Naši lidé v médiích

21.05.2019 | Jakub Eberle
Rozhovor s Jakubem Eberlem v magazínu Ego!
V nejnovějším vydání magazínu Ego!, pravidelné příloze Hospodářských novin, si můžete přečíst rozhovor s Jakubem Eberlem, vedoucím Centra evropské integrace. Mimo jiné se dozvíte, co konkrétně ho přivedlo ke studiu ve Spojeném království, co ho následně zavedlo zpět do České republiky k nám na Ústav mezinárodních vztahů a také v čem spatřuje některé nedostatky českého systému přípravy nových vědeckých pracovníků a pracovnic.
21.05.2019 | Petr Kratochvíl
Petr Kratochvíl v rozhovoru pro ČRo Plus
Petr Kratochvíl zhodnotil vývoj současných rusko-amerických vztahů. K radikálnímu obratu k lepšímu se přitom vyjádřil krajně skepticky.
14.05.2019 | Jan Kovář
Nejnovější vývoj kolem brexitu
Jaký je nejnovější vývoj kolem brexitu? Dohodnou se britští labouristé a konzervativci na podobě brexitu, která bude pro obě politické strany i pro EU přijatelná? A jaké jsou současné nálady britské společnosti?Na tyto a další otázky odpovídal Jan Kovář ve dvou pořadech pro Český rozhlas a Českou televizi.
07.05.2019 | Jakub Eberle
Kolektivizovat BMW? Výroky šéfa německých Mladých socialistů vyvolaly pohoršení
Jakub Eberle pro Deník N komentoval výroky předsedy německých Mladých socialistů Kevina Kühnerta o kolektivizaci BMW, demokratickém socialismu a překonávání kapitalismu.
07.05.2019 | Jan Kovář
15 let od vstupu ČR do EU
Jan Kovář pro Českou televizi v několika vstupech odpovídá na otázky: jaké jsou postoje Čechů k EU, co je vedlo k tomu podporovat členství či být proti němu před vstupem do EU? A jaké jsou hlavní pozitivní a negativní aspekty členství od našeho vstupu do EU? 
07.05.2019 | Miroslav Nožina
Amnestování novinářů Reuters v Barmě
Barmský prezinet Win Myint amnestoval dva novináře z agentury Reuters, Wa Lona a Kyaw Soe Ooa, obviněné z pokusu zcizit a zveřejnit utajované dokumenty vztahující se k problému vyhánění Rohingů.
07.05.2019 | Jakub Eberle
Konec Merkelové přijde možná dřív, než se čekalo
Jakub Eberle pro Info.cz okomentoval spekulace o možné rekonstrukci německé vlády, včetně případného odchodu Angely Merkel, po evropských volbách.
29.04.2019 | Tomáš Profant
Recenze knihy Arnošta Nováka -Tmavozelený svět
Nejnovější recenze Tomáše Profanta hodnotí a popisuje knihu Arnošta Nováka „Tmavozelený svět: Radikální ekologické aktivity v České republice po roce 1989“.
29.04.2019 | Jan Kovář
Odložený brexit a co dál
Jan Kovář v několika vstupech v rámci pořadu Evropa v souvislostech odpovídá na otázky o důsledcích odložení brexitu do 31. října 2019.
25.04.2019 | Alica Kizeková
Summit KLDR a Ruska ve Vladivostoku: co očekávat?
Mění se vyjednávací strategie KLDR vůči USA a okolním státům? Přebírá Rusko po krachu summitu KLDR–USA hlavní otěže jednání se Severní Koreou?


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 109