Naši lidé v médiích

12.06.2018 | E15, Lukáš Tichý
Turecko otevírá plynovod TANAP
Turecko otevírá plynovod TANAP. Do Evropy jím má v budoucnu proudit deset miliard kubíků plynu ročně. Časopis E15 požádal o komentář koordinátora Centra energetické politiky ÚMV, Lukáše Tichého.
12.06.2018 | Jan Kovář
Jsou vztahy EU a USA v krizi?
Měla by se Evropa připravit na novou fázi vztahů s USA? Zajímá USA více Tichomoří než Evropa? I na to odpovídal v Pro a proti Českého rozhlasu Jan Kovář.
08.06.2018 | Ondřej Ditrych
Rozhovor s Ondřejem Ditrychem
Ondřej Ditrych, nový ředitel Ústavu mezinárodních vztahů, v rozhovoru pro ČTK, jehož shrnutí bylo převzato časopisem Týden, přiblížil, jaké je podle něj klíčové poslání ÚMV a jakou roli by měl plnit ve veřejné diskuzi. Podle ředitele Ditrycha by ÚMV měl vnášet do veřejné diskuze o zahraničněpolitických tématech odborný a nestranný pohled. Stěžejní je podle něj také to, aby si Ústav udržoval kvalitu špičkového vědeckého centra a poskytoval praktické výstupy, které mohou ovlivnit českou zahraniční politiku.
07.06.2018 | Tallis
Offensive liberalism: Emmanuel Macron and the New European Politics
"Can President Macron save the EU as a legitimate liberal institution, through a deliberate re-politicisation of European politics? What he attempts also has the potential to destroy it," writes Benjamin Tallis in his piece for openDemocracy.
31.05.2018 | Tomáš Profant
Kde sa vzalo HDP?
Problémom HDP je, že implikuje odpovede na otázky, o ktorých sa filozofi hádali od nepamäti. Píše Tomáš Profant pre deník Pravda.
29.05.2018 | Jan Eichler
Setkání prezidentů Putina a Macrona
Nizozemsko a Austrálie považují Rusko za zodpovědné za sestřelení dopravního letadla MH17 nad Ukrajinou. Obě země hodlají podniknout vůči Moskvě právní kroky, aby odškodnila 298 obětí. Ruský prezident podíl na neštěstí znovu jasně odmítl - stejně jako závěry mezinárodních vyšetřovatelů. V Rusku byl mezitím na návštěvě francouzský prezident Emmanuel Macron. Setkal se v Petrohradu se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem.Co bylo předmětem návštěvy? A nebyla spíše kontraproduktivní?Můžeme čekat, že bude Francie argumentovat pro narovnání vztahů EU a Ruska? I na tyto otázky odpovídal v České televizi Jan Eichler.
22.05.2018 | Filip Tesař
Setkání zástupců EU a zemí západního Balkánu
Filip Tesař byl hostem Českého rozhlasu v souvislosti se summitem EU a zástupců zemí západního Balkánu. Jak daleko jsou jednotlivé země v přístupových rozhovorech? Jaký další vývoj můžeme očekávat? I to se dozvíte v rozovoru níže.
11.05.2018 | Jan Daniel
Proč se Izrael odhodlal k razantnímu útoku na íránské cíle v Sýrii?
Jan Daniel byl hostem Českého rozhlasu v souvislosti s odvetným izraelským útokem na íránské vojenské cíle v Sýrii. Jak silná je přítomnost Íránu v Sýrii? O co jde Izraelcům v této konfrontaci? A jak se na současný vývoj dívá Rusko?  I na to naleznete odpovědi v rozhovoru níže.
09.05.2018 | Jan Daniel
Volby v Libanonu
Jan Daniel byl hostem Českého rozhlasu v souvislosti s volbami v Libanonu. Libanonci po 9 letech volili nový parlament. Mandát nynějších poslanců měl vypršet už v roce 2013, ale byl třikrát prodloužen. Politická krize se připisovala důsledkům války v sousední Sýrii. Poprvé v historii teď hlasují libanonští občané žijící v cizině a hlasuje se podle nového volebního zákona, který zavedl proporční systém, a cílem normy je větší pluralita v národním shromáždění, kde dosud převládaly velké strany. Více o volbách se dozvíte v rozhovoru níže.
04.05.2018 | Tomáš Profant
Marx v strednej Európe a ukradnutá ľavica
Ako by sa dnes Karl Marx pozeral na politiku v strednej Európe? Píše Tomáš Profant pro SME.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 93

Knihy

Michal Kořan, Ondřej Ditrych a kol.

Doporučujeme

10th International Symposium “Czech Foreign Policy”
SAVE THE DATE for the - 10th International Symposium Czech Foreign ...
The US Withdraws From The UN Human Rights Council
In mid-June 2018, the US announced its withdrawal from the UN Human...

Nejčtenější

Western Balkans as Russia’s New Anti-Western Playground
Is Russia back to the Balkans? Is Moscow playing the provoking dest...
Přesun americké ambasády do Jeruzaléma
Jednou z vizí Mezinárodní politiky je poskytovat prostor k publi...