Naši lidé v médiích

24.09.2013 | Vladimír Handl
Mat dámou: Angela Merkelová vítězná, ale osamělá
"Německo čeká obtížné sestavování stabilní vlády, protože spolupráce s veleúspěšnou kancléřkou vede mimo jiné k existenčnímu ohrožení politické identity a dalších volebních šancí menších koaličních partnerů."
17.09.2013 | Petr Kratochvíl
Rusi chcú obchodnú vojnu s Poľskom
Rusko hrozí Polsku embargem na dovoz hovězího masa a mléčných výrobků. To by se netýkalo jen Ruska, ale všech zemí, se kterými je Rusko v celní unii. Jak celá situace vznikla a jak se bude vyvíjet, se dozvíte na serveru HNonline.sk. K ekonomickému embargu jako nástroji ruské zahraniční politiky se v článku vyjádřil i Petr Kratochvíl.
16.09.2013 | Jan Eichler
Západ chce rezoluci o chemických zbraních
Francie, Británie a USA chtějí závaznou rezoluci OSN o Sýrii. Co by měla taková rezoluce obsahovat? Může opravdu přimět Assada k poslušnosti? Nejedná se jen o manévr k legitimizování případného budoucího útoku na Sýrii? A jakou roli bude hrát zpráva Pan Ki-muna o chemickém útoku v Damašku? Na tyto otázky ve Studiu Čt 24 16.9. odpovídal Jan Eichler.
13.09.2013 | Petr Kratochvíl
Ukrajina chce lacnejší plyn z oboch strán
Evropská unie a Rusko bojují o vliv na Ukrajině.  Německá energetická společnost RWE nyní uzavřela s Ukrajinou smlouvu o dodávkách šesti miliard kubických metrů plynů ročně, a to za cenu nižší, než je ruská. Dopady této dohody okomentoval dvakrát pro server HNonline.sk  Petr Kratochvíl.
12.09.2013 | Vladimír Handl
Německo 2013 aneb volby v "politickém ráji"
"Je možné, že dosavadní politická nirvána umožní nástup euroskeptické straně? A vypadne z německé politiky nevýrazná strana liberálů? Obojí by znamenalo novou politickou konstelaci, která by se jistě neprojevila zásadní změnou politiky, ale vrátila by do ní ostrou debatu o tématech, která zatím etablované politické strany odsunovaly - zejména otázku dalšího vývoje EU a německých zájmů v tomto kontextu."
12.09.2013 | Petr Kratochvíl
Staronový starosta Moskvy
Poprvé po deseti letech si Moskvané mohli zvolit svého starostu. V předcházejících obdobích byl vždy jmenován. Volbu vyhrál již v prvním kole Sergej Sobjanin, proputinovský kandidát. Opoziční kandidát Alexej Navalný ovšem překvapivě získal 27% hlasů. Volby moskevského starosty pro Události, komentáře České televize analyzoval Petr Kratochvíl.
29.08.2013 | Ondřej Ditrych
Sýrie: Správná intervence?
"Připravované bombardování režimních cílů je případem hájení mezinárodní normy. Nicméně ne akcí mezinárodního společenství, ale skrze koalici ochotných: ne internacionalisticky, ale minilateralisticky. Bude dalším případem americké intervence v zemi, kde nemají Spojené státy žádné důležité vlastní zájmy. Coby trestná výprava může teoreticky být účinným signálem Asadovu režimu, stejně tak ale i jen prvním dějstvím západního vojenského angažmá."
29.08.2013 | Jan Eichler
Váhání nad zásahem
Napětí mezi velmocemi se kvůli Sýrii stupňuje. Zatímco Západ vysvětluje, proč je nutné potrestat syrský režim, Moskva a Peking dál plánují blokovat rezoluci Rady bezpečnosti. Rusko dokonce přesouvá dvě vojenská plavidla do Středozemního moře. Americký prezident o reakci zatím nerozhodl. Britský premiér ale připustil, že Británie by útok neprosazovala přes velký odpor v Radě bezpečnosti. Pro hledání politického řešení se dnes vyslovil i francouzský prezident.
29.08.2013 | Marek Čejka
Kde hledat naději v Sýrii?
Marek Čejka byl mezi odoborníky, které server iHNED.cz požádal o komentář k aktuálnímu dění v Sýrii.
27.08.2013 | Rudolf Fürst
Proces s Po Si-lajem se blíží k závěru
Ve čtvrtek 22. 8. začal dlouho očekávaný soud s bývalým předním čínským politikem Po Si-Lajem. Ten byl obviněn nejen z několika případů korupce, ale i ze zneužívání moci. Měl se prý snažit zabránit vyšetřování vraždy britského podnikatele Neila Heywooda. Za tuto vraždu byla nakonec odsouzena k podmínečnému trestu smrti Po Si-Lajova manželka. Zda se jedná o standardní nebo politický proces a jaký asi rozsudek dříve tolik populárního politika čeká, okomentoval 23. 8. pro Události, komentáře České televize sinolog Rudolf Fürst.


1 ... 106 107 108 109 110 111 112 ... 116

Doporučujeme

Saudi Arabia’s Socio-Economic Development: Issues of Gender and State Identity
In April 2016, the launch of Saudi Vision 2030 was announced by the...
Why Barack Obama ramped up drone strikes from George W. Bush
When former president Obama first took office in January of 2009 he...

Nejčtenější

Czechia: Covid-19 puts China at centre of increasingly divisive national debate
China has been providing medical supplies and support to many Europ...
Expertise To Impact - IIR's New Motto
The IIR has been the leading academic institution for the study of ...