Novinky

26.05.2017 | Benjamin Tallis
25.05.2017 | Lukáš Tichý
Bezpečnostní diskurz Ruské federace o energetických vztazích s EU v letech 2012–2017
Lukáš Tichý dále zkoumá diskurz o energetických vztazích v článku pro Vojenské rozhledy.
24.05.2017 |
Brand-new issue of New Perspectives is now available!
We are delighted to present issue 01/2017 of New Perspectives, a peer-reviewed journal published three times a year in English, which primarily focus on interdisciplinary research of Central and East European politics.
22.05.2017 | Jana Leichterová
Vědec nemá nikdy „padla“ - Rozhovor s Veronikou Bílkovou
Na Ústavu mezinárodních vztahů pracuje Veronika Bílková už 16 let, kromě toho učí na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a je členkou Benátské komise, orgánu Rady Evropy pro kontrolu dodržování standardů vlády práva a lidských práv. Jak vypadá den vědkyně, jak se k vědě dostala a co si vůbec můžeme pod vědeckou prací představit, vysvětlila v rozhovoru pro Mezinárodní politiku.
22.05.2017 | ÚMV
Gratulujeme - Michal Kořan zástupcem výkonného ředitele v Aspen Institute
Michal Kořan, odborník na českou zahraniční, evropskou a bezpečnostní politiku a politiku středoevropských států, nastupuje na pozici zástupce výkonného ředitele v mezinárodní instituci Aspen Institute Central Europe. 
17.05.2017 | Rudolf Fürst
Policy Paper: Partnerství EU-ČLR vyžaduje update
K příležitosti otevření nového Centra vztahů EU-Asie připravil jeho koordinátor Rudolf Fürst policy paper věnující se aktuálním vztahů EU a ČLR.
17.05.2017 | Jakub Eberle
Fantasy as a factor in international politics?
We are proud to present an article "Narrative, desire, ontological security, transgression: fantasy as a factor in international politics" by Jakub Eberle, published by the prestigious Journal of International Relations and Development.
Turkey: The Other in an oriental soap opera
Vít Beneš and Kristýna Tamchynová are the authors of the Czech country report which is part of a series on the future of EU-Turkey relations. "The Future of EU-Turkey Relations: Mapping Dynamics and Testing Scenarios" (FEUTURE) is a Horizon 2020 project coordinated by Prof. Dr. Wolfgang Wessels, the  Director of the Centre for Turkey and European Union Studies at the University of Cologne.
12.05.2017 |
Nové Centrum vztahů EU - Asie
Ústav mezinárodních vztahů pro vás má radostnou zprávu! Na ÚMV totiž vznikne nové Centrum vztahů EU - Asie. Bude se zabývat celou oblastí Asie, bez Předního východu. Chceme rozšířit a posílit rozsah asijských studií na ústavu, k tomuto cíli svou odborností přispějí externí i interní spolupracovníci ÚMV. 
Prague European Summit 2017
Now in its third year, the Prague European Summit (PES) is an annual event established to provide a platform for high-level strategic and open debate among government officials, political and business representatives, academicians and journalists on the future of the European Union in the context of current world affairs.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 43

Doporučujeme

Sociálním rozměrem zahraniční politiky k sociální diplomacii?
Sociální rozměr a zahraniční politika, kterou představuje dip...
Bílková: Koncepce zahraniční politiky - revoluce se nekoná
O tom, jak se změnilo, či nezměnilo, směřování zahraniční ...

Nejčtenější

Attack on the CEU in Hungary - An invalid law, or even criminal one?
In 2014, Hungarian prime minister Viktor Orbán has declared to bui...
Sociálním rozměrem zahraniční politiky k sociální diplomacii?
Sociální rozměr a zahraniční politika, kterou představuje dip...