Policy papers

29.07.2020 |
České balancování čínské a tchajwanské agendy
Cesta předsedy Senátu na Tchaj-wan je nedostatečně odůvodněná, tvrdí náš seniorní výzkumný pracovník Rudolf Fürst v Policy Paperu o podvojné diplomacii ČR vůči ČLR a Tchaj-wanu.
Berlin und Prag: Europa pragmatisch zusammenhalten
Jaký byl dopad koronakrize na česko-německé vztahy? Co si ze společné pandemické zkušenosti mohou obě země odnést pro svou budoucí spolupráci? Jaké kroky mohou oba státy podniknout, aby v krizových situacích fungovala přeshraniční spolupráce lépe?
Česko-německé vztahy v nejistých časech: pragmatismus a společné zájmy mezi koronakrizí a německým předsednictvím EU
Jaký byl dopad koronakrize na česko-německé vztahy? Co si ze společné pandemické zkušenosti mohou obě země odnést pro svou budoucí spolupráci? Jaké kroky mohou oba státy podniknout, aby v krizových situacích fungovala přeshraniční spolupráce lépe?
19.05.2020 |
Japan and the Visegrad 4: The Unsensational Strategic Partners
Our Senior Researcher Rudolf Fürst published a new Policy Paper. This paper points out to the convergence between the Visegrad 4 and Japan that is driven by economic concerns and shared views on global political challenges. It also discusses the potential and real prospects of Japan’s rising interest in the V4 group.
23.04.2020 |
The Significant Political Declaration and the Forthcoming 10th NPT Review Conference
Miroslav Tůma discusses in his new policy paper the importance of the political declaration issued in connection with the 10th Review Conference of the Treaty on the Nonproliferation of Nuclear Weapons (NPT).
02.04.2020 |
Významná politická deklarace a nadcházející 10. hodnotící konference smlouvy NPT
Seniorní spolupracovník Ústavu mezinárodních vztahů Miroslav Tůma ve svém novém policy paperu diskutuje význam politické deklarace vydané v souvislosti s 10. hodnotící konferencí Smlouvy o nešíření jaderných zbraní (NPT).
13.03.2020 |
Time to Exist and Resist: the European Union and Russian Political War
Mark Galeotti, Senior Nonresident Fellow of the Institute of International Relations, published a new Policy Paper about the political war between the European Union and Russia.
26.02.2020 | Jan Daniel
Kdo bude rekonstruovat válkou zničenou Sýrii?
Výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů Jan Daniel napsal nový Policy Paper, zaměřený na humanitární a mezinárodně-politický rozměr diskuze o post-konfliktní obnově Sýrie.
The Visegrád Four and the Security of NATO’s “Eastern Flank”
Eoin Micheál McNamara in his Policy Paper called The Visegrád Four and the Security of NATO’s “Eastern Flank” expresses the argument that there is considerable scope for the V4 states to improve their contribution to NATO’s collective defence posture. Based on this fact, he argues the different strategic positions of each V4 member within the NATO membership related to Russian influence.
Syřané v Turecku: Neudržitelný rozvoj?
Policy paper Kristýny Kučerové se zaměřuje na druhou vlnu projektů financovaných skrze tzv. nástroj EU pro uprchlíky v Turecku. Jak se na situaci Syřanů v Turecku podepsala ekonomická krize v zemi a místní volby? Jsou reálné návraty uprchlíků do Sýrie, zvláště v kontextu aktuální turecké intervence? A jak se projekty vypořádávají s nestabilitou v zemi i jejím okolí?


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15