Novinky

Horký-Hlucháň: Kvalita rozvojové spolupráce roste, veřejná správa boduje, ale kde jsou kapacity?
Ondřej Horký-Hlucháň ve svém policy paperu zhodnotil na základě desítek evaluačních zpráv českou rozvojovou pomoc.
11.04.2019 | Tamás Lattmann
Tamás Lattmann: Better Protection of the Rule of Law – or of European Taxpayers’ Money
Tamás Lattmann, senior researcher at Center for International Law, wrote a reflection concerning European Parliament’s proposed regulation which aims for better protection of the rule of law in EU member states and suggests employing financial sanctions in case of shortcomings.
09.04.2019 | Alica Kizeková
The Future of EU-Central Asia Relations
Our Senior Researcher Alica Kizeková attended discussions on strengthening and energizing EU-Central Asia Relations and photo exhibition “Daily lives in Central Asia”, organized by the Trans European Policy Studies Association (TEPSA) at the Centre for Fine Arts “BOZAR” in Brussels on 4th April 2019.
27.03.2019 |
Publikace nového čísla časopisu Mezinárodní vztahy
Vážení čtenáři, vážené čtenářky, právě jsme pro vás publikovali nové číslo Mezinárodních vztahů / Czech Journal of International Relations. V novém vydání našeho časopisu naleznete recenzované výzkumné články o konceptualizaci časovosti a jinakosti v teorii rolí, poměrném sestupném zastoupení v Evropském parlamentu a demokracii a sociálním konfliktu v Barmě.Také si můžete přečíst recenzní esej o Bahrajnu v souvislosti s arabským jarem a tři recenze nedávno publikovaných knih. Přejeme příjemné čtení.
19.03.2019 | Tomáš Profant
New Donors on the Postcolonial Crossroads
After the collapse of the Soviet Union, Eastern European countries were said to be playing catch up with the West, and in the field of development cooperation, they were classified as 'new donors.' This book aims to problematize this distinction between old and new development donors, applying an East–West dimension to global Orientalism discourse.
Panorama 2017-2018
Lukáš Tichý and Jan Daniel each published a chapter in the newest issue of the publication Panorama of the Global Security Environment which is historically the most prestigious project of Central European security and foreign policy community with contributions from all continents. It is published annually and during the years became a standard reference source of security community in the region.
13.03.2019 |
Otto Pick vyznamenán in memoriam u příležitosti výročí vstupu ČR do NATO
Osobnosti, které se zasloužily o členství České republiky v NATO a o českou diplomacii, obdržely v úterý, 12. března 2019, nové medaile Ministerstva zahraničních věcí ČR. Jedním z oceněných se stal bývalý ředitel Ústavu mezinárodních vztahů profesor Otto Pick, který byl vyznamenán in memoriam medailí za zásluhy o diplomacii.
07.03.2019 | Jan Kovář
A Security Threat or an Economic Consequence?
An article by Jan Kovář was published in International Communication Gazette. In the article, the author tests the securitisation of the immigration thesis in the coverage of the refugee crisis in Czech and Slovak media through an analysis of the relative importance of immigration-related frames, and shows that the security-threat frame is the dominant frame in the media, while economic framing is significantly less frequent, and that the security-threat frame is more prominent in tabloids.
Hledání podstaty v diskuzi o „hybridní válce“
Článek našich výzkumníků Jakuba Eberleho a Jana Daniela v Mezinárodní politice o tzv. hybridní válce a o tom, proč tento pojem nepovažují za užitečný, vyvolal živou diskuzi, mimo jiné s diplomatem a politickým geografem Jaroslavem Kurfürstem, který kritizoval jejich výzkum o české reakci na "hybridní válku". Souhrn celé diskuze naleznete níže.
05.03.2019 | Jakub Eberle
Jsme Češi, jsme Evropané: Historie a současnost evropské integrace.
Jakub Eberle se společně s poslankyní Helenou Langšádlovou zúčastnil diskuzního večera "Jsme Češi. Jsme Evropané: Historie a současnost evropské integrace", který se konal v Nymburce. Hovořilo se např. o tom, jak EU vznikla, jaké historické mezníky evropskou integraci ovlivnily, kam EU dnes dospěla a jaké jsou její hlavní výzvy.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 63

Doporučujeme

Litevské prezidentské volby
Pobaltí je regionem, kterému v Evropě není stále věnována, n...
Female Radicalization: A Case of ISIS
With ISIS losing its positions, young women that have been driven t...

Nejčtenější

Český překlad přednášky Timothy Snydera
Ústav mezinárodních vztahů ve spolupráci s Ministerstvem zahra...
EuroMeSCo Annual Conference 2019: Call for Papers
Are you interested in the Mediterranean region? Its social movemen...