IIR in the media

05.05.2020 | Tomáš Profant
Labour in the Viewfinder
Tomáš Profant speaks about the Labour Day and proposed changes to working hours on Radio Slovakia. He also answers questions about the reasoning behind such proposal and it's possible consequences.
22.04.2020 | Matúš Halás
NATO nemá boj s pandemií v popisu práce
Náš kolega, Matúš Halás, se pro Euractiv.cz vyjádřil k aktuálním očekáváním vůči NATO ohledně pandemie coronaviru. Co může Severoatlantická aliance v tuto chvíli dělat? Moc toho nebude.
03.04.2020 | Ondřej Ditrych
Pozice USA ve světě po pandemii
Ondřej Ditrych vystoupil ve speciálu ČT k dopadům pandemie COVID-19 na americkou a mezinárodní politiku. Podle jeho slov může pandemie a související ekonomická krize zásadně ovlivnit výsledek amerických voleb.
19.03.2020 | Jakub Eberle
Dopady epidemie koronaviru na společnost
Náš výzkumný pracovník Jakub Eberle publikoval článek, ve kterém si pokládá otázku, jakým způsobem koronavirus změní společnost. Zabývá se v něm potenciálními dozvuky krize ze společenského, ekonomického i mezinárodního hlediska.
16.03.2020 | Pelin Ayan Musil
Success and potential of secessionist parties in Ireland and Turkey
Pelin Ayan Musil published an article in Open Democracy, in which she comments on the electorial success of secessionist parties in Ireland and Turkey and shows the potential of these parties for maintaining peace and democracy.
13.03.2020 | Jan Kovář
Nový klimatický zákon Evropské komise
Jan Kovář hovořil v pořadu Horizont ČT24 o novém klimatickém balíčku Evropské komise, podle něhož bude muset být EU do roku 2050 uhlíkově neutrální. Jsou dané cíle reálně splnitelné nebo se jedná spíš o politický závazek?
13.03.2020 | Jan Kovář
Role Evropské komise při boji s koronavirem
Státy Evropské unie by nyní měly postupovat koordinovaně, aby společně zabránily rychlému šíření nákazy koronavirem a zhoršení celkové situace. V tuto chvíli je na místě otázka, jaké pravomoci má v této situaci Evropská komise a jakými nařízeními může přispět členským státům.
19.02.2020 | Ondřej Ditrych
Trump, Izrael a Palestina
Ředitel Ústavu mezinárodních vztahů, Ondřej Ditrych okomentoval pro Katolický týdeník plán Donalda Trumpa na vyřešení sporu mezi Izraelem a Palestinou.
14.02.2020 | Tomáš Profant
Večera s Havranom: O obmedzeniach verejnoprávnej diskusie
Slovenský deník Pravda publikoval názorový článek našeho výzkumníka Tomáše Profanta na téma diskusního pořadu Večera s Havranom.
07.02.2020 | Jan Daniel
Humanitární krize na severozápadě Sýrie
Výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů Jan Daniel poskytl rozhovor Českému rozhlasu ohledně bezpečnostní situace v Sýrii.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 20

We recommend

Why Barack Obama ramped up drone strikes from George W. Bush
When former president Obama first took office in January of 2009 he...
Útok na Qassema Soleimaniho a medzinárodné právo
Pri americkom raketovom útoku bol 3. januára 2020 na letisku v i...

Most read

Prezidentské volby v Bulharsku a vliv vnější propagandy
Nedávné prezidentské volby v Bulharsku otevřely debatu o příp...
Trump podpoří Izrael na cestě, která se zemi nemusí vyplatit
Jestli je minimálně od konce studené války něco neochvějné, ...