Policy papers

13.07.2018 | Daniel Šitera
Transatlantický obchodní konflikt a jeho dopady na Evropskou unii
Nová obchodní politika Spojených států amerických (USA) nemusí být výjimkou potvrzující volnotržní pravidlo posledních tří dekád, ale pravděpodobně předznamenává dlouhodobější protekcionistický trend.
Macron, Merkel a české zájmy při reformě EU
Červnový summit Evropské rady se bude zabývat reformami klíčových politik Evropské unie, včetně společné měny, armády či ostře sledované problematiky azylu a migrace. Policy paper Jakuba Eberleho a Jana Kováře mapuje návrhy Emmanuela Macrona a Angely Merkel a hledá české zájmy při reformě EU.
Egypt, a future gas supplier to the European Union?
New paper of Jan Mazač and Lukáš Tichý from the IIR's Centre for Energy Policy focuses on possible energy cooperation of the EU and Egypt.
Česko-německé vztahy po volbách: Jak zabránit vzájemnému odcizení
Nový policy paper Jakuba Eberleho (ÚMV), Vladimíra Handla (externí spolupracovník ÚMV) a Kaie-Olafa Langa (Senior Fellow ve Stiftung Wissenschaft und Politik) se zabývá vývojem česko-německých vztahů po volbách, které se v obou zemích konaly. Text je českou verzí studie „Berlin–Prag: Entfremdung vermeiden – Chancen ergreifen“, která byla publikována německou Stiftung Wissenschaft und Politik v řadě SWP-Aktuell.
Evropská unie musí efektivně rozvíjet energetické vztahy se světovými producenty a partnery
Policy paper týmu nového Centra energetické politiky se věnuje evropské energetické bezpečnosti a spolupráci s různými světovými regiony v oblasti energetického importu.
Příležitosti a překážky dodávek zkapalněného zemního plynu z USA do EU
Další ze série policy paperů připravovaného Centra energetické politiky se vrací k aktuálnímu tématu příležitostí a překážek dodávek zkapalněného zemního plynu z USA do EU.
Energetická politika USA a význam dodávek zkapalněného zemního plynu do EU
Nový policy paper Lukáše Tichého a Jana Mazače ku příležitosti vzniku nového Centra energetické politiky pod vedením Lukáše Tichého.
08.08.2017 | Eva Křížková
Firmy v české rozvojovce: ničitel ekonomik Jihu nebo všelék na rozvojové problémy?
Policy paper Evy Křížkové, stážistky na pozici samostatné výzkumnice, identifikuje tři typické narativy ve vztahu k soukromému sektoru v rozvojové spolupráci a v návaznosti předkládá doporučení třem klíčovým aktérům.
16.05.2017 | Rudolf Fürst
Partnerství EU-ČLR vyžaduje update
K příležitosti otevření nového Centra vztahů EU-Asie připravil jeho koordinátor Rudolf Fürst policy paper věnující se aktuálním vztahů EU a ČLR.
24.02.2017 | Michal Šimečka
European Strategic Autonomy: Distant but Irresistible
Under pressure from overlapping crises, writes Michal Šimečka in his newest policy paper, the European Union is embracing a more assertive role in security. The election of Donald Trump has added a further sense of urgency and purpose to EU defence cooperation. The pursuit of European strategic autonomy is not just a matter of upgrading capabilities, building institutions, or re-calibrating EU–NATO cooperation. It is also a struggle to re-invent the EU’s identity. The Czech Republic emerged as a supporter of the new dynamic, but Prague should do more to back its rhetorical support with tangible commitments and policy leadership.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15