Merkelová a Mayová

Nová britská premiérka se setkala s kancléřkou Angelou Merkelovou. Jaké jsou důvody toho, že její první cesta vedla do Německa a může jí to pomoci během diskuze ohledně dohody mezi EU a Velkou Británií o jejím vystoupení z EU? Británie zároveň odřekla předsednictví Unie ve druhém pololetí příštího roku. Je to logický krok? Na tyto otázky odpovídal Jan Kovář Českému rozhlasu.

Merkelová a Mayová jednají. ČRo Plus (21:28min), 20. 7. 2016.

Mgr. Jan Kovář, Ph.D. je výzkumným pracovníkem ÚMV. Zeptat se jej můžete především na otázky týkající se Evropské unie. Mezi jeho oblasti zájmu patří evropská integrace, institucionální rámec EU a jeho reforma, volby do Evropského parlamentu, Brexit, role politických stran a médií v procesu evropské integrace, migrační a azylová politika, ochrana hranic a Schengen či vnitřní bezpečnost EU.

Dále k tématu

Vladimír Handl v ČT24 diskutoval o očekávaných jednáních mezi novou britskou premiérkou Terezou Mayovou a německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Poukázal na předpokládané shody v jejich postojích a rovněž na rozdíly, zejména na ty týkající se otázek imigrační politiky.

Rozhovor z 20. 7. 2016 naleznete zde.

JUDr.Vladimír Handl, CSc. je výzkumným pracovníkem Ústavu mezinárodních vztahů a mezi jeho oblasti zájmu patří například německá zahraniční a bezpečnostní politika.

 

Nahoru