Naši lidé v médiích

07.08.2019 | Tomáš Profant
Keď snaha nestačí
Tomáš Profant reaguje na článok Juraja Javorského z Denníka N o zmysluplnosti individuálneho ekologického správania sa.
06.08.2019 |
USA odstoupily od smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu
Podle ředitele Ústavu mezinárodních vztahů Ondřeje Ditrycha je jedním z hlavních důvodů ukončení smlouvy INF odklon pozornosti USA od Kremlu směrem k Číně. Jsme na počátku novodobého závodu ve zbrojení? Jaký dopad bude mít nová situace na členské země NATO?
30.07.2019 | Rudolf Fürst
Asie v souvislostech 4 - Hong Kong
Rudolf Fürst v podcastu katedry asijských studií MUP, který uvádí Aleš Karmazin, odpovídá na otázky týkající se demonstrací, které probíhají v Hong Kongu v souvislosti s návrhem zákona o vydávání osob podezřelých z trestných činů z Hong Kongu do pevninské Číny. Jde podle něj o moderní protestní hnutí v oblasti, kde se střetávají dva společenské modely, a které je vedeno moderními metodami.
30.07.2019 | Jan Kovář
Jan Kovář pro Zpravodajství FTV Prima
Bude eurokomisařkou nominovanou ČR nakonec Věra Jourová a mohla by případně získat silné portfolio? Byla v uplynulých pěti letech dobrou komisařkou? A jaké jsou potenciální problémy spojené s její nominací?
30.07.2019 | Rudolf Fürst
China’s political interference in Czech Republic back in focus
Rudolf Fürst gave an interview for the EURACTIV news server on the Chinese influence in Czechia. The Czech public opinion on the issue of so-called Chinese influence is somewhat outside the European average and is moving towards obsession, says Rudolf Fürst. Moreover, the public does not sufficiently perceive the influence of other actors on China's position in Central Europe.
29.07.2019 | Tomáš Pofant
Neudržateľný ekonomický systém má alternatívy
Tomáš Profant približuje tri nemecké alternatívy voči súčasnému systému v oblasti bývania, poľnohospodárstva a energetiky.
25.07.2019 | Jan Kovář
Jaké šance má nový britský premiér na prosazení své představy o brexitu?
Jaký bude vliv zvolení Borise Johnsona na vyjednávání o brexitu. Je dnes pravděpodobné, že se brexit opravdu uskuteční do konce října. A pokud ano, bude se jednat spíše o neřízený brexit, nebo brexit s dohodou? To jsou otázky, na které odpovídal Jan Kovář pro Český rozhlas Plus.
24.07.2019 | Jan Kovář
Český eurokomisař nemá příliš šanci na silný rezort, Slováci mají lepší postavení
Premiér Andrej Babiš navrhl dvě ženy do pozice českého eurokomisaře. Vybrat by si mezi nimi měla předsedkyně budoucí Evropské komise Ursula Von der Leyenová. Mluví se o současné eurokomisařce Věře Jourové a europoslankyni Ditě Charanzové (ANO). Babiš pro ně chce vyjednat silné portfolio, například oblast vnitřního trhu nebo mezinárodního obchodu. Existuje reálná šance, že se mu to podaří.
24.07.2019 | Jakub Eberle
Obrana má novou spolkovou ministryni dostat na vrchol, čeká ji ale řada nástrah
Jakub Eberle v rozhovoru pro Info.cz hodnotí jmenování předsedkyně CDU Annegret Kramp-Karrenbauerové do úřadu spolkové ministryně obrany. „Je to tah, který je v souladu s tím vybudovat AKK profil a dát jí exekutivní funkci na silném ministerstvu. Díky tomu se má připravit na funkci kancléřky, které by se výhledově měla ujmout, pokud vše dopadne tak, jak by si v CDU představovali,“ říká Eberle.
24.07.2019 | Jan Kovář
Sliby pro všechny. Co se schovává za volbou šéfky EK?
Jaké důvody stály za potvrzením Ursuly von der Leyenové na předsedkyni Evropské komise o pouhých devět hlasů nad potřebnou většinu? A jaké další zajímavosti lze nalézt za jejím zvolením? Nad těmito a dalšími otázkami se zamýšlí Jan Kovář pro deník Info.cz.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 111