Naši lidé v médiích

19.01.2018 | Mark Galeotti
Forget Britain’s nuclear deterrent – here’s what Russia is really afraid of
Russia is being weaponised to justify big-ticket buys for the UK military, yet there’s little talk of what Moscow thinks matter.... And what is that? Read Mark Galeotti's piece for The Guardian.
18.01.2018 | Filip Tesař
Vražda, která komplikuje kosovský rébus
Přední politik srbské menšiny v Kosovu Oliver Ivanovič byl zastřelen v úterý v Kosovské Mitrovici. V reakci na incident  se z Bruselu vrátila srbská delegace, která měla pokračovat v jednáních s kosovskými představiteli o normalizaci vztahů. K tragickému útoku se pro Horizont ČT24 vyjádřil spolupracovník ÚMV a odborník na oblast Balkánu, Filip Tesař.
Hybridní válka? Buďme s tím označením opatrní, radí experti
S hybridními hrozbami se v posledních letech „roztrhl pytel“. Máme se o ně zajímat, případně se jich obávat? A hrozí České republice? Rozlišujme vlivové operace a válku, radí v rozhovoru pro iDNES.cz Jan Daniel a Jakub Eberle z Ústavu mezinárodních vztahů, kteří českou debatu o hybridních hrozbách zkoumají.
17.01.2018 | Petr Kratochvíl
Lze prezidentské volby chápat jako střet o českou zahraniční politiku?
Lze prezidentské volby chápat jako střet o zahraničně-politickou orientaci ČR, nebo dokonce zjednodušit jejich druhé kolo na volbu mezi Východem a Západem? Jak velkou roli vůbec hrají otázky související se zahraniční politikou v prezidentské volbě? I na tyto otázky odpovídal Českému rozhlasu ředitel Ústavu mezinárodních vztahů, Petr Kratochvíl.
16.01.2018 | Mark Galeotti
Cyber Hysteria
Governments and media credit Russia with fearsome hacking capabilities―which happens to suit Moscow very well. The West should take concrete counter-measures, " writes Mark Galeotti in his analysis for Berlin Policy Journal.
16.01.2018 | Vít Beneš
SVĚT 2038
Jak bude vypadat svět v roce 2038? Na to se server iDNES.cz zeptal i Víta Beneše. Jen těžko lze předpokládat, že v roce 2038 bude svět vypadat zcela jinak, než je tomu dnes. Současné velmoci se zřejmě stále budou držet u kormidla světového dění. Výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů Vít Beneš upozorňuje, že by se v tomto ohledu mělo vycházet z toho, které země budou za dvacet let nejlidnatější.
15.01.2018 | Rudolf Fürst
Zeman a Čína
Rüdolf Fürst patří mezi odborníky citované v článku Hospodářských novin "Ze Západu na Východ. Jak se Miloš Zeman stal přítelem Číny a nežádoucí osobou v USA".
12.01.2018 | Jakub Eberle
Rozhovory o nové německé vládě
Jednání o možné nové německé vládě komentoval pro Českou televizi i Český rozhlas Jakub Eberle. Je pravděpodobnější menšinová vláda Angely Merkelové s podporou nebo tolerancí sociální demokracie? Komu budou voliči dávat větší vinu, že Německo je stále bez vlády - CDU/CSU, nebo SPD? Jak moc od zářijových voleb oslabila pozice Angely Merkelové? I na tyto otázky naleznete odpovědi v rozhovorech níže.
12.01.2018 | Jan Eichler
Bude mít také Trump "svoji" válku?
Téměř každý americký prezident vedl nějakou válku. Bude mít také Trump "svoji" válku? Tuto otázku si v reakci na analýzu amerického odborníka Philippa Gordona pokládá v článku pro deník Právo Jan Eichler.
11.01.2018 | Jan Kovář
Budoucnost rozpočtu EU
Jan Kovář komentoval pro Českou televizi plánovaný víceletý finanční rámec Evropské unie. Co přinese České republice? Pohoršíme si výrazně? A jaké další klíčové finanční výzvy EU čekají, zvláště s ohledem na vystoupení Velké Británie z EU? Poslechněte si rozhovor níže.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82

Doporučujeme

Vražda, která komplikuje kosovský rébus
Přední politik srbské menšiny v Kosovu Oliver Ivanovič byl zas...
Snění o Evropě po 32 letech: jasnozřivost i omyly Jiřího Dienstbiera
U příležitosti výročí Sametové revoluce a v rámci připom...

Nejčtenější

Americko-indické obavy z čínské Nové Hedvábné stezky
Nová Hedvábná stezka neboli „Jedno pásmo, jedna cesta“ (...