Naši lidé v médiích

01.07.2018 | Jan Kovář
Summit EU o migraci
Summit Evropské rady nakonec dospěl ke kompromisu a přinesl závěry týkající se migrační a azylové politiky. Přinesou přijaté závěry nový přístup k migrační a azylové politice? Mohou azylová centra ve třetích zemích přispět ke snížení počtu příchozích? A byl summit úspěchem pro českou diplomacii? Odpovědi na tyto otázky naleznete v sérii mediálních vystoupení Jana Kováře.
29.06.2018 | Filip Tesař
Hlasování o vyslovení nedůvěry vládě v Bulharsku
Filip Tesař byl hostem českého rozhlasu Plus v souvislosti s hlasováním o vyslovení nedůvěry vládě premiéra Bojka Borisova v Bulharsku. Proč opozice hlasování vyvolala? Jak pevná je pozice premiéra? A jak vypadá bulharská politická scéna? I na to se dozvíte odpovědi v rozhovru níže.
29.06.2018 | Jakub Eberle
Česká zahraniční politika: zmatení a nezájem
Jakub Eberle se v článku pro A2larm zamýšlí nad postojem Babišovy vlády k EU a komentuje bojkot mimořádného evropského summitu k azylové politice ze strany V4. Postoj Babišovy vlády k Evropské unii vypovídá dle něj o pasivitě, absenci solidarity a posunu k orbánizaci. 
28.06.2018 | Jakub Eberle
Poslední dny do politické smrti Merkelové? Cesta je v „ušmudlaném kompromisu“
Čas na hodinkách Angely Merkelové neúprosně ubíhá. Na hledání „evropského řešení“ migrace má prostor jen do začátku července, kdy má sesterská strana CSU zhodnotit, čeho německá kancléřka dosáhla na summitu EU i mimo něj. Na čtvrteční jednání Evropské rady se tak upíná pozornost právě i v souvislosti s ostrým sporem mezi CDU a CSU, který může skončit rozpadem vlády nejsilnější ekonomiky Evropy. Sama Merkelová ale přiznává, že k celounijní dohodě na summitu nedojde. Je tedy vůbec šance, že se podaří krizi v Německu zvrátit? Podle experta na německou politiku Jakuba Eberleho ano – vedle optimistického tu je ale také scénář, který může skončit černě.  „Je tu velké množství proměnných a Merkelová hraje naráz několik šachovnic, které musí zvládnout,“ říká odborník pro INFO.CZ.
27.06.2018 | Vladimír Handl
Seehofer vládu položit nechce, ale jeho hru už přebrali jiní
Náš externí spolupracovník, Vladimír Handl, v interview pro iDNES.cz uvažuje o charakteru a možných důsledcích krize ve vztahu CDU-CSU ve věcech azylové politiky.
20.06.2018 | Lukáš Tichý
Závislost Evropy na ruském plynu narůstá, pro Kreml je energetika politický nástroj
Plynovod Nord Stream 2 dělí evropské státy na dva nesmiřitelné tábory. Jestli ho ale Evropa skutečně potřebuje, nelze jednoznačně říct, konstatuje v rozhovoru pro INFO.CZ koordinátor Centra energetické politiky Ústavu mezinárodních vztahů Lukáš Tichý. „Z tohoto pohledu není situace úplně ideální a závislost Evropy je poměrně vysoká. Navíc je tu politika environmentální, která spíš tlačí na snižování domácí produkce uhlí v Evropě a tím se zase energetická bezpečnost oslabuje,“ tvrdí odborník. Kde může Evropa hledat alternativy k ruskému plynu? A co bude Nord Stream 2 znamenat pro Česko?
18.06.2018 | Jakub Eberle
Spory v německé koalici
V Německu se dál vyostřuje spor o vracení běženců z hranic. Ministr vnitra Horst Seehofer zesiluje kritiku Angely Merkelové. V souvislosti s akutální krizí na německé politické scéně byl hostem České televize Jakub Eberle.
14.06.2018 | Jakub Eberle
Rakouský kancléř Kurz na návštěvě Německa
Rakouský kancléř Kurz byl na dvoudenní návštěvě Německa. Jakub Eberle komentoval pro Českou televizi jeho schůzku s Angelou Merkelovou i ministrem vnitra Seehoferem. Jak moc se shoduje křesťanská demokratická politika Merkelové a Kurze? A jaký je pohled obou zemí na možná řešení 'migrační krize'? I na tyto otázky najdete odpověď níže.
14.06.2018 | Rudolf Fürst
Úspěchem je už to, že se Trump s Kimem sešli
Úspěch summitu v Singapuru tkví už jen v tom, že se oba lídři sešli, tvrdí Rudolf Fürst v rozhovoru s Milanem Rokosem pro Lidové noviny. Rychlou denuklearizaci Korejského poloostrova podle něj očekávat nemáme. Co naopak čekat můžeme?
14.06.2018 | Miroslav Tůma
Schůzka vrcholných představitelů KLDR a USA
Je summit USA a KLDR opravdu tak přelomový, jak tvrdí prezident Trump? Jaké jsou reálné výsledky jednání obou představitelů? O kolik blíže je Korejský poloostrov zbavení se jaderných zbraní? I tyto otázky padly ve Studiu ČT24, jehož hostem byl Miroslav Tůma.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 93

Knihy

Michal Kořan, Veronika Bílková, Michal Kolmaš, Šárka Kolmašová

Doporučujeme

10th International Symposium “Czech Foreign Policy”
SAVE THE DATE for the - 10th International Symposium Czech Foreign ...
The US Withdraws From The UN Human Rights Council
In mid-June 2018, the US announced its withdrawal from the UN Human...

Nejčtenější

Western Balkans as Russia’s New Anti-Western Playground
Is Russia back to the Balkans? Is Moscow playing the provoking dest...
Přesun americké ambasády do Jeruzaléma
Jednou z vizí Mezinárodní politiky je poskytovat prostor k publi...