Naši lidé v médiích

03.04.2014 | Tomáš Profant
Absence (auto)cenzury přispívá k diskriminaci menšin
"Tomáš Profant na serveru Česká pozice reagoval na kritiku Romana Jocha. Obhajuje omezování vyobrazování rasových stereotypů ve veřejném prostoru"
01.04.2014 | Michal Kořan
Kerry a Lavrov jednali o Ukrajině
Znamená schůzka Johna Kerryho a Sergeje Lavrova posun v jednání o Ukrajině? Rusko nově připouští jednání s novou ukrajinskou vládou, kterou do této doby neuznávalo. Jak lze uvedené dění analyzovat? To vše se dozvíte v rozhovoru, který Michal Kořan poskytl Studiu ČT 24 dne 31. 3. 2014.
01.04.2014 | Rudolf Fürst
Čínský prezident se sejde s J. Barrosem a H. Van Rompuyem
Čínský prezident Si Ťin-pching je prvním čínským prezidentem, který navštíví evropské instituce. Tato návštěva svědčí o nadstandardních vztazích Číny a Evropské unie. Jak se tyto vztahy projevují v oblasti obchodní a jak ovlivnily čínský postoj k ukrajinské krizi? I to se dozvíte v rozhovoru s Rudolfem Fürstem.
31.03.2014 | Jan Eichler
Z evropské ultrapravice jde strach
Krajní pravice získává francouzské radnice. Může se tento jev rozšířit i na evropskou úroveň? Je dnes Evropa opět "kotlem, který hrozí vybuchnout"? Analýzu aktuálního vzestupu krajně pravicových stran přináší rozhovor s Janem Eichlerem.
31.03.2014 | Jan Hornát
Say No to a Balance of Power in Asia
"Many analogies and parallels have been made between the current power interplay in the Indo-Pacific and the balance-of-power system of nineteenth century Europe. This narrative is easily accepted by conventional wisdom, but it is necessary to concentrate on the potential implications of a genuine balance of power system in the region. Despite the Nixon-Kissinger proposition that “the road to peace still depends on a balance of power”, equilibrium of power in the Indo-Pacific may increase tensions and have adverse effects than fostering a benign and peaceful regional environment."
21.03.2014 | Petr Kratochvíl
3 mýty o situaci na Ukrajině, kterým věří Západ
"Ruská propaganda využívá pro ospravedlnění intervence na Krymu a jeho připojení řadu nepravdivých tvrzení. Jenže i na Západě se objevují polopravdy a mýty, které obraz celé krize zkreslují. Je situace narýsována tak jasně, jak se někdy z veřejného povědomí zdá?"
19.03.2014 | Michal Kořan
Referendum na Krymu
Drtivou většinou hlasů odsouhlasili obyvatelé Krymu vyhlášení jeho nezávislosti. Evropská Unie ani západ Ukrajiny výsledky referenda neuznávají. Podobná situace nemá, minimálně od konce studené války, srovnání. K čemu konkrétné tímto referendem došlo, a jaké jsou možné scénáře dalšího vývoje, objasnil v rozhovoru pro ČT 24 dne 17. 3. Michal Kořan.
17.03.2014 |
Aktualizované okruhy expertízy
Zajímá vás aktuální světové dění a přemýšlíte, koho se na něj zeptat? Zvažujete na koho se obrátit s žádostí o rozhovor?
17.03.2014 | Petr Kratochvíl
Největší krize mezi Západem a Ruskem od doby studené války
Petr Kratochvíl se v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál vrátil k vývoji situace na Ukrajině.
12.03.2014 | Petr Kratochvíl
Konference k 15. výročí vstupu ČR do NATO
Vystoupení Miloše Zemana na Mezinárodní bezpečnostní konferenci k 15. výročí vstupu ČR do NATO okomentoval 12. 3. pro ČT 24 Petr Kratochvíl.


1 ... 98 99 100 101 102 103 104 ... 114

Knihy

Michal Kořan, Ondřej Ditrych a kol.

Doporučujeme

Position of Health in the EU Enlargement Negotiations and Neighbourhood Policy
The integration of Western Balkans has been long promised by the Eu...
The Transatlantic Security Partnership In Turbulent Times Viewed From Hamburg
A brief report from a conference FOTAR 2020 (stands for Future of T...

Nejčtenější

Ohlášení rezignace Annegret Kramp-Karrenbauerové
Jakub Eberle pro ČRo Plus komentoval ohlášenou rezignaci Annegre...
Ondřej Horký-Hlucháň hostem debaty na téma vztahů s Afrikou
Výzkumný pracovník IIR Ondřej Horký-Hlucháň byl 16.1. hostem...