Naši lidé v médiích

17.10.2013 | Petr Drulák
Probudí se česká zahraniční politika?
Petr Drulák se ve svém komentáři pro deník Referendum ze dne 11. 10. 2013 věnuje hlavním otázkám, na které by se měla zaměřit česká zahraniční politika.
17.10.2013 | Petr Drulák
Moc proměn a proměny moci
Čína zažívá v současné době nepopiratelný vzestup. Bude partnerem či rivalem? Vyrovná se se svými problémy? Bude v zahraničí i nadále zodpovědným aktérem? A jak vlastně Čína vnímá moc? Právě čínskému pojetí moci se ve svém článku pro literární a kulturní přílohu Salon ze dne 26. 9. 2013 věnuje Petr Drulák.
11.10.2013 | Lukáš Tichý
Otázka dostavby jaderné elektrárny Temelín v českém politickém a veřejném diskurzu
Lukáš Tichý je autorem článku, který se zabývá hlavními tématy v českém politickém diskurzu o dostavbě jaderné elektrárny Temelín.
08.10.2013 | Lukáš Tichý
Evropský diskurz o energetických vztazích mezi EU a Ukrajinou
Lukáš Tichý je autorem článku „Evropský diskurz o energetických vztazích mezi EU a Ukrajinou“ v časopisu Současná Evropa. Článek vznikl v rámci interního grantu Metropolitní univerzity Praha s názvem „Evropská unie jako autonomní aktér v energetických vztazích“, registrační číslo MVES/3/2013.
04.10.2013 | Mats Braun
Tři alternativy k členství Česka v EU? Vyberte si.
Mats Braun na webu iHNED.cz analyzoval scénáře, které by mohly nastat po vystoupení ČR z EU.
24.09.2013 | Vladimír Handl
Mat dámou: Angela Merkelová vítězná, ale osamělá
"Německo čeká obtížné sestavování stabilní vlády, protože spolupráce s veleúspěšnou kancléřkou vede mimo jiné k existenčnímu ohrožení politické identity a dalších volebních šancí menších koaličních partnerů."
17.09.2013 | Petr Kratochvíl
Rusi chcú obchodnú vojnu s Poľskom
Rusko hrozí Polsku embargem na dovoz hovězího masa a mléčných výrobků. To by se netýkalo jen Ruska, ale všech zemí, se kterými je Rusko v celní unii. Jak celá situace vznikla a jak se bude vyvíjet, se dozvíte na serveru HNonline.sk. K ekonomickému embargu jako nástroji ruské zahraniční politiky se v článku vyjádřil i Petr Kratochvíl.
16.09.2013 | Jan Eichler
Západ chce rezoluci o chemických zbraních
Francie, Británie a USA chtějí závaznou rezoluci OSN o Sýrii. Co by měla taková rezoluce obsahovat? Může opravdu přimět Assada k poslušnosti? Nejedná se jen o manévr k legitimizování případného budoucího útoku na Sýrii? A jakou roli bude hrát zpráva Pan Ki-muna o chemickém útoku v Damašku? Na tyto otázky ve Studiu Čt 24 16.9. odpovídal Jan Eichler.
13.09.2013 | Petr Kratochvíl
Ukrajina chce lacnejší plyn z oboch strán
Evropská unie a Rusko bojují o vliv na Ukrajině.  Německá energetická společnost RWE nyní uzavřela s Ukrajinou smlouvu o dodávkách šesti miliard kubických metrů plynů ročně, a to za cenu nižší, než je ruská. Dopady této dohody okomentoval dvakrát pro server HNonline.sk  Petr Kratochvíl.
12.09.2013 | Vladimír Handl
Německo 2013 aneb volby v "politickém ráji"
"Je možné, že dosavadní politická nirvána umožní nástup euroskeptické straně? A vypadne z německé politiky nevýrazná strana liberálů? Obojí by znamenalo novou politickou konstelaci, která by se jistě neprojevila zásadní změnou politiky, ale vrátila by do ní ostrou debatu o tématech, která zatím etablované politické strany odsunovaly - zejména otázku dalšího vývoje EU a německých zájmů v tomto kontextu."


1 ... 97 98 99 100 101 102 103 ... 107