Naši lidé v médiích

17.08.2017 | Petr Kratochvíl
The Czech Republic and the LGBT Rights
On the occasion of Prague Pride, our director Petr Kratochvíl talked to Russian section of Radio Prague about the LGBT rights in the Czech Republic. He compared the progress made in the country with the achievements of other nations, and pointed out the challenges ahead. Furthermore, he drew attention to the difference between the legislative framework and levels of social acceptance. He also discussed the role of the Czech Republic in providing support for LGBT citizens of other countries, and what more can be done to help.
15.08.2017 | Benjamin Tallis
The EU’s Silent Victory in Ukraine
"Amazingly, given the migration crisis that the EU and its member states have created over the last few years, the EU has scored a significant victory in the field mobility. What’s more, when it (finally) granted visa-free travel to the EU to Ukrainians on 11th June, the EU took a bigger step in the right direction than it has done in years," writes Benjamin Tallis for Reportér.
14.08.2017 | Tomáš Profant
Nie ľudstvo, ale bohatí prečerpávajú zdroje planéty
Správy RTVS nedávno informovali o Dni ekologického dlhu spôsobom, ktorý nerozlišuje medzi tým, koľko zdrojov spotrebovávajú chudobní a koľko bohatí, jak píše Tomáš Profant pre SME.
09.08.2017 | Tomáš Profant
Slovenská vládní krize
Tomáš Profant okomentoval v ranních zprávách slovenské televize RTVS současnou krizi vládní koalice na Slovensku.
08.08.2017 | Petr Kratochvíl
Mezinárodní srovnání LGBT+ práv
V rámci každoročního festivalu Prague Pride uspořádal ÚMV seminář „Lidská práva a každodenní realita LGBT+ lidí od Ria přes Moskvu, Dillí a Šanghaj do Kapského Města“. Hostem Českého rozhlasu byl v této souvislosti Petr Kratochvíl, který se specializuje na oblast Ruska. Odpovídal na otázky týkající se LGBT+ menšin ve světě a rozebíral i kauzu čečenských detenčních táborů internujících homosexuály.
03.08.2017 | Jan Eichler
Doktríny a růst vojenského ega USA
V návaznosti na koncepci Priority pro 21. století byly ve Spojených státech postupně schváleny další doktrinální dokumenty. které v deníku Právo rozebírá Jan Eichler.
02.08.2017 | Petr Kratochvíl
USA budou dodávat uhlí Ukrajině
Proč budou USA dodávat uhlí Ukrajině, která má vlastní bohaté nerostné zásoby? A co tento krok znamená z hlediska Trumpovy politiky vůči Rusku? I na to odpovídal Rádiu Slovensko Petr Kratochvíl.
01.08.2017 | Filip Tesař
Rozdělí se Kosovo?
Srbské elity připustily možnost rozdělení Kosova. Hlavním motivem je přání Srbska vstoupit do 'Evropské unie, které komplikují právě napjaté vztahy s Kosovem. Zda a v jaké podobě by rozdělení přicházelo v úvahu, i na tuto otázku odpovídal Českému rozhlasu náš externí spolupracovník Filip Tesař.
Pohled do nitra opomíjené Rady Evropy
Ve Štrasburku nezasedají pouze poslanci Evropského parlamentu. Málokdo ví, že francouzské město nedaleko hranic s Německem je také sídlem instituce, která už téměř sedm desítek let dohlíží na ochranu lidských práv či demokracii v Evropě a snaží se řešit problémy společnosti, jako je diskriminace menšin nebo xenofobie. Na fungování Rady Evropy se server Info.cz ptal také Veroniky Bílkové a Jana Kováře z ÚMV.
31.07.2017 | Jan Kovář
Evropské obavy z protiruských sankcí
Jde v otázce uvalení amerických sankcí na Rusko více o obchod nebo politiku? Jakými protiopatřeními chce reagovat EU, která se současnou podobou sakncí nesouhlasí?Jsou všechny země EU jednotné v tom, že protiopatření EU podporují? A omezí sankce v případě jejich schválení Senátem a prezidentem USA snahy Donalda Trumpa zlepšit vztahy s Kremlem? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 72

Knihy


Doporučujeme

Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Poloviční úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...
Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Plný úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...

Nejčtenější

Nedělejme hlupáka z masy - Rozhovor s Jakubem Eberlem
Na Ústavu mezinárodních vztahů pracuje Jakub Eberle jako intern...