Naši lidé v médiích

19.02.2019 | Jan Hornát
Hlasování o rozpočtu USA
Jaká je pozice Donalda Trumpa k navrhovanému financování americké vlády? Má americký prezident na výběr, zda podepíše zákon? Na tyto otázky odpovídal Jan Hornát pro večerní zprávy Seznam.cz.
19.02.2019 | Tomáš Profant
Neduhy hrubého domáceho produktu
Hrubý domácí produkt je téma, které se pravidelně objevuje v novinových zprávách. Je ale tento statistický údaj smysluplný? O nové knize na toto téma píše Tomáš Profant.
19.02.2019 | Jan Hornát
Trump se plácá po zádech, jak se mu s KLDR daří. Kim s ním přitom hraje 25 let starou hru
Jan Hornát v rozhovoru pro Info.cz analyzuje současnou situaci a vývoj vztahů mezi KLDR a Spojenými státy. Zaměřuje se i na to, jak bude probíhat plánovaný summit mezi prezidentem Trumpem a severokorejským vůdcem Kimem ve Vietnamu.
18.02.2019 | Lukáš Tichý
Situace kolem stavby plynovodu Nord Stream 2
Lukáš Tichý odpovídal Českému rozhlasu Plus na otázky o plynovodu Nord Stream 2 v kontextu stávajících sítí. Jak velkou změnu přinese a jaký bude dopad na energetickou bezpečnost EU? Proč panují neshody mezi Francií, dalšími zeměmi a Německem ohledně související směrnice, která má posílit energetickou bezpečnost? A je možné vnímat plynovod Nord Stream 2 jako potenciální hrozbu pro Ukrajinu? Dozvíte se v rozhovoru níže.
30.01.2019 | Jan Kovář
Stihne dohoda s Unií ještě včas projít britskou Sněmovnou?
Jan Kovář odpovídá pro Český rozhlas Plus na otázky o možnostech alternativních ujednání Velké Británie s Evropskou unií v souvislosti s tzv. "irskou pojistkou" a o důvodech proč mluvčí Theresy Mayové uvedl, že premiérka stále počítá s odchodem z Unie v původním termínu. Ve druhém rozhovoru pak mluví o možných situacích, které mohou na irské hranici nastat pokud by došlo na brexit bez dohody a dalších důsledcích, které by takové vystoupení z EU mohlo mít.
27.01.2019 | Tomáš Profant
Ako proti systému
Tomáš Profant se v souvislosti s filmem "Žena na válečné stezce" zamýšlí nad ekologickým aktivismem a násilím.
27.01.2019 | Tomáš Profant
Boháčom praje kapitalizmus, ľavica musí zabrať, hovorí politológ
"Sociálne rozdiely medzi ľuďmi sa nezmenšujú, bohatí sú stále bohatší a chudobní chudobnejší. O tom, či by svet mohol fungovať spravodlivejšie a či je možné rozdeliť bohatstvo vo svete tak, aby na niektorých miestach planéty nezomierali ľudia od hladu, sa TV Pravda rozprávala s Tomášom Profantom."
24.01.2019 | Matúš Halás
K veci: Povinná základná vojenská služba
Má povinná vojenská služba v současnosti ještě smysl? Jak to souvisí s bezpečnostními hrozbami, dostupnými prostředky a strategickou situací daného státu? I na tyto otázky odpověděl Slovenskému rozhlasu v pořadu "K věci" náš kolega Matúš Halás.
23.01.2019 | Jan Kovář
Davos bez elit? Trump, Macron ani Mayová nepřijedou, doma by to schytali
Jan Kovář se pro Info.cz vyjadřuje k neobvyklé situaci, kdy se zasedání Světového ekonomického fóra v Davosu nezučastní hned tři významní světoví političtí lídři.
22.01.2019 | Jan Kovář
Komplikovaný brexit
Jan Kovář v rozhovorech pro Českou televizi a pro Lidové noviny odpovídá na otázky o situaci ve Velké Británii a o cestách, kterými se britský parlament nyní může vydat.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 105

Knihy

Michal Kořan, Veronika Bílková, Michal Kolmaš, Šárka Kolmašová

Doporučujeme

Litevské prezidentské volby
Pobaltí je regionem, kterému v Evropě není stále věnována, n...
Female Radicalization: A Case of ISIS
With ISIS losing its positions, young women that have been driven t...

Nejčtenější

Český překlad přednášky Timothy Snydera
Ústav mezinárodních vztahů ve spolupráci s Ministerstvem zahra...
EuroMeSCo Annual Conference 2019: Call for Papers
Are you interested in the Mediterranean region? Its social movemen...