Naši lidé v médiích

14.06.2018 | Jakub Eberle
Rakouský kancléř Kurz na návštěvě Německa
Rakouský kancléř Kurz byl na dvoudenní návštěvě Německa. Jakub Eberle komentoval pro Českou televizi jeho schůzku s Angelou Merkelovou i ministrem vnitra Seehoferem. Jak moc se shoduje křesťanská demokratická politika Merkelové a Kurze? A jaký je pohled obou zemí na možná řešení 'migrační krize'? I na tyto otázky najdete odpověď níže.
14.06.2018 | Rudolf Fürst
Úspěchem je už to, že se Trump s Kimem sešli
Úspěch summitu v Singapuru tkví už jen v tom, že se oba lídři sešli, tvrdí Rudolf Fürst v rozhovoru s Milanem Rokosem pro Lidové noviny. Rychlou denuklearizaci Korejského poloostrova podle něj očekávat nemáme. Co naopak čekat můžeme?
14.06.2018 | Miroslav Tůma
Schůzka vrcholných představitelů KLDR a USA
Je summit USA a KLDR opravdu tak přelomový, jak tvrdí prezident Trump? Jaké jsou reálné výsledky jednání obou představitelů? O kolik blíže je Korejský poloostrov zbavení se jaderných zbraní? I tyto otázky padly ve Studiu ČT24, jehož hostem byl Miroslav Tůma.
12.06.2018 | E15, Lukáš Tichý
Turecko otevírá plynovod TANAP
Turecko otevírá plynovod TANAP. Do Evropy jím má v budoucnu proudit deset miliard kubíků plynu ročně. Časopis E15 požádal o komentář koordinátora Centra energetické politiky ÚMV, Lukáše Tichého.
12.06.2018 | Jan Kovář
Jsou vztahy EU a USA v krizi?
Měla by se Evropa připravit na novou fázi vztahů s USA? Zajímá USA více Tichomoří než Evropa? I na to odpovídal v Pro a proti Českého rozhlasu Jan Kovář.
08.06.2018 | Ondřej Ditrych
Rozhovor s Ondřejem Ditrychem
Ondřej Ditrych, nový ředitel Ústavu mezinárodních vztahů, v rozhovoru pro ČTK, jehož shrnutí bylo převzato časopisem Týden, přiblížil, jaké je podle něj klíčové poslání ÚMV a jakou roli by měl plnit ve veřejné diskuzi. Podle ředitele Ditrycha by ÚMV měl vnášet do veřejné diskuze o zahraničněpolitických tématech odborný a nestranný pohled. Stěžejní je podle něj také to, aby si Ústav udržoval kvalitu špičkového vědeckého centra a poskytoval praktické výstupy, které mohou ovlivnit českou zahraniční politiku.
07.06.2018 | Tallis
Offensive liberalism: Emmanuel Macron and the New European Politics
"Can President Macron save the EU as a legitimate liberal institution, through a deliberate re-politicisation of European politics? What he attempts also has the potential to destroy it," writes Benjamin Tallis in his piece for openDemocracy.
31.05.2018 | Tomáš Profant
Kde sa vzalo HDP?
Problémom HDP je, že implikuje odpovede na otázky, o ktorých sa filozofi hádali od nepamäti. Píše Tomáš Profant pre deník Pravda.
29.05.2018 | Jan Eichler
Setkání prezidentů Putina a Macrona
Nizozemsko a Austrálie považují Rusko za zodpovědné za sestřelení dopravního letadla MH17 nad Ukrajinou. Obě země hodlají podniknout vůči Moskvě právní kroky, aby odškodnila 298 obětí. Ruský prezident podíl na neštěstí znovu jasně odmítl - stejně jako závěry mezinárodních vyšetřovatelů. V Rusku byl mezitím na návštěvě francouzský prezident Emmanuel Macron. Setkal se v Petrohradu se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem.Co bylo předmětem návštěvy? A nebyla spíše kontraproduktivní?Můžeme čekat, že bude Francie argumentovat pro narovnání vztahů EU a Ruska? I na tyto otázky odpovídal v České televizi Jan Eichler.
22.05.2018 | Filip Tesař
Setkání zástupců EU a zemí západního Balkánu
Filip Tesař byl hostem Českého rozhlasu v souvislosti se summitem EU a zástupců zemí západního Balkánu. Jak daleko jsou jednotlivé země v přístupových rozhovorech? Jaký další vývoj můžeme očekávat? I to se dozvíte v rozovoru níže.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 94

Doporučujeme

Interview with Jefim Pivovar
On June 7, 2018, the first Czech-Russian Discussion Forum took plac...
Women’s Rights in Saudi Arabia
Saudi Arabia is known as one of the most autocratic countries in th...

Nejčtenější

Is global politics approaching a perilous interregnum?
Mezinárodní Politika has established cooperation with the Peace R...
Ruth Ferrero-Turrión, Our New Think Visegrad Fellow
The Institute of International Relations Prague has a new visiting ...