Novinky

20.11.2018 |
ÚMV hledá stážistu na pozici vědeckého asistenta!
Získejte praktické i vědecké zkušenosti jako člen týmu ÚMV. Stážisté v Ústavu mezinárodních vztahů (ÚMV) mají příležitost získat zkušenosti a nové znalosti v oboru mezinárodních vztahů v rámci neziskové výzkumné instituce, jedné z vedoucích svého druhu v České republice.
16.11.2018 |
15.11.2018 | Mary Thomson-Jones
A Czech Arctic strategy? No longer a crazy idea
The IIR is publishing a policy brief on the possible Czech Arctic strategy written by Mary Thompson-Jones, speaker of the 10th International Symposium: Czech Foreign Policy. 
13.11.2018 |
Třetí číslo časopisu Mezinárodní vztahy: Energetická politika a bezpečnost Evropské Unie
Vážení čtenáři, vážené čtenářky, právě jsme pro vás publikovali nové číslo Mezinárodních vztahů / Czech Journal of International Relations, ve kterém naleznete množství recenzovaných článků zaměřených na energetickou politiku a bezpečnost v Evropské unii. Pokud se zajímáte o energetickou politiku EU, postavení České republiky v této oblasti nebo o energetickou spolupráci s Čínou, neváhejte si nové číslo přečíst. Navíc se můžete těšit na dvě nové recenze nedávno publikovaných knih.Přejeme příjemné čtení.
06.11.2018 | Veronika Bílková
Veronika Bílková na workshopu k Zranitelnosti v právu lidských práv
Vedoucí Centra pro mezinárodní právo ÚMV doc. Veronika Bílková spolu-organizovala akci na téma Zranitelnost v právu lidských práv  2. listopadu 2018 v Brně.
01.11.2018 |
31.10.2018 | Rudolf Fürst
25.10.2018 | Jan Daniel
Navigating Hybrid Political Order: UNIFIL II in South Lebanon
Jan Daniel in his chapter in a report from the annual ASPR „State of Peacebuilding“ conference provides a case study on how UN peacebuilding mandates are being implemented to fit realities on the ground. Focusing on the example of UNIFIL peacekeeping mission, he outlines several practices which help the mission to stay accepted in the region and navigate complex local political and social realities.
25.10.2018 | Veronika Bílková
Foreign Terrorist Fighters and International Law
The phenomenon of foreign fighting is not new. On the other hand, the article by Veronika Bílková is. Read more about her piece in the Groningen Journal of International Law.
23.10.2018 | Lukáš Tichý
The IS and Attacks on the Oil and Gas Sector in Iraq
Head of the Centre for Energy Policy is author of article published by the Central European Journal of International and Security Studies focusing on the attitude of the global Islamist terrorist group the Islamic State (IS) with regard to terrorism, specifically targeting oil and gas sectors as a political instrument of its strategy in the Middle East and North Africa.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 61

Doporučujeme

Současná Jižní Amerika: pravicová restaurace moci?
Loňské vítězství Jaira Bolsonara v brazilských prezidentskýc...
(Ne)zapomenuté Katalánsko
Rok po konání referenda za nezávislost se 1. října 2018 námě...

Nejčtenější

Jak badatelé ÚMV odhalili „české hybridní válečníky“ a utekla jim podstata
Příspěvek je reakcí na článek “Jak se Česko začalo bát h...
Think Visegrad Fellowship – Call for proposals 2019
Expert fellows from non-Visegrad countries with at least five years...