Naši lidé v médiích

27.04.2018 | Mark Galeotti
Galeotti pro Info.cz: Putin zavedl pro mafiány nová pravidla...
Článek publikovaný serverem Info.cz se věnuje tématu nejnovější knihy Marka Galeottiho (The Vory: Russia´s Super Mafia), a sice ruské mafii. Je Rusko mafiánským státem, respektive, proč je toto tvrzení příliš zjednodušující? I to se dozvíte v článku níže a především v nové knize Marka Galeottiho.
27.04.2018 | Jan Eichler
Společné jednání amerického a francouzského prezidenta
Jan Eichler byl hostem České televize v souvislosti s návštěvou francouzského prezidenta Macrona v USA. Macron jednal s Donaldem Trumpem. Jaké jsou vztahy obou prezidentů a mohou se sblížit jejich názory např. na íránskou dohodu, cla či další problémy? I na tyto otázky naleznete odpovědi v rozhovoru níže.
27.04.2018 | Jan Kovář
Společná evropská pozice k Sýrii
Francie byla v trojici zemí, které vojensky zasáhly v Sýrii v reakci na zprávy o chemickém útoku. O jednání prezidenta Macrona s kancléřkou Merkelovou, stejně jako o možné reakci EU na situaci v Sýrii hovořil v Českém rozhlase Jan Kovář.
26.04.2018 | Jan Kovář
Emmanuel Macron poprvé před europoslanci
Jak vypadá vize budoucnosti EU v podání dua Macron-Merkelová? Jak tento motor EU vnímá zbytek Evropy? Jaké hlavní body padly v Macronově projevu před Evropským parlamentem? Postaví se Německo pozitivně k návrhům francouzského prezidenta? A vnímají oba lídři globální politickou sílu EU reálně, nebo ji přeceňují? I na tyto otázky odpovídal České televizi Jan Kovář
24.04.2018 | Veronika Bílková
Přesun české ambasády do Jeruzaléma: porušení závazků?
Přesun české ambasády v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma by nemusel znamenat porušení mezinárodních závazků. Jak upozornila expertka na mezinárodní právo Veronika Bílková, přesun by byl signálem, že ČR považuje Jeruzalém za hlavní město židovského státu. Pokud by však nebylo zpochybněno, že je i hlavním městem budoucí Palestiny, nedošlo by k porušení dohod.
23.04.2018 | Jan Eichler
Cena za americkou vřelost?
Velkým tématem se u nás stalo vyslání vojáků do Pobaltí. V neděli se k tomu zásadně vyjádřil šéf Vojenského výboru NATO armádní generál Petr Pavel a k témuž se vyjádřil i Jan Eichler pro deník Právo.
13.04.2018 |
Syrská armáda je kvůli hrozbě útoku v pohotovosti
K tématu znovu vyostřené krize v Sýrii byl opětovně hostem České televize i Jan Daniel. Mohou se nějak angažovat západní státy, jaká jsou rizika případného vojenského zásahu? A proč neprošla žádná z navržených rezolucí Rady bezpečnosti OSN? I to se dozvíte v rozhovoru níže.
13.04.2018 | Mark Galeotti
Ruské hrozby jsou jen signály
Situace v Sýrii eskaluje poté, co ve městě Dúmá údajně došlo k použití chemických zbraní. Spojené státy informovaly o chystané vojenské intervenci, Rusko za to slíbilo odvetu. Podle  našeho odborníka na Rusko, Marka Galeottiho však Rusko nemá zájem konflikt nějak vyostřit.Více se dozvíte v rozhovoru pro E15.
11.04.2018 | Jan Eichler
Zhmotněné bezpečnostní obavy Kremlu – systémy A2/AD
"Velkou pozornost světové veřejnosti vyvolávají nové zbraňové systémy souhrnně nazývané A2/AD (Anti – Access/ Area Denial). Ty jsou v USA charakterizovány obecně bez ohledu na to, který stát je ve výzbroji má, svou schopností zabránit americkým vojskům v plnění bojových úkolů daleko od území USA, na hranicích jiných zemí, nebo dokonce v jejich vnitrozemí. Pokud jde konkrétně o Rusko, tam byly systémy A2/AD rozmístěny během posledních deseti let." A právě těmto systémům se ve své nejnovější analýze pro deník Právo věnuje Jan Eichler.
11.04.2018 | Jan Daniel
Útoky v Sýrii
V syrském městě Dúmá došlo údajně k útoku chemickými zbraněmi. Měl útok na svědomí režim? Jakou roli ve vyšetřování hraje Organizace pro zákaz chemických zbraní? A existuje něco, co by syrskou vládu, pokud stála za útokem, donutilo převzít odpovědnost? I na to České televizi odpovídal Jan Daniel.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 93

Doporučujeme

10th International Symposium “Czech Foreign Policy”
SAVE THE DATE for the - 10th International Symposium Czech Foreign ...
The US Withdraws From The UN Human Rights Council
In mid-June 2018, the US announced its withdrawal from the UN Human...

Nejčtenější

Western Balkans as Russia’s New Anti-Western Playground
Is Russia back to the Balkans? Is Moscow playing the provoking dest...
Přesun americké ambasády do Jeruzaléma
Jednou z vizí Mezinárodní politiky je poskytovat prostor k publi...