Naši lidé v médiích

14.11.2017 | Miroslav Tůma
Vatikán: konference o jaderném odzbrojení
Ve Vatikánu proběhla dvoudenní konference o jaderném odzbrojení. Setkání, které se konalo z podnětu papeže Františka, se zúčastila mimo jiné řada laureátů Nobelovy ceny. Ke konferenci i k současnému vývoji v jaderném odzbrojování se pro ČT24 vyjádřil Miroslav Tůma.
14.11.2017 | Vít Beneš
Jaderný deštník NATO nefunguje. Česko by mělo usilovat o zákaz atomových zbraní
"Před pár týdny získala Nobelovu cenu za mír iniciativa Mezinárodní kampaň za zrušení jaderných zbraní. Hned se ozvalo devět potrefených hus (států vlastnících jaderné zbraně), které zákaz jaderných zbraní odmítly. 'Česko a ostatní státy EU by se měly připojit k zákazu jaderných zbraní. Nic tím neztratíme, protože americký jaderný deštník nad Evropou stejně nefunguje,' píše v komentáři pro ČT24 výzkumník Ústavu mezinárodních vztahů Vít Beneš.
14.11.2017 | Miroslav Nožina
Angkor-problematická pozornost?
Miroslav Nožina komentoval pro pořad Vědecká dobrodružství ČRo, jak vypadal chrámový komplex Angkor před 24 lety. Jak se změnily komplex sám, jeho okolí a život místních obyvatel vlivem turistiky?
13.11.2017 | Mark Galeotti
Sobchak and the presidential reality show
"Why does the Kremlin allow socialite Ksenia Sobchak to take part in the presidential elections? Distraction? Theatricality? According to Mark Galeotti's piece for Raam op Rusland it reflects the limitations of Putin's hyper-presidential system. 'Vote against all' is a way out for the population."
Iron Curtains of the mind
"Much 'western' analysis of central and eastern Europe remains rife with prejudices, half-truths and a lack of critical perspective," write Benjamin Tallis from IIR's Centre for European Security and Derek Sayer, professor emeritus at the University of Alberta, Canada in their piece for openDemocracy.
06.11.2017 | Mark Galeotti
How Putin could yet save Britain from Brexit
Mark Galeotti's new opinion piece for The Guardian.
31.10.2017 | Jan Eichler
Linka Paříž–Berlín: možnosti a meze spolupráce
Francie a Německo se v mnohém odlišují a jejich vzájemné vztahy mají velice dlouhou a také dramatickou historii. Na ni v kontext usoučasných jednání obou zemí vzpomíná v deníku Právo Jan Eichler.
30.10.2017 | Tomáš Profant
Povedzme si pravdu, nemôžme byť zelení aj hospodársky rásť
Tomáš Profant se v souvislosti s programovou vizí nového slovenského politického subjektu, Progresivního Slovenska, zamýšlí nad (ne)možností spojit hospodárřský růst s udržitelností.
30.10.2017 | Jan Daniel
V Astaně začínají rozhovory o Sýrii
Začalo další kolo jednání o Sýrii, opět v Astaně. Jak se proměnila situace od posledních rozhovorů? Jaký byl osud klidových zón, které byly během nich vyhlášeny? Jaký dopad vlastně mírové rozhovory mají? A na co by se mělo zaměřit současné kolo rozhovorů? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi Jan Daniel.
27.10.2017 | Miroslav Nožina
Pohřeb thajského krále
26. října se se slzami v očích loučily zástupy v ulicích Bangkoku se zesnulým thajským králem Pchúmipchonem Adundétem. Král zemřel loni v říjnu ve věku 88 let. Vyvrcholením několikadenního pohřebního ceremoniálu je obřad zpopelnění ve zlatém pavilonu v thajské metropoli. Ceremoniálu se účastní členové královských rodin a vysocí političtí představitelé z více než 40 zemí světa. Čím byl král tak význačný? Proč byl mezi svým lidem tak populární? A co lze čekat od jeho nástupce? I na to odpovídal Českému rozhlasu Miroslav Nožina.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 78

Doporučujeme

Snění o Evropě po 32 letech: jasnozřivost i omyly Jiřího Dienstbiera
U příležitosti výročí Sametové revoluce a v rámci připom...
Kurdové stojí na rozcestí. Společný Kurdistán je jen sen
O Kurdech se říká, že jsou největším národem bez vlastního...

Nejčtenější

Zapad 2017: Could Russia Succeed in Opinion War?
On September 14-20 Russia jointly with Belarus conducted large-scal...
Snění o Evropě po 32 letech: jasnozřivost i omyly Jiřího Dienstbiera
U příležitosti výročí Sametové revoluce a v rámci připom...