Naši lidé v médiích

20.01.2020 | Mark Galeotti
Rozhovor s Markem Galeottim v Respektu
V novém čísle časopisu Respekt najdete velký rozhovor s naším spolupracovníkem, britským profesorem Markem Galeottim. Hovoří v něm mimo jiné o své nové knize "Musíme si promluvit o Putinovi", kterou The Times and The Sunday Times vyhlásily knihou roku 2019. Celý rozhovor s názvem "Putina vede jedna emoce" si můžete přečíst např. zde: Putina vede jedna emoce.
20.01.2020 | Rudolf Fürst
Nové obchodní vztahy mezi USA a Čínou
Rudolf Fürst pro Studio ČT24 komentoval podpis obchodní dohody mezi USA a ČLR.
13.01.2020 | Jan Kovář
Nový zákon o brexitu v dolní komoře britského parlamentu
Jak dopadne hlasování v britském parlamentu k prováděcímu zákonu brexitové dohody, jestli lze očekávat pozměňovací návrhy. A dále také v jakých intencích lze očekávat vyjednávání o budoucích vztazích mezi EU a VB a jak blízký by ten vzah mohl být.
13.01.2020 | Jan Daniel
Jak může do konfliktu na Blízkém východě promluvit evropská strana
Jaké jsou vztahy mezi iráckou vládou a USA a proč Irák žádá odchod amerických vojáků? Mohou je na Blízkém východě zastoupit evropské jednotky? Na tyto otázky odpovídal Jan Daniel ve vysílání ČRo Plus.
06.01.2020 | Jan Kovář
Opustí koncem ledna Velká Británie EU?
Jak bude Brexit ovlivňovat evropskou politiku v nadcházejícím roce? A jaké další výzvy budou pro EU a její členské státy v roce 2020 důležité? Na tyto a další otázky odpovídal Jan Kovář pro Českou televizi.
28.12.2019 | Petr Kratochvíl
Ruská reakce na vyhlášení 21. srpna památným dnem
Petr Kratochvíl okomentoval ruskou reakci na vyhlášení 21. srpna památným dnem. Rozebral přitom "vlasteneckou kampaň", která v posledních letech v Rusku probíhá.
17.12.2019 | Rudolf Fürst
South China Morning Post píše o české debatě ve vztahu k Číně
Deník South China Morning Post publikoval článek, detailně popisující aktuální situaci v české společnosti ve vztahu k čínským aktivitám a související veřejné debatě.
17.12.2019 | Jan Hornát
Spor USA a Číny o osud Ujgurů
Jaká je pozice administrativy Donalda Trumpa k otázce zacházení s Ujgury v čínské provincii Sin-ťiang? Změní se situace po přijetí amerického zákona o podpoře lidských práv v Sin-ťiangu? Poslechněte si rozhovor výzkumníka Jana Hornáta pro Horizont ČT24.
17.12.2019 | Jan Kovář
Komentář k závěrům summitu Evropské rady
Dosáhl zahrnutím formulace o využití jaderné energie v kontextu uhlíkové neutrality do závěrů summitu Evropské rady premiér Andrej Babiš skutečného diplomatického úspěchu? Proč český peremiér tak moc bojoval za zahrnutí této formulace do závěrů summitu?
12.12.2019 | Miroslav Nožina
Interview k obvinění Myanmaru z genocidy u Mezinárodního soudního dvora v Haagu
V prosinci proběhl u Mezinárodního soudního dvora v Haagu proces s Myanmarem obviněným z genocidy Rohingů. Žalobu, již podala Gambie, a postoj myanmarské delegace vedené nositelkou Nobelovy ceny Aung Schan Su Ťij komentoval Miroslav Nožina pro Český rozhlas Plus.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 117

Doporučujeme

The Gulf of Guinea: Weaknesses in International Cooperation
When we think of pirates, we imagine the high seas, gold, eye patch...
The Relations of U.S. in the Asia-Pacific Area
Asia pacific has been always germane to the U.S. national interest....

Nejčtenější

The 13th Student Conference on the Balkans
The IIR in cooperation with the Czech Council on Foreign Relations ...