Naši lidé v médiích

04.03.2021 |
Bringing the V4’s Commitment to the Western Balkans into Action
What can positively influence Balkan disputes is the proactive position of Central European countries on the EU accession of the Western Balkans, especially during the 2022 Czech EU Council Presidency
03.03.2021 | Miroslav Nožina
Aktuální vývoj v Barmě
Náš výzkumník Miroslav Nožina se v rozhovoru pro Český rozhlas Plus zabýval aktuálním vývojem v Barmě, střety armády s demonstranty a hovořil i o soudu s Aung Schan Su´Tij.
Úvahy o omezení vývozu vzácných zemin z Číny
Byla by neochota Číny vyvážet vzácné minerály pro západní vojenský průmysl prospěšná pro Afriku?
22.02.2021 | Tomáš Profant
Kto a prečo diskutuje na Slovensku o médiách
Tomáš Profant v komentári približuje výsledky svojho výskumu, podľa ktorého na Slovensku o médiách diskutujú takmer výlučne ľudia z mediálneho, straníckeho a mimovládneho politického stredu.
22.02.2021 | Petr Kratochvíl
Vražda Navalného ve vězení je reálná. Putin hraje o vše
Rozhovor s Petrem Kratochvílem o současné ruské politice. Je Navalnyj skutečnou hrozbou pro prezidenta Putina? Je Navalného život ohrožen? Jaká je současná politická atmosféra v Rusku? Odvracejí se Rusové od prezidenta?
19.02.2021 | Jan Kovář
Visegrad should be seen as a mechanism to build ad hoc, issue-based coalitions
Visegrad celebrated 15 years of existence. What are the main lessons learnt of its existence. Has it achieved the main purpose for which it was established? How has it performed after the four countries joined NATO and EU? An what are its future prospects?
18.02.2021 | Jakub Eberle
Třicet let od vzniku Visegrádské skupiny
Náš výzkumník Jakub Eberle komentoval pro Český rozhlas třicetileté výročí Visegrádské skupiny. Visegrádská čtyřka je podle něj často přeceňována. Nejde totiž o žádný geopolitický blok, ale o pragmatickou spolupráci čtyř zemí. Jak vypadala spolupráce během její existence? Jaké jsou výhody a nevýhody členství v této skupině? „Klíčový význam a přidaná hodnota Visegrádu je, že v EU je třeba se nějakým způsobem koordinovat, a to se tím vytvořilo. Kromě toho je tady druhý cíl skupiny – udržovat dobré sousedské vztahy. A to, že ve střední Evropě máme dobré sousedské vztahy, taky není samozřejmostí.“ I tak mimo jiné Jakub Eberle komentoval cíle Visgrádské čtyřky. Celý rozhovor si můžete přečíst zde: http://bit.ly/V4Eberle
16.02.2021 | Daniel Jan
Demokracie, islám, nebo důstojný život?
Náš výzkumík Jan Daniel napsal spolu s Terezou Jermanovou text k desetiletému výročí Arabského jara, ve kterém ukazují, proč bychom při hodnocení arabských povstání a revolucí z let 2010 a 2011 neměli házet všechnu vinu na protestující a proč za všechno nemůže "islám".
11.02.2021 | Petr Kratochvíl
Visegrádská skupina a její vliv na postavení ČR v EU
Petr Kratochvíl okomentoval význam Visegrádské skupiny u příležitosti výročí jejího založení. Za jakých okolností Visegrádská skupina vznikla? V jakých oblastech je fungování V4 i dnes užitečné? Hodí se tento formát jako základní platforma pro českou politiku v EU?
09.02.2021 | Petr Kratochvíl
Je Alexej Navalnyj hrozbou pro prezidenta Putina?
Proč se ruské vedení tohoto bloggera tolik obává? Petr Kratochvíl poskytl interview pro pořad Střepiny na Nově. Analyzoval v něm současnou politickou situaci v Rusku v souvislosti s uvězněním Alexeje Navalného.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 121