Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík Centra pro gender a globální spravedlnost

Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík Centra pro gender a globální spravedlnost se zaměřením na gender a rovné příležitosti v EU a mezinárodních institucích.

ÚMV vyhlašuje výběrové řízení na pozici:

Výzkumná pracovnice/-ík

Centra pro gender a globální spravedlnost

se zaměřením na gender a rovné příležitostí v EU a mezinárodních organizacích

 

Ústav mezinárodních vztahů je od svého založení v roce 1957 přední domácí institucí působící v oblasti mezinárodních studií. Jako součást mezinárodních výzkumných sítí vytváří vynikající akademický výzkum v oblasti mezinárodních vztahů, evropských, bezpečnostních a teritoriálních studií, mezinárodního práva, globálních témat a zahraniční politiky a diplomacie. ÚMV jako nezávislá veřejná výzkumná instituce zřízená Ministerstvem zahraničních věcí také provádí aplikovaný výzkum a navrhuje politická doporučení. Slouží jako průsečík akademické, politické a veřejné sféry a podněcuje expertní, intelektuální a veřejnou debatu o mezinárodní a české zahraniční politice. Organizuje desítky akcí, vydává knihy a časopisy ve vlastním nakladatelství a vzdělává nové talenty v doktorském programu s Metropolitní univerzitou v Praze. Mimořádná administrativní, výzkumná a projektová podpora, konferenční a PR servis a služby specializované knihovny na Malé Straně představují velmi podnětné prostředí pro osobní rozvoj.

V rámci tříletého projektu Rovnost žen a mužů v české zahraniční politice a rozvojové spolupráci, financovaného z Evropského sociálního fondu nabízí ÚMV plný pracovní úvazek pro výzkumnou pracovnici či pracovníka se zaměřením na gender a rovné příležitostí v EU a v mezinárodních organizacích ve svém nově zřízeném Centru pro gender a globální spravedlnost. Hlavní součástí pracovní náplně bude vypracování dvou odborných studií s doporučeními zaměřených na gender a rovné příležitostí v EU a v mezinárodních organizacích a lepší zapojení Čechů a Češek do těchto organizací. Předpokladem je schopnost aplikovaného výzkumu a ochota nabídnout rozhodovací sféře svoji expertízu formou analýz, doporučení a konzultací. Doplňkovou pracovní náplní bude provádění teoreticky a metodologicky podloženého výzkumu a publikace výsledků v odborných časopisech a nakladatelstvích. Očekáváme též mediální vystupování a zapojení do odborné a veřejné debaty. 

 

Požadujeme:

 • Vynikající znalost anglického jazyka na odborné i komunikativní úrovni.
 • Ukončené či probíhající postgraduální vzdělání v oblasti genderových či mezinárodních studií nebo blízkých disciplín.
 • Dobrou orientaci v teorii a metodologii.
 • Zkušenosti s výzkumnou, publikační, editorskou a lektorskou činností, s realizací výzkumných projektů a s komunikací s veřejnou správou jsou výhodou.
 • Vítáme inovativní přístup, tvůrčí myšlení a týmového ducha.

 

Nabízíme:

 • Zaměstnání v mezinárodním prostředí a zapojení do špičkového výzkumného týmu v instituci, která prošla genderovým auditem.
 • Pevnou mzdu 30.000 Kč měsíčně s bonusy za publikační a další aktivity.
 • Smlouvu do 30. září 2020 s možností prodloužení po skončení projektu v závislosti na tvorbě vynikajících výsledků výzkumu.
 • Možnost povýšení na pozici koordinátorky/-a Centra pro gender a globální spravedlnost
 • Skvělé podmínky pro slaďování pracovního a osobního života, flexibilní pracovní doba, práce z domova, dětský koutek.
 • Možnost kombinace pracovního poměru s výukou na univerzitě.
 • Pět týdnů dovolené.
 • Laptop, neomezený služební tarif, stravenky a další benefity.

 

Kontakt:

Pokud máte zájem o kariéru v  ÚMV, zašlete nám, prosím, následující dokumenty elektronickou formou na adresu kosikova@iir.cz:

 • Krátký motivační dopis.
 • Strukturovaný životopis se seznamem publikací.

 

Text výběrového řízení je k dispozici zde.

Termín pro zaslání přihlášek je do neděle, 13. května 2018. Upřednostňovaný nástup je 1. června 2018.

 

Nahoru