Novinky

28.01.2021 | Asya Metodieva
The Radical Milieu and Radical Influencers of Bosnian Foreign Fighters
This research note, authored by the IIR researcher Asya Metodieva, looks at the radical influencers of Bosnian foreign fighters. This group is important, as the Balkan region has been seen as a spot of jihadist activism and recruitment for the IS and Al-Nusra Front.
25.01.2021 |
A Workshop on Academic Publishing with the Czech Journal of International Relations Editorial Board Members
The Czech Journal of International Relations (CJIR) invites primarily PhD students to a workshop on academic writing and publishing. The workshop will allow PhD researchers to gain novel insights into how the review process in an academic journal works and what the expectations of journal editors are. They will also receive informal feedback on their drafts from the members of the CJIR Editorial Board (among others, Ioannis Armakolas, Oldřich Bureš, Vincenc Kopeček, Šárka Waisová, Tomáš Weiss, and Štěpánka Zemanová).
12.01.2021 |
Jazzman versus špioni
Umění a kultura jsou mocnou zbraní diplomacie, od jazzových turné Louise Armstronga po novou pobočku Louvru v Abu Dhabí. Svou roli hrají i v české zahraniční politice. Nový podcast „Jazzman versus špioni. Umění jako tajná zbraň mezinárodní politiky“ v sérii pěti dílů odhalí klíčové momenty, kdy kultura změnila mezinárodní vztahy. Pozve exkluzivní hosty, kteří okomentují, jak je tomu dnes. Od 12. ledna 2021 nás uslyšíte na všech podcastových platformách. Na projektu se podílela Česká centra, Institut mezinárodních studií Univerzity Karlovy a Ústav mezinárodních vztahů.
31.12.2020 |
Mezinárodní politika – Lidská práva jako profilové téma české zahraniční politiky
Právě vyšlo třetí letošní číslo Mezinárodní politiky! Tematicky se zaměřuje na lidská práva jako profilové téma české zahraniční politiky. Veřejným prostorem hýbalo mnoho fenoménů, které se přímo, či nepřímo dotýkaly lidských práv, zbrojení se do něj periodicky vrací, tematizace podílu žen na zahraniční politice nebo problém (de)kolonialismu, se v něm objevily nedávno. Přejeme vám inspirativní čtení.
30.12.2020 | Ondřej Ditrych
S naivitou vůči Pekingu je konec, Evropská unie půjde za Bidenem
Joe Biden chápe význam spojenectví mezi Američany a Evropany a ve vztazích klade důraz na společné hodnoty, říká Ondřej Ditrych v rozhovoru pro Hospodářské noviny na aktuální zahraniční témata.
23.12.2020 |
Prague European Summit - volné pozice
Do organizačního týmu Prague European Summit hledáme nové kolegy. Prague European Summit je platforma pro debatu na nejvyšší úrovni o budoucnosti Evropské unie a o aktuálních evropských tématech. Je konferencí se zaměřením na Evropskou unii ve střední a východní Evropě.
18.12.2020 | Miroslav Nožina
Myanmarští Rohingové: Příčiny humanitární krize a cesty k jejímu řešení
S potěšením vám představujeme nový policy paper našeho výzkumníka Miroslava Nožiny, který nese název „Myanmarští Rohingové: Příčiny humanitární krize a cesty k jejímu řešení“.
11.12.2020 | Lukáš Tichý
The Actorness of the EU in Its Energy Relations with Algeria
Lukáš Tichý, our researcher, published an article in the prestigious Insight Turkey magazine published by SETA.
11.12.2020 | Tomáš Profant
Slovenské verejné diskusie o médiách: analýza normativity diskutujúcich
Tomáš Profant se ve svém nejnovějším výzkumu pro Sociologický ústav AV ČR zaměřil na Slovenskou mediální krajinu.
10.12.2020 |
Mezinárodní vztahy 4/2020
Dear readers, we are pleased to inform you about the publication of the special issue The Coronavirus and the Future of Liberalism. The special issue's five original research articles contribute to the surging global debate on the relations between COVID-19 pandemic, democracy, and liberalism. In the context of the pandemic, the papers analyze the discursive distribution of vulnerability in the Great Britain, Germany, Czech Republic, and Slovakia; the center-periphery relations in Russia, digital surveillance in India, Izrael, and Singapore; the crisis response in Georgia and Ukraine; and the Latvian-Russian memory wars. We wish you a pleasant reading, Merry Christmas, and all the best in 2021!


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 79