Naši lidé v médiích

22.03.2017 | Mark Galeotti
Trump's White House is starting to look a lot like Putin's Kremlin
"Critical media voices denounced as "enemies of the people." Power not in the hands of elected officials, but the President's close friends and family. Statecraft taking second place to the interests of the inner circle. While there's no real evidence that Donald Trump is Vladimir Putin's puppet, his White House is certainly starting to resemble the Kremlin in the way it works," writes Mark Galeotti in his piece for CNN.
21.03.2017 | Vít Beneš
Sporný volný pohyb osob?
Vít Beneš byl hostem Českého rozhlasu, kde se zamýšlel nad volným pohybem osob v EU. Jak dalece je problematická zásada volného pohybu lidí? Ovlivnila by revize této zásady významně fungování EU? Na druhou stranu není skutečně úlohou státu ze své podstaty zajistit bezpečnost a mít kontrolu nad tím, kdo do země přichází? A co by měla udělat EU, aby se neopakoval případ brexitu? Na tyto i další otázky odpovídal Vít Beneš Barboře Tachecí.
21.03.2017 | Rudolf Fürst
Ministr zahraničí USA navštívil Čínu
Ministr zahraničí USA Rex Tillerson navštívil východní Asii. Proč nebylo jeho postavení jednoduché a v čem měla jeho cesta zklidňujcí efekt? Jednání amerického ministra komentoval v České televizi Rudolf Fürst.
20.03.2017 | Mark Galeotti
Ne vše, co Rusové říkají, je lež. Stejně jako ne vše, co tvrdí Západ, je pravda.
Jsou založeny spíše na osobních vztazích se šéfem než na úředních strukturách. Rozhodnutí dělají mimo dohled a předkládají jako nařízení spíše, než jako důvod k diskusi. Nesouhlas si vykládají jako zradu a vede to k odvetným opatřením. Tak srovnává Trumpovu s Putinovou administrativou Mark Galeotti, vedoucí Centra evropské bezpečnosti Ústavu mezinárodních vztahů v Praze a mezinárodně uznávaný odborník na Rusko, jenž byl i poradcem britského ministerstva zahraničních věcí.
17.03.2017 | Jan Eichler
Začal soud se "Šakalem"
V Paříži začal další soudní proces s venezuelským teroristou, Sánchezem, přezdívaným též Carlos nebo Šakal. Jan Eichler, který aktivity tohoto zločince komentoval již dříve, byl hostem České televize.
14.03.2017 | Jan Kovář
Co čeká Velkou Británii?
Zákon o aktiviaci článku 50 byl včera schválen v britském parlamentu. Bylo to překvapení nebo se dalo čekat? Dojde k aktivaci článku 50 již nyní nebo spíše až koncem března? Jaké kroky v procesu vystupování z EU čekají Británii a EU nyní? Skotská první ministryně se včera také vyjádřila, že bude usilovat o druhé skotské referendum o nezávislosti.  Usiluje  opravdu o nezávislost Skotska, nebo se takto snaží vylepšit si svou pozici pro vyjednávání s šéfkou britské vlády Mayovou ohledně podmínek brexitu?  Bylo by možné, že by Skotsko s Anglií zůstaly pohromadě, ale obě si vyjednávaly své budoucí vztahy s EU separátně? Na tyto i další otázky odpovídal Českému rozhlasu Jan Kovář.
14.03.2017 | Mark Galeotti
Not Quite The Comintern
Mark Galeotti commented on Power Vertical Podcast of the RFE/RL on the agreements the ruling United Russia party has signed with far-right European parties. Over the past three months, the ruling United Russia party has signed formal agreements with two far-right European parties: Italy's Northern League this week and Austria's Freedom Party in December.
Turecký prezident narazil v Nizozemsku
Vztahy Turecka a řady evropských zemí se v poslední době zhoršily. Důvodem rostoucího napětí jsou snahy tureckých politiků vystoupit a promluvit k turecké menšině toho kterého státu před zásadním tureckým referendem. Jan Kovář a Vít Beneš okomentovali nejčerstvější roztržku, turecko-nizozemskou. Proč se zrovna Nizozemsko ke snahám tureckých ministrů postavilo tak radikálně, když například Francie účast tureckého ministra zahraniční v Métách povolila? Jak se k této problematice staví další evropské země? Je nezvyklé vést kampaň mimo stát, ve kterém se bude hlasovat, jak to teď dělají turečtí představitelé? A vypovídá vše, co se teď odehrává, něco podstatnějšího o vztazích Turecka se státy Unie - na jejíž členství snad přece jen stále aspiruje - nebo přinejmenším donedávna aspirovalo? Odpovědi na tyto i další otázky naleznete ve vystoupeních pro Český rozhlas i Českou televizi.
13.03.2017 | Vladimír Handl
Schulz zastavil „Trumpův efekt“, Merkelová je unavená
V Německu se v září odehrají velmi důležité parlamentní volby. Do boje o post kancléře vtrhl bývalý šéf Evropského parlamentu Martin Schulz, který podle průzkumů může porazit i Angelu Merkelovou. Náš externí spolupracovník Vladimír Handl v rozhovoru pro iDNES.cz uvedl, že díky Schulzovi budou volby věcné, bez takzvaného efektu Donalda Trumpa.
10.03.2017 | Mark Galeotti
Zeman: not so much Moscow’s 'trojan horse' as a symptom of Western malaise
Zeman, in his cavalier disregard for the niceties of consensus-building, his open doubts about the European project, his scare-mongering about a mythical migrant threat, is a symptom of a wider malaise in both the Czech Republic and the West as a whole. Addressing that on a fundamental level will naturally undermine the Zemans of this world, " writes Mark Galeotti in his article for bne IntelliNews regarding Zeman's confirmation to compete again in the 2018 presidental elections.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 62

Knihy


Doporučujeme

Uspořádání světa podle Donalda J. Trumpa
Inaugurace Donalda J. Trumpa, jakožto 45. prezidenta Spojených st...
Trump podpoří Izrael na cestě, která se zemi nemusí vyplatit
Jestli je minimálně od konce studené války něco neochvějné, ...

Nejčtenější

Bílková: Koncepce zahraniční politiky - revoluce se nekoná
O tom, jak se změnilo, či nezměnilo, směřování zahraniční ...
A European Response to Russian Intelligence Activity
Russian spies do not simply gather information, but seek directly t...