Novinky

08.10.2019 | Tomáš Profant
Excluding the Radical Economic Left from the Slovak Public Discourse
It is hard to disagree with T. G. Masaryk's assertion that democracy is a discussion. But the question remains: what discussion? Research of Tomáš Profant discusses how one Slovak television debate excludes radical left-wing economic attitudes, thus damaging Slovak democracy.
04.10.2019 |
Ohlédnutí za Sympoziem o české zahraniční politice
Ve dnech 23. a 24. září 2019 proběhl v Černínském paláci v Praze již jedenáctý ročník Sympozia o české zahraniční politice, která jednou z hlavních akcí na toto téma v Česku. Jako již tradičně akci pořádaly Ústav mezinárodních vztahů a Ministerstvo zahraničí ČR.  Hlavní tématem letošního ročníku byl multilateralismus v mezinárodních vztazích. Že jde o téma mimořádně aktuální podtrhuje i fakt, že v New Yorku ten samý týden v rámci OSN vznikla neformální aliance pro multilateralismus.
03.10.2019 | Benjamin Tallis
Still liberal after all These Years?
What will European Security look like in 2030? Will the EU still be a liberal actor despite multiple challenges at home and abroad? Benjamin Tallis, Inger-Luise Heilmann and An Jacobs' projection of Europe's future security shows what the EU and its members need to do to maintain their liberal identity. Their scenario appears in a high-profile publication in the prestigious LSE Ideas series which brought together scholars and practitioners from around Europe to imagine future challenges and solutions to them.
03.10.2019 |
Volná pracovní pozice: Manažer/ka podpory výzkumu
Ústav mezinárodních vztahů Praha (ÚMV) je významnou českou vědeckou institucí v oboru mezinárodních vztahů založenou v roce 1957. Základními cíli činnosti ÚMV jsou vynikající akademický výzkum s ambicí viditelnosti a vlivu doma i v zahraničí; prakticky relevantní policy výzkum; a účinné oslovování širší veřejnosti za účelem kultivace a rozšiřování horizontů veřejné debaty o zahraniční politice, která je základem demokratického, veřejný zájem sledujícího procesu jejího formování.
27.09.2019 | Pavel Havlíček
10 Years of Eastern Partnership: From Prague to Brussels and How to Proceed?
The Eastern Partnership (EaP) policy celebrated its 10th anniversary during the sixth high-level conference in Brussels in May 2019 and it is now undergoing a process of strategic reflection on its future.
23.09.2019 |
Opening remarks by Ondřej Ditrych at 11th International Symposium "Czech Foreign Policy"
The Institute of International Relations is now hosting its already 11th International Symposium on "Czech Foreign Policy" with the topic "Fostering Multilateralism". Many interesting speakers and intriguing debates are taking place at Czernin Palace of Ministry of Foreign Affairs of the Czech Republic. Read the opening remarks by our Director Ondřej Ditrych. 
18.09.2019 |
Ústav mezinárodních vztahů mění po 19 letech vizuální styl
Ústav mezinárodních vztahů v Praze začíná ode dneška používat nový vizuální styl. V první fázi se „převlékne do nového“ komunikace Ústavu na sociálních sítích a vybrané tiskové dokumenty. Internetové stránky Ústavu se novému stylu přizpůsobí počátkem příštího roku.
17.09.2019 |
Novou vedoucí PR a konferenčního servisu se stává Michaela Mlíčková Jelínková
Novou vedoucí PR a konferenčního servisu Ústavu mezinárodních vztahů se stává Michaela Mlíčková Jelínková. Dosavadní vedoucí Jiří Mach se posunuje na pozici ředitele služeb.
13.09.2019 |
Hybridní válka, dezinformace a evropská bezpečnost: Série regionálních debat
Ústav mezinárodních vztahů ve spolupráci s Heinrich Böll Stiftung srdečně zve na sérii veřejných debat s titulem „Hybridní válka, dezinformace a evropská bezpečnost“. Ve 4 krajských centrech České republiky se v září a říjnu 2019 setkají čeští i zahraniční odborníci, aby společně s širokou veřejností diskutovali o nových hrozbách souvisejících s rychle se rozvíjejícím informačním prostorem. Těšíme se na Vaši účast!
12.09.2019 |
Benjamin Tallis at the EISA Annual Conference in Sofia
Benjamin Tallis, senior researcher at the Centre for European Security, will be speaking at the European International Studies Association (EISA) annual conference in Sofia this week. This year’s conference titled “A century of Show and Tell: The Seen and the Unseen of IR” brings together over 1000 scholars to discuss the latest developments in the field.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 67

Knihy

Michal Kořan, Ondřej Ditrych a kol.

Doporučujeme

Waves in the South China Sea are getting higher
For almost two months, a Chinese research chip has been conducting ...
The Polar Silk Road: Potential for a closer Sino-Russian relationship?
Due to the effects of global warming, the Arctic is rapidly becomin...

Nejčtenější

Řekni, kde ty ženy jsou?
Sociálním vědám dnes dominují ženy. To lze říci, pokud ...
Rusko je zpátky v Parlamentním shromáždění Rady Evropy. A co my teď s tím?
Na začátku října byla Rada Evropy a její Parlamentní shromá...