Naši lidé v médiích

22.09.2017 | Richard Turcsányi
USA a Čína ohlásily bankovní blokádu KLDR
USA a Čína ohlasily další sankce vůči KLDR. Mohou sankce něco změnit? A budou-li obyvatelé trpět, může to změnit postoj armády? I na to České televizi odpovídal externí spolupracovník Centra vztahů EU-Asie Ústavu mezinárodních vztahů Richard Turcsányi.
22.09.2017 | Tomáš Profant
Premeny ideológie rozvoja
K jakým proměnám došlo za poslední století v ideologii rozvoje? Píše Tomáš Profant.
Budoucnost EU podle Junckera
Byla letošní tradiční řeč předsedy Evropské komise Junckera tzv. "State of the Union" substantivně jiná než ty předchozí? Jaký signál v ní předseda Komise vyslal? A co znamená pro ČR a její pozici v EU? Na tyto i další otázky odpovídal Českému rozhlasu Jan Kovář. Čeká Českou republiku přijetí eura? A jak se bude vyvíjet spor o kvóty? A kdy a zda vůbec dojde k sjednocení kvality potravin v rámci EU? Na tyto a další otázky odpovídal Českému rozhlasu Vít Beneš.
21.09.2017 | Jakub Eberle
Kdo bude třetí?
Jakub Eberle pokračuje v komentování blížících se německých voleb. Jak velký je podíl nerozhodnutých voličů a kdo bude třetí stranou? Jaká je pravděpodobná povolební koalice a jaký osud čeká stranu AfD? Na tyto i další otázky odpovídal náš výzkumný pracovník Českému rozhlasu.
20.09.2017 | Miroslav Nožina
Projev Su Ťij k situaci v zemi
Překvapil něčím projev barmské vůdkyně Su Ťij k situaci v zemi? Má vůbec šanci něco změnit, jaká je pozice armády? A neopomíjí se kvůli Rohingům další skupiny a jejich problémy? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi Miroslav Nožina.
19.09.2017 | Jan Kovář
Další jednání o Brexitu
Jednání o Brexitu pokračují a pokračuje i Jan Kovář v jejich analýze. Pokročila jednání? A proč vše postupuje tak pomalu? Proč je takový problém dohodnout se na finančním vyrovnání? V čem naopak došlo k posunu?
19.09.2017 | Jakub Eberle
Německo před volbami
Jakub Eberle se v komentáři pro Studio 6 České televize věnuje analýze situace v Německu před volbami. Jakého vítěze předpovídají průzkumy? Jaká je popularita kancléřky Merkelové? A proč ztrácí hlasy strana Martina Schulze? A co bude hrát roli u nerozhodnutých? Dozvíte se v rozhovoru níže.
19.09.2017 | Miroslav Nožina
Neúčast paní Su Ťij na Valném shromáždění Spojených národů
Proč barmská vůdkyně Aund Schan Su Ťij oznámila, že se nezúčastní  Valného shromáždění OSN? Důvody tohoto rozhodnutí a možnosti, jak by OSN mohlo pomoci řešit situaci v Barmě komentoval Miroslav Nožina pro ČRo Plus.
ČR zakládá výzkumné centrum zabývající se energetickou politikou EU
"Otázkám energetické bezpečnosti a energetické politiky EU se bude věnovat nové Centrum energetické politiky (CEP). Jeho činnost oficiálně zahájil ředitel Ústavu mezinárodních vztahů Petr Kratochvíl a zvláštní zmocněnec pro otázky energetické bezpečnosti Václav Bartuška. Bartuška očekává, že práce centra pomůže porozumět tomu, jaké důsledky má energetická politika EU na bezpečnost a stabilitu v jiných částech světa."
11.09.2017 | Jan Kovář
Osud Gibraltaru po brexitu
Brexit s sebou přináší i velice specifické a kontroverzní otázky. Například, co teď bude s Gibraltarem? Je možné, že by se Velká Británie po 300 letech vzdala Gibraltaru a nechala jej Španělsku? Šlo by v tom případě o obchod? Byla by to pro Gibraltar nebo Británii ztráta, kdyby kontrolu nad Gibraltarem převzalo Španělsko? Jaký dopad by to mohlo mít na finančnictví, které je v Gibraltaru jedním z hlavních zdrojů jeho bohatství? A můžeme očekávat konflikt mezi Španělskem a Spojeným královstvím v kontextu toho, že bývalý předseda Konzervativní strany Lord Michael Howard přirovnal Gibraltar k Falklandským ostrovům a řekl, že by měla být premiérka Mayová připravená vést válku o Gibraltar? Na tyto i další otázky odpovídal Českému rozhlasu Jan Kovář.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 75

Doporučujeme

Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Poloviční úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...
Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Plný úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...

Nejčtenější

Zahraniční politika a migrace – od stereotypů k realitě
V rámci politické diskuze je migrace často chápána jako výzva...
Is Poland Following Hungary to the Right?
Almost thirty years ago, Poland led Central Europe’s transition f...