Naši lidé v médiích

04.02.2021 | Miroslav Nožina
Vojenský převrat v Barmě
Miroslav Nožina se v sérii komentářů a rozhovorů pro česká média vyjadřuje k tématu vojenského převratu v Barmě.
04.02.2021 | Jakub Eberle
Jak společenské vědy obstály v době pandemie?
Jakub Eberle hovořil pro Český rozhlas o dopadu pandemie na společenské vědy. Velkou komplikací je podle něj zejména nemožnost vzájemného setkávání na seminářích a konferencích, které je zásadním zdrojem inspirace. Pandemie ale zároveň ukázala, že společenské vědy mají pro společnost zásadní význam.
04.02.2021 | Jan Kovář
Spor mezi VB a EU ohledně vakcíny
Co se politicky ukazuje za posledních několik dní během "vakcinační války" mezi Velkou Británií a Evropskou unií? Jak do sporu zasahuje napětí po brexitu? A není logické, když AstraZeneca sídlí ve Velké Británii, že chce primárně zásobit svou vakcínou svou domovskou zemi?
28.01.2021 | Jakub Eberle
Judy Asks: Is the EU Too Soft on Putin?
Is the EU too soft on Putin? Jakub Eberle participated with 10 other experts in a poll by Carnegie Europe. EU is not too soft, especially given the constraints it faces, but more should be done. First of all, EU members "should think twice before allowing Russian involvement in strategic projects, especially in the energy sector."
18.01.2021 |
Německá CDU si na sjezdu zvolí nového předsedu
Jakub Eberle komentuje nadcházející sjezd CDU, zejména pak šance tří kandidátů na předsedu. „Vyrovnání se s odkazem Angely Merkelové bude pro příštího předsedu strašlivě těžké, ať už se jím stane kdokoliv,“ konstatuje Eberle.
08.01.2021 |
Co komplikovalo dohodu o Brexitu před Vánoci nejvíce
Jakých zisků se během posledních dní vyjednávání snaží dosáhnout britský premiér Boris Johnson. A ovlivňuje jeho strategii možnost skotského separatismu?
30.12.2020 | Ondřej Ditrych
S naivitou vůči Pekingu je konec, Evropská unie půjde za Bidenem
Joe Biden chápe význam spojenectví mezi Američany a Evropany a ve vztazích klade důraz na společné hodnoty, říká Ondřej Ditrych v rozhovoru pro Hospodářské noviny na aktuální zahraniční témata.
16.12.2020 | Jan Kovář
Nový pakt o migraci a azylu
V návrhu paktu o migraci Evropské komise je zmiňována tzv. flexibilní povinná solidarita. Znamená to, že v období krize si členské státy budou muset povinně rozdělovat žadatele o azyl. Pakt také hovoří o partnerstvích se třetími zeměmi. Je to cesta pro EU do budoucna lépe řídit migrační toky?
09.12.2020 | Jan Kovář
Nová protiteroristická agenda Evropské komise
Kde potřebuje protiteroristická strategie EU nejvíce posílit? Jakou roli v oblasti boje s terorismem hraje ochrana hranic? Mají Europol či Frontex dostatečný mandát, kapacity a financování pro efektivní boj se terorismem?
24.11.2020 | Jakub Eberle
Demonstrace proti koronavirovým opatřením v Německu
Jakub Eberle komentoval ve vysílání Českého Rozhlasu Plus probíhající demonstrace proti koronavirovým opatřením v sousedním Německu. Podle něj jde o okrajový jev, který je záležitostí malé, ale velmi viditelné menšiny. U drtivé většiny Němců se naopak vláda kancléřky Merkelové těší hluboké důvěře.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 121

Knihy

Michal Kořan, Ondřej Ditrych a kol.

Doporučujeme

Kulatý stůl: Česká zahraniční politika
Kulatý stůl je rubrika, kde se pt...
Význam Turecka pro evropskou bezpečnost
Historicky bylo Turecko ve 20. stole...

Nejčtenější

Koniec rastu výdavkov na obranu
Ruská anexia Krymu zapríčinila v ...