Naši lidé v médiích

28.12.2019 | Petr Kratochvíl
Ruská reakce na vyhlášení 21. srpna památným dnem
Petr Kratochvíl okomentoval ruskou reakci na vyhlášení 21. srpna památným dnem. Rozebral přitom "vlasteneckou kampaň", která v posledních letech v Rusku probíhá.
17.12.2019 | Rudolf Fürst
South China Morning Post píše o české debatě ve vztahu k Číně
Deník South China Morning Post publikoval článek, detailně popisující aktuální situaci v české společnosti ve vztahu k čínským aktivitám a související veřejné debatě.
17.12.2019 | Jan Hornát
Spor USA a Číny o osud Ujgurů
Jaká je pozice administrativy Donalda Trumpa k otázce zacházení s Ujgury v čínské provincii Sin-ťiang? Změní se situace po přijetí amerického zákona o podpoře lidských práv v Sin-ťiangu? Poslechněte si rozhovor výzkumníka Jana Hornáta pro Horizont ČT24.
17.12.2019 | Jan Kovář
Komentář k závěrům summitu Evropské rady
Dosáhl zahrnutím formulace o využití jaderné energie v kontextu uhlíkové neutrality do závěrů summitu Evropské rady premiér Andrej Babiš skutečného diplomatického úspěchu? Proč český peremiér tak moc bojoval za zahrnutí této formulace do závěrů summitu?
12.12.2019 | Miroslav Nožina
Interview k obvinění Myanmaru z genocidy u Mezinárodního soudního dvora v Haagu
V prosinci proběhl u Mezinárodního soudního dvora v Haagu proces s Myanmarem obviněným z genocidy Rohingů. Žalobu, již podala Gambie, a postoj myanmarské delegace vedené nositelkou Nobelovy ceny Aung Schan Su Ťij komentoval Miroslav Nožina pro Český rozhlas Plus.
12.12.2019 | Tomáš Profant
O udržateľnosti trvalo udržateľného rozvoja
Ak platí, že vyššia efektívnosť vo využívaní vody je nasledovaná vyššou spotrebou vody a nie naopak a že v prípade hospodárskeho rastu rastie spotreba vody, čo to znamená pre snahy o zvyšovanie efektivity?
10.12.2019 | Petr Kratochvíl
Summit tzv. normandské čtyřky k ukrajinskému konfliktu
Petr Kratochvíl komentoval setkání normandské čtyřky a jejich diskuse o budoucnosti konfliktu na východní Ukrajině. Značně skepticky zhodnotil možnosti zásadního průlomu v této otázce.
10.12.2019 | Miroslav Nožina
Obvinění Myanmaru z genocidy a soudní tribunál v Haagu
Gambie, jako předsedající země Organizace islámské spolupráce, obvinila Myanmar z genocidy Rohingů u Mezinárodního soudního dvora v Haagu. V čele delegace, která přijela Myanmar do Haagu bránit stojí nositelka Nobelovy ceny míru Aung Schan Su Ťij.
03.12.2019 |
Kontrola zbrojení je v českém zájmu
Dne 3.prosince vyšel v Lidových novinách článek ředitele ÚMV Ondřeje Ditrycha na téma kontroly zbrojení v kontextu současného dění na poli bezpečnosti. Úvaha zmiňuje i význam nedávné konference Czernin Security Forum.  
Klimatický summit OSN
Co se skrývá pod mediální pěnou probíhající klimatické konference COP25 v Madridu? Jak nerovnosti a korporace komplikují boj proti klimatické krizi? Na tyto otázky odpovídal včera večer Ondřej Horký-Hlucháň ve studiu Horizontu ČT24.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 117

Doporučujeme

Politika rozšiřování EU na západním Balkáně
Po letech stagnace a přešlapování na místě prošly vztahy Evr...
České aktivity jako reakce na Euromajdan
Bez větší nadsázky lze říct, že z roku 2014 se stal asi nej...

Nejčtenější

Women's participation in the decision-making process of the European Union
The year 2019 was an important moment in the configuration of the E...
Velký strýček jde ve stopách Maa, o moc se nedělí
Od svého nástupu k moci provedl čínský prezident Si Ťin-pchin...