace je horší než za autoritáře Husního Mubaraka. „Lidé mohou opět vyjít do ulic, protože už dál nemohou,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz externí spolupracovnice Ústavu mezinárodních vztahů a expertka na Egypt Helena Burgrová.
11.02.2016 | Jan Kovář
Britské požadavky na reformu EU
Předseda Evropské rady Donald Tusk rozeslal zastupitelům všech členských států EU první oficální podobu dohody o britských požadavcích na reformu Unie. Nejkontroverznějším požadavkem je bezpochyby omezení přístupu k pracovních a dalším sociaálním benefitům pro nově příchozí pracovníky z ostatních členských států EU. Jaké jsou detaily dohody a jestli je přijatelná pro ČR i další země nejen střední a východní Evropy se dozvíte v rozhovoru s Janem Kovářem pro Zprávy České televize.
08.02.2016 | Jakub Eberle
Merkelová bojuje o svou budoucnost. Neodepisujme ji předčasně
Viditelný úpadek popularity Merkelové analyzuje ve svém komentáři pro iDNES.cz nový výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů, Jakub Eberle. Zatímco ještě před pár měsíci brala německá i česká média kandidaturu a vítězství Angely Merkelové v parlamentních volbách 2017 jako hotovou věc, dnes spekulují o jejím konci. Preference křesťanských demokratů v důsledku vstřícné politiky vůči uprchlíkům klesají, stejně jako obliba samotné Merkelové.


1 ... 56 57 58 59 60 61 62 ... 94

Doporučujeme

Interview with Jefim Pivovar
On June 7, 2018, the first Czech-Russian Discussion Forum took plac...
Women’s Rights in Saudi Arabia
Saudi Arabia is known as one of the most autocratic countries in th...

Nejčtenější

Angolský boj proti korupci
Před rokem vrcholila v Angole předvolební kampaň do parlamentu ...
Is global politics approaching a perilous interregnum?
Mezinárodní Politika has established cooperation with the Peace R...