Novinky

27.09.2018 | Veronika Bílková
Veronika Bílková generální tajemnicí ESIL
Vedoucí Centra pro mezinárodní právo Veronika Bílková se během 14. konference Evropské společnosti pro mezinárodní právo (ESIL), konané ve dnech 13. - 15. září 2018 v britském Manchesteru, stala generální tajemnicí ESIL. Je to poprvé, kdy toto místo zastává člověk působící v některé ze zemí střední a východní Evropy. Gratulujeme! 
24.09.2018 |
Audiovizuální školení pro neziskovky: Přihlášky do 20/10!
Chcete-li zapracovat na komunikační strategii vaší neziskové organizace, zjistit, jak kvalitně zasáhnout více lidí, či máte-li příběh, který by si zasloužil filmové zpracování, neváhejte se právě teď přihlásit na užitečný 4-denní workshop, který spolupořádá Nadace Anny Lindhové, Baraka a Ústav mezinárodních vztahů.
24.09.2018 | Tomáš Dopita
Nové číslo časopisu Mezinárodní vztahy
Vážení čtenáři, vážené čtenářky, minulý týden jsme publikovali nové číslo Mezinárodních vztahů / Czech Journal of International Relations. Můžete si přečíst recenzované články o pojetí suverenity v čínských odborných kruzích, o postojích ruské pravoslavné církve vůči Západu a o hodnocení regulace lobbingu u Evropské komise a Evropského Parlamentu. Návdavkem přidáváme pět recenzí o nedávno publikovaných knihách. Přejeme příjemné čtení.
24.09.2018 |
New publication - Czech Foreign Policy in 2017: Analysis
The IIR and Dr Alica Kizeková, Editor and Programme Chair of the 10th International Symposium, are proud to present the publication "Czech Foreign Policy in 2017: Analysis" which was presented at the 10th International Symposium "Czech Foreign Policy" - Rethinking the Future.
18.09.2018 | Miroslav Tůma
Dva významné summity prezidenta Trumpa a jaderně-odzbrojovací očekávání
Americký prezident Donald Trump se letos poněkud překvapivě setkal se dvěmi nejvyššími představiteli zemí, se kterými mají USA dlouhodobé bezpečnostní problémy. V červnu se setkal se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem v Singapuru a v červenci s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v Helsinkách. Předmětem schůzek byl společný jaderně-zbrojní jmenovatel.
14.09.2018 |
Výběrové řízení: Koordinátor/koordinátorka Prague European Summit
Organizační tým Prague European Summit hledá nového koordinátora/koordinátorku na budoucí ročník(y) konference.
03.09.2018 | Petr Boháček
Petr Boháček se stal novým přidruženým výzkumným pracovníkem ÚMV
Ústav mezinárodních vztahů vítá do svého kolektivu výzkumníků nového přidruženého výzkumného spolupracovníka Petra Boháčka. Mezi jeho specializace patří kosmická politika, transatlantické vztahy, politika USA a evropská bezpečnost.
27.08.2018 |
Ruth Ferrero-Turrión, Our New Think Visegrad Fellow
The Institute of International Relations Prague has a new visiting fellow, Ruth Ferrero-Turrión, thanks to the Think Visegrad Platform and its fellowship programme!
21.08.2018 |
Výstava publikací k tématu 50 let od okupace Československa
V rámci připomínkových a vzdělávacích akcí o okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968 pořádá Ústav mezinárodních vztahů výstavu knih a publikací k tomuto tématu. Veřejná výstava je umístěna v knihovně ÚMV. Naleznete zde tituly jak od českých autorů, tak i cizojazyčné publikace ve francouzštině, angličtině, němčině či ruštině.
15.08.2018 | Vladimír Handl
Special Issue of German Politics
The IIR Associate Researcher Vladimír Handl, along with Patricia Daehnhardt, is a co-editor of the Special Issue of German Politics titled “Germany´s Eastern Challenge: A ‘New Ostpolitik’ in the Making?” (Vol. 27, No. 4, 2018).


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 57

Doporučujeme

Gender: National Action Plans for UNSCR 1325
Another Word to Gender:  National Action Plans for UNSCR 1...
The most effective counter-terrorism approach
The matter of how to legally resolve global terrorism is a complex ...