Naši lidé v médiích

26.09.2019 | Tomáš Dopita
Svědectví z Kosova
Tomáš Dopita v pořadu Události, komentáře České televize odpovídá na otázky jako co ho přivedlo ke studiu právě této oblasti, čím to je že Kosovo v Česku stále budí velmi silné reakce či zda v Kosovu stále silně působí dědictví války.
26.09.2019 | Jakub Eberle
České zbraně v Ázerbájdžánu
Jakub Eberle pro článek portálu Investigace.cz o vývozech českých zbraní do Ázerbajdžánu okomentoval český systém kontroly zbrojních exportů. Ten je podle něj v současné době málo transparentní ve vztahu k veřejnosti i parlamentu. „V tuto chvíli netuší ani poslanci a senátoři, z jakého důvodu byl konkrétní obchod povolen, či naopak zamítnut. Je potřeba, aby bylo toto rozhodování transparentnější a kontrolovatelné. To ale není chyba konkrétních úředníků, ale celkového nastavení systému.“
26.09.2019 | Jan Kovář
Nejvyšší soud v Británii se zabývá přerušením zasedání parlamentu
Jak ovlivní rozhodnutí britského nejvyššího soudu proces Brexitu? Lze očekávat, že soud spíše potvrdí rozhodnutí přerušit schůzi parlamentu nebo se naopak postaví proti němu? V poslední době přišlo z britské strany několik návrhů na řešení problému s irskou pojistkou. Lze je považovat za dostatečně z pohledu a EU a povedou k uzavření nové brexitové dohody?
26.09.2019 | Petr Kratochvíl
Reakce Ruska na spory o Koněvův pomník
Petr Kratochvíl okomentoval současné spory okolo pomníku maršála Koněva i nedávnou návštěvu prezidenta Zemana v Srbsku.
12.09.2019 | Jakub Eberle
Summit V4 a západobalkánských zemí
Jakub Eberle v pořadu Studio ČT24 České televize hovořil o setkání premiérů V4 a západobalkánských zemí na právě probíhajícím summitu.
12.09.2019 | Jan Kovář
Lze považovat portfolio v Evropské komisi za úspěch pro českou diplomacii?
Co zamýšlela Ursula von der Leyenová tím, že dohled nad právním státem svěřila komisařce z regionu, který je v tomto ohledu nejvíc problematický? Má Věra Jourová lepší předpoklady komunikovat s představiteli zemí Visegrádské čtyřky než měl její předchůdce Frans Timmermans? Co může dělat jinak než on?
12.09.2019 | Petr Kratochvíl
Von der Leyenová dělá překvapivé tahy. Její Evropská komise chce být viditelnější než Junckerova
Bude nová evropská komise viditelnější než předchozí?Jaké budou její pritority? A daří se Ursule von der Layenové prosazovat svoji agendu mezi tlaky, které v evropské politice působí?
09.09.2019 | Jan Kovář
Jaké bude portfolio Věry Jourové a jaké to bude mít důsledky
Co znamená možná alokace portofolia pro dohled nad dodržováním principů demokratického a právního státu v rámci Evropské komise Věře Jourové? Co tím může předsedkyně Komise sledovat? A bylo by získání tohoto porfolia vnímáno jako úspěch pro ČR? I to se dozvíte v článku Jana Kováře pro Lidovky.cz.
09.09.2019 | Rudolf Fürst
Správkyně Hongkongu stáhla návrh extradičního zákona
Rudolf Fürst komentoval v České televizi stažení kontroverzního extradikčního zákona, navrženého k přijetí v parlamentu šéfkou exekutivy Hongkongu Carrie Lam.
09.09.2019 | Jan Kovář
Na otázky k vývoji politické situace ve Velké Británii odpovídal Jan Kovář
Britská vláda ztratila většinu v dolní komoře, bude nyní následovat její pád? Je po včerejším hlasování v dolní komoře parlamentu o krok blíž předčasným volbám či o krok blíž dalšímu odkladu brexitu? Evropská komise zveřejnila nová doporučení, která by měla zmírnit dopad brexitu bez dohody. Je tato forma odchodu blízko a koho by více poškodila EU nebo Velkou Británii? Jaký další postupu na cestě k odchodu Británie z Evropské unie se tedy rýsuje, nebo je vůbec možný? A je na stole nějaká alternativy irské pojistky?


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 111