Novinky

30.04.2019 | Jakub Eberle
What Future for the Norms-Based International Order?
Jakub Eberle will take part in a discussion on What Future for the Norms-Based International Order? Czech and German perspectives.
30.04.2019 |
Future European Leaders Forum - Call for Applications
Interested in EU affairs? Passionate about debating issues with opinion leaders and fellow EU enthusiasts? Do you want to join 30 exceptional young people with diverse professional and academic background? Apply now for a unique opportunity to shape policy.
25.04.2019 |
Soutěž o vstupenky na festival Svět knihy
V rámci kampaně "Kniha ti sluší", do které se ÚMV každoročně zapojuje, vyhlašujeme soutěž o vstupenky na festival Svět knihy.
25.04.2019 | Ondřej Ditrych
Český překlad přednášky Timothy Snydera
Ústav mezinárodních vztahů ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí České republiky a Institutem pro humanitní vědy (Institut für die Wissenschaften vom Menschen) uspořádali 21.11.2018 slavnostní přednášku: „Národní státy a Evropa, 1918 a 2018“ s Timothy Snyderem, profesorem historie na Yale university a spolupracovníkem Institutu pro humanitní vědy. Profesor Snyder se zaměřil na otázku národního státu v Evropě a nyní je dostupný kompletní český překlad jeho přednášky.
24.04.2019 | Petr Kratochvíl
Petr Kratochvíl hostem Dubnového (s)tisku
Výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů Petr Kratochvíl bude dnes 24. dubna hostem debaty (s)tisk doby, která se uskuteční v galerii DOX.
23.04.2019 | Miroslav Tůma
Můžeme očekávat militarizaci vesmíru?
Nejnovější reflexe Miroslava Tůmy se věnuje mezinárodním dokumentům týkajících se mírového využívání kosmického prostoru a to nejen v souvislosti s nebezpečím militarizace kosmu a závodů ve zbrojení v tomto prostoru.
17.04.2019 | Veronika Bílková
Globální kompakty o migraci a uprchlictví
Veronika Bílková se ve svém policy paperu věnuje tématu dvou globálních kompaktů o migraci a uprchlictví, které byly přijaty v rámci OSN v prosinci roku 2018.
15.04.2019 | Daniel Šitera
Co očekávat od voleb do Evropského parlamentu?
Daniel Šitera vystoupí v debatě k evropským volbám, kterou tento čtvrtek pořádá společně Eurocentrum Praha a Politologický spolek POLIS. Bude mluvit o evropských volbách a jejich potenciálu pro repolitizaci projektu Evropské Unie.
15.04.2019 | Lukáš Tichý
The Islamic State oil and gas strategy in North Africa
The new article by Lukáš Tichý, Head of our Centre for Energy Policy, published in the Energy Strategy Review, Vol. 24 explores the energy strategy of the Islamic State (IS) and the negative impact that the IS attacks have particularly on Egypt and Libya.
12.04.2019 |
Kniha ti sluší 2019
V týdnu od 23. do 28. dubna proběhne další ročník tradiční kampaně „Kniha ti sluší“ ke Světovému dni knihy a autorských práv. I v letošním roce se zapojí Ústav mezinárodních vztahů a nabídne několik doprovodných akcí.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 63

Knihy


Doporučujeme

Litevské prezidentské volby
Pobaltí je regionem, kterému v Evropě není stále věnována, n...
Female Radicalization: A Case of ISIS
With ISIS losing its positions, young women that have been driven t...

Nejčtenější

EuroMeSCo Annual Conference 2019: Call for Papers
Are you interested in the Mediterranean region? Its social movemen...
What Future for the Norms-Based International Order?
Jakub Eberle will take part in a discussion on What Future for the ...