Novinky

16.06.2015 | Lukáš Tichý
Zahraniční a bezpečnostní politika Ruska
Lukáš Tichý je autorem studie "Zahraniční a bezpečnostní politika Ruska a jeho zájmy v regionu Blízkého východu a severní Afriky v kontextu událostí arabského jara", která vyšla ve Slovanském přehledu Historického ústavu Akademie věd České republiky.
12.06.2015 | Vít Beneš
Nové Mezinárodní vztahy 2/2015
Právě vyšlo nové číslo našeho odborného časopisu Mezinárodní vztahy. Neleznete v něm například stať Ondřeje Kalety "Sekuritizace migrace: Případ Itálie v době vypuknutí arabského jara". Volně ke stažení je tentokrát konzultace Tomáše Profanta "Konštrukcia Slovenska ako darcu a jej mocenské dopady".
08.06.2015 |
Představujeme Discussion Papers
Rádi bychom Vám představili nový publikační formát ÚMV nazvaný Discussion Papers. Zařazeny jsou zde jak texty a studie výzkumných pracovníků a pracovnic ÚMV, tak i odborné stati stážistů a stážistek působících na pozici "samostatný výzkumník".
04.06.2015 | Gilles Lepesant
New Policy Paper by Gilles Lepesant
Fostering the Catching-Up Process of Central Europe: The Need for an Innovation-Oriented Cohesion Policy.
12.05.2015 | Lukáš Tichý
Rusko a Evropa 2013
Lukáš Tichý je autorem kapitoly s názvem "Komparace cílů energetické politiky EU a Ruska", která vyšla v monografii editorů Václava Vebera a Pavly Štorkové (eds.): Rusko a Evropa 2013. K 100. výročí vydání Masarykovy knihy Rusko a Evropa. Nakladatelem této výroční publikace je Univerzita Pardubice.
10.05.2015 | Barbora Fialová
“Think Visegrad” - V4 Think Tank Platform: Project Report Document
Think Visegrad—V4 Think Tank Platform is a net­work for struc­tured dia­log on issues of strate­gic regional impor­tance. The net­work ana­lyzes key issues for the Visegrad Group (V4), and pro­vides rec­om­men­da­tions to the gov­ern­ments of V4 coun­tries, the annual pres­i­den­cies of the group, and the International Visegrad Fund. In the second year of its existence “Think Visegrad” – the V4 Think Tank Platform fully proved to be an innovative instrument aiming to enhance cooperation among V4 think tanks and develop analyses on the issues of strategic importance for the governments of the Visegrad countries. You can now download the project report for the period of January 2014 – December 2014.
06.05.2015 | Petr Kratochvíl
27.04.2015 | Petr Kratochvíl
Česká diplomacie: heroická, nebo merkantilistická?
Přinášíme Vám příspěvek Petra Kratochvíla z jedenáctého ročníku prestižního Brněnského politologického sympozia, které tentokrát neslo podtitul "Třetí dekáda české zahraniční politiky".
20.04.2015 |
Debata o české zahraniční politice
Představujeme výsledky projektu Podpora veřejné debaty o české zahraniční politice. Tento ojedinělý projekt, jehož zadavatelem bylo ÚMV, měl za cíl podpořit aktivní mediální diskusi na rozličná zahraničněpolitická témata mezi různými názorovými proudy politické, rozhodovací, akademické, mediální a občanské sféry.
09.04.2015 |
Nenechte si ujít: 11. Brněnské politologické sympozium
Dnes, ve čtvrtek 9. dubna 2015, probíhá již jedenáctý ročník prestižního Brněnského politologického sympozia, tentokrát s podtitulem "Třetí dekáda české zahraniční politiky". Na sympoziu vystoupí Petr Kratochvíl a Michal Kořan.


1 ... 48 49 50 51 52 53 54 ... 74

Knihy


Doporučujeme

Politika rozšiřování EU na západním Balkáně
Po letech stagnace a přešlapování na místě prošly vztahy Evr...
České aktivity jako reakce na Euromajdan
Bez větší nadsázky lze říct, že z roku 2014 se stal asi nej...

Nejčtenější

Velký strýček jde ve stopách Maa, o moc se nedělí
Od svého nástupu k moci provedl čínský prezident Si Ťin-pchin...
Čína přešla z éry maoismu rovnou do kyberpunku
Čína přešla z éry maoismu rovnou do kyberpunku, říká náš ...