Naši lidé v médiích

27.07.2017 | Petr Kratochvíl
Návrh nových protiruských sankcí
Americká Sněmovna reprezentantů schválila nové protiruské sankce, zaměřené ve velké míře na energetický sektor. Jejich možný dopad, proč staví prezidenta do nezáviděníhodné pozice i to, proč vyvolaly nevoli EU, komentoval pro Český rozhlas Petr Kratochvíl.
27.07.2017 |
Historiky nebo sociology potřebujeme stejně jako start-upy v Silicon Valley
Mark Galeotti odpovídal Hospodářským novinám na to, jak vidí stav a roli společenskovědního výzkumu v Česku z pozice cizince, který u nás působí jako humanitní vědec.
27.07.2017 | Jan Kovář
Evropská komise se znovu zabývá situací v Polsku
Evropská komise se znovu zabývá situací v Polsku. Jaký lze očekávat další postup v otázce rozmělňování právního státu v Polsku? A potřebuje polské soudnictví opravdu tak zásadní reformu? Jaké nástroje mají k dispozici EU a Evropská komise? Jakou lze očekávat reakci polské vláda na varování a doporučení od Evropské komise? A jak funguje postup při aktivaci článku 7 a možného pozastavení hlasovacích práv Polska? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.
26.07.2017 | Jan Daniel
Francie hostila schůzku znepřátelených libyjských vůdců
Rozhovor o vývoji konfliktu v Libyi a současných jednáních v Paříži o příměří mezi znesvářenými libyjskými stranami poskytl Rádiu Slovensko Jan Daniel.
25.07.2017 | Benjamin Tallis
Bezvízový styk: tiché vítězství na Ukrajině
Zavedení bezvízového styku pro Ukrajince cestující do Evropské unie je důležitějším krokem, než by se mohlo zdát?" píše Benjamin Tallis ve své analýze pro Reportér.
25.07.2017 | Mark Galeotti
Is Trump Bad News for Putin?
The American president has not proved quite the ally Moscow may have expected," writes Mark Galeotti for The Atlantic.
24.07.2017 | Jan Kovář
Kolik bude Británii stát brexit?
Jedná se nyní o konkrétní sumě, kterou by měla Británie v rámci brexitu zaplatit? Co by znamenalo kdyby se jednání zastavila? Jaká práva chtějí vyjednavači Evropské komise zachovat pro občany EU, kteří po brexitu zůstanou ve Velké Británii? Co dalšího, kromě finančního vyrovnání a práv občanů EU a Velké Británie diplomaté probírali? Na tyto i další otázky odpovídal Českému rozhlasu Jan Kovář.
19.07.2017 | Jan Eichler
Americký prezident Donald Trump na návštěvě v Paříži
Prezident USA, Donald Trump, přistál 13.7 v Paříži, kde se na pozvání prezidenta Francie, Emmanuela Macrona, zúčastní velkolepých oslav francouzského národního svátku 14.7. Je známo, že oba prezidenti mají zcela odlišné politické názory a cíle, celý svět tudíž tuto návštěvu s velkým zájmem sleduje.
19.07.2017 | Tomáš Profant
Ústav mezinárodních vztahů píše o filmovém festivalu v Karlových Varech
Jaký byl letošní mezinárodní filmový festival v Karlových varech? Jak vyprávět o lidech žijících v Kongu? A jaké filmy si zaslouží podporu daňových poplatníků? Píše Tomáš Profant.
19.07.2017 | Tomáš Profant
Spojení koloniální éry s dnešním muslimským radikalizmem
Na konferenci Prague European Summit v polovině června hovořil ministr zahraničí Lubomír Zaorálek o radikalizaci muslimů v Evropě, kterou spojil se zločiny Západu během koloniální éry. Diskuze o kauzalitě mezi těmito zločiny a radikalizací se v dnešním světě často projevuje, zejména v akademických kruzích. Platí však? Nebo může za dnešní radikalizaci muslimů v Evropě zcela jiný fenomén?


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 71