Naši lidé v médiích

13.01.2020 | Jan Kovář
Nový zákon o brexitu v dolní komoře britského parlamentu
Jak dopadne hlasování v britském parlamentu k prováděcímu zákonu brexitové dohody, jestli lze očekávat pozměňovací návrhy. A dále také v jakých intencích lze očekávat vyjednávání o budoucích vztazích mezi EU a VB a jak blízký by ten vzah mohl být.
13.01.2020 | Jan Daniel
Jak může do konfliktu na Blízkém východě promluvit evropská strana
Jaké jsou vztahy mezi iráckou vládou a USA a proč Irák žádá odchod amerických vojáků? Mohou je na Blízkém východě zastoupit evropské jednotky? Na tyto otázky odpovídal Jan Daniel ve vysílání ČRo Plus.
06.01.2020 | Jan Kovář
Opustí koncem ledna Velká Británie EU?
Jak bude Brexit ovlivňovat evropskou politiku v nadcházejícím roce? A jaké další výzvy budou pro EU a její členské státy v roce 2020 důležité? Na tyto a další otázky odpovídal Jan Kovář pro Českou televizi.
28.12.2019 | Petr Kratochvíl
Ruská reakce na vyhlášení 21. srpna památným dnem
Petr Kratochvíl okomentoval ruskou reakci na vyhlášení 21. srpna památným dnem. Rozebral přitom "vlasteneckou kampaň", která v posledních letech v Rusku probíhá.
17.12.2019 | Rudolf Fürst
South China Morning Post píše o české debatě ve vztahu k Číně
Deník South China Morning Post publikoval článek, detailně popisující aktuální situaci v české společnosti ve vztahu k čínským aktivitám a související veřejné debatě.
17.12.2019 | Jan Hornát
Spor USA a Číny o osud Ujgurů
Jaká je pozice administrativy Donalda Trumpa k otázce zacházení s Ujgury v čínské provincii Sin-ťiang? Změní se situace po přijetí amerického zákona o podpoře lidských práv v Sin-ťiangu? Poslechněte si rozhovor výzkumníka Jana Hornáta pro Horizont ČT24.
17.12.2019 | Jan Kovář
Komentář k závěrům summitu Evropské rady
Dosáhl zahrnutím formulace o využití jaderné energie v kontextu uhlíkové neutrality do závěrů summitu Evropské rady premiér Andrej Babiš skutečného diplomatického úspěchu? Proč český peremiér tak moc bojoval za zahrnutí této formulace do závěrů summitu?
12.12.2019 | Miroslav Nožina
Interview k obvinění Myanmaru z genocidy u Mezinárodního soudního dvora v Haagu
V prosinci proběhl u Mezinárodního soudního dvora v Haagu proces s Myanmarem obviněným z genocidy Rohingů. Žalobu, již podala Gambie, a postoj myanmarské delegace vedené nositelkou Nobelovy ceny Aung Schan Su Ťij komentoval Miroslav Nožina pro Český rozhlas Plus.
12.12.2019 | Tomáš Profant
O udržateľnosti trvalo udržateľného rozvoja
Ak platí, že vyššia efektívnosť vo využívaní vody je nasledovaná vyššou spotrebou vody a nie naopak a že v prípade hospodárskeho rastu rastie spotreba vody, čo to znamená pre snahy o zvyšovanie efektivity?
10.12.2019 | Petr Kratochvíl
Summit tzv. normandské čtyřky k ukrajinskému konfliktu
Petr Kratochvíl komentoval setkání normandské čtyřky a jejich diskuse o budoucnosti konfliktu na východní Ukrajině. Značně skepticky zhodnotil možnosti zásadního průlomu v této otázce.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 114

Doporučujeme

Position of Health in the EU Enlargement Negotiations and Neighbourhood Policy
The integration of Western Balkans has been long promised by the Eu...
The Transatlantic Security Partnership In Turbulent Times Viewed From Hamburg
A brief report from a conference FOTAR 2020 (stands for Future of T...

Nejčtenější

Ohlášení rezignace Annegret Kramp-Karrenbauerové
Jakub Eberle pro ČRo Plus komentoval ohlášenou rezignaci Annegre...
Ondřej Horký-Hlucháň hostem debaty na téma vztahů s Afrikou
Výzkumný pracovník IIR Ondřej Horký-Hlucháň byl 16.1. hostem...