Novinky

16.07.2013 | Petr Kratochvíl
Skandál ovlivnil pověst České republiky
Skandál, který se týkal i bývalé vlády, ovlivnil pověst České republiky v zahraničí.
12.07.2013 |
The EU as a Political Actor - editoval Petr Kratochvíl
Inovativně prozkoumat různé rysy evropské integrace je cílem nové publikace editované Petrem Kratochvílem. Sjednocujícím tématem celé knihy je „Evropská unie jako aktér mezinárodních vztahů“.
10.07.2013 | Filip Tesař
Kniha F.Tesaře: MŮŽEME, CHCEME, DOKÁŽEME?
Kniha Můžeme, chceme, dokážeme? Česká ekonomická, veřejná a kulturní diplomacie a Balkán rozebírá možnosti české ekonomické diplomacie vůči balkánskému regionu, s cílem zhodnotit potenciál, popsat aktuální limity a nastínit možnosti dalšího rozvoje ekonomických vztahů s Balkánem. Nabízí obšírné kvantitativní zhodnocení dosavadního vývoje česko-balkánských ekonomických vztahů a navrhuje základní východiska pro český přístup k Balkánu. Knihu je možné si koupit v našem e-shopu.
09.07.2013 | Ondřej Ditrych
O. Ditrych pro EUISS o Gruzii
Gruzie je stát se zajímavou a bouřlivou historií, který během posledních dvou desetiletí zažil tři řežimní převraty. V říjnu se zde budou konat prezidentské volby. Tato událost se jistě stane pozorně sledovaným mezníkem v pokračující poltiické přeměně celé země.
03.07.2013 | Luboš Palata
Filip Tesař o vstupu Chorvatska do EU
Čechy oblíbené Chorvatsko se v pondělí stano 28 členem EU. Podle balkanisty Filipa Tesaře z Ústavu mezinárodních vztahů měla země při vstupu nebývale přísné podmínky. To, o čem se v případě Bulharska a Rumunska předpokládalo, že se doladí po vstupu, mělo být nyní hotovo předem, říká v rozhovoru pro iDNES.cz.
26.06.2013 | Petr Kratochvíl
P. Kratochvíl k vyjádření německého prezidenta
"Prezident není druhá vláda, slyšel prý Zeman v Německu. On to popírá."
13.06.2013 | Marek Čejka
Marek Čejka o aktuální situaci v Turecku!
Krátký komentář - pětiminutovka k aktuálnímu vývoji ve světě. Tentokrát Marek Čejka o nepokojích v Turecku.
11.06.2013 |
VIDEO: Petr Kratochvíl o svojí vizi ÚMV
Kvalita výzkumu, inspirativní pracovní prostředí a komunikace směrem k veřejnosti. Nový ředitel Ústavu mezinárodních vztahů (UMV) Petr Kratochvíl představuje ve videu svoji vizi. Čím se odlišujeme od jiných českých výzkumných institucí a think-tanků? Podívejte se.
10.06.2013 |
Call for Articles: Special Issue of Perspectives
Topic: Challenges to Diplomacy. For this special issue we are looking for theoretically informed contributions that discuss the changing role of diplomacy in the 21st century. You are welcome to send an abstract of your article to perspectives@iir.cz.
07.06.2013 | Petr Kratochvíl
P. Kratochvíl ke "Strategii působení ČR v EU"
„Je třeba ocenit, že po delší době vznikl veřejný koncepční dokument, který prezentuje stanovisko vlády,“ říká Petr Kratochvíl pro EurActiv.cz.


1 ... 55 56 57 58 59 60 61 ... 68