Naši lidé v médiích

26.05.2017 | Petr Kratochvíl
Trump a zahraniční politika USA: Rozhovor s P. Kratochvílem
Jak se mění americká zahraniční politika po nástupu Donalda Trumpa? Podle Petra Kratochvíla je Trump člověk s velkým sebevědomím a malou sebereflexí, což ovlivňuje i jeho zahraniční politiku, neboť často nenaslouchá vlastním poradcům. Více o jednání prezidenta Trumpa a jeho evropských spojenců v rámci summitu NATO v Bruselu se dozvíte v rozhovoru a následném komentáři k tiskové konferenci, které k danému tématu poskytl České televizi ředitel ÚMV Petr Kratochvíl.
26.05.2017 | Petr Kratochvíl
Nic než národ, nic než firma? Tragédie střední Evropy dnes
Petr Kratochvíl v zamyšlení nad budoucností střední Evropy pro Salon deníku Právo pokládá základní otázku: „Budeme bojovat společně s korporacemi proti nacionálně konzervativnímu státu, nebo společně s nacionalisty proti státu jako korporaci? Polsko a Maďarsko, zdá se, již svou odpověď daly. Česká republika je na řadě.“
25.05.2017 | Miroslav Nožina
Mírové rozhovory v Rangúnu
Odborník na Barmu Miroslav Nožina komentoval pro Český rozhlas druhé kolo mírových rozhovorů mezi barmskou vládou a povstalci z řad menšin - jejichž cílem je ukončit desítky let trvající občanskou válku v pohraničních oblastech Barmy.
25.05.2017 | Benjamin Tallis
Manchesterskou kosmopolitní komunitu tohle zvěrstvo nerozbije
Ať už byl útok v Manchesteru aktem politického násilí, anebo dílem psychicky narušeného jedince, neměli bychom se dopouštět rychlých soudů nebo nabízet nepromyšlená "řešení", píše Benjamin Tallis, původem z tohoto britského města, v osobním zamyšlení pro Hospodářské noviny.
24.05.2017 | Jan Kovář
Budoucí podoba azylového systému v Evropě
Zdá se, že téma uprchlíků už není v Evropě tak výbušné, jako na začátku migrační krize. Může to politikům pomoci, aby začali jednat více věcně? Které návrhy v oblasti azylové politiky působí mezi jednotlivými členskými státy největší pnutí a proč? Jakou odezvu má návrh Malty - totiž dát zemím, které nebudou chtít přijmout stanovený počet migrantů možnost se takzvaně vykoupit? A jakým směrem se bude pravděpodobně vyvíjet debata o společné azylové politice? Na tyto a další otázky odpovídal Českému rozhlasu Jan Kovář.
18.05.2017 | Tomáš Profant
Keď sa v denníku N prepisuje história
Tomáš Profant na blogu Pole reaguje na komentár Zory Jaurovej v Denníku N. Poukazuje na to, ako nezmieňuje rolu denníka SME pri presadzovaní neoliberálnych reforiem a problematizuje jej predstavu o demokracii, ktorá nezahŕňa trh.
Uprchlíci ji nezničili. Merkelová válcuje soupeře a nemá konkurenci
O volbách v Severním Porýní-Vestfálsku a německé politice obecně je rozhovor s Jakubem Eberelem pro info.cz, výsledek snídaně s novináři, kterou uspořádal Ústav mezinárodních vztahů.
15.05.2017 | Mark Galeotti
Russian intelligence is at (political) war
"It is inevitable and understandable that we rely on mirror-imaging when looking at Russia’s security and intelligence services. The problem is that – however much there may appear to be meaningful comparisons on paper – in terms of their missions, interactions and mindsets, they are on a wartime footing," writes Mark Galeotti in his analysis for NATO Review.
10.05.2017 | Jan Eiichler
Usměvavý fešák. A umí být "v roli"
Jan Eichler byl hostem řady médií, pro něž komentoval proběhlé francouzské prezidentské volby a hodnotil jejich vítěze, Emmanuela Macrona.
05.05.2017 | Aude Massiot
Le Trump local provoque la démission du gouvernement
Veronika Bílková commented in an article by Aude Massiot from the French journal Liberátion on the present government crisis.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 67

Doporučujeme

Sociálním rozměrem zahraniční politiky k sociální diplomacii?
Sociální rozměr a zahraniční politika, kterou představuje dip...
Bílková: Koncepce zahraniční politiky - revoluce se nekoná
O tom, jak se změnilo, či nezměnilo, směřování zahraniční ...

Nejčtenější

Attack on the CEU in Hungary - An invalid law, or even criminal one?
In 2014, Hungarian prime minister Viktor Orbán has declared to bui...
Sociálním rozměrem zahraniční politiky k sociální diplomacii?
Sociální rozměr a zahraniční politika, kterou představuje dip...