Novinky

24.07.2017 | Lukáš Tichý
Již brzy! Nové Centrum energetické politiky
Dne 5. 9. 2017 představí výzkumný pracovník ÚMV Lukáš Tichý společně se svými kolegy Centrum energetické politiky. Srdečně Vás zveme! Pozvánku naleznete zde.
17.07.2017 | ÚMV
ÚMV slaví i na Meltingpotu 2017
Ústav mezinárodních vztahů slaví 60 let a součástí oslav je naše účast na mezinárodním fóru Meltingpot 2017, které probíhá během festivalu Colours of Ostrava 2017. Na festivalu bude ÚMV zastoupeno i informačním stánkem v hale Gong. Přijďte se za námi zeptat na zajímavosti ohledně ÚMV nebo se zúčastněte vědomostní soutěže o ceny!  
17.07.2017 |
Nové Mezinárodní vztahy 2/2017
Právě vyšlo nové vydání časopisu Mezinárodní vztahy.
Collective Defence in the Age of Hybrid Warfare
The discussion paper by Benjamin Tallis and Michal Šimečka, senior researchers at the Institute of International Relations, provides a (critical) reflection on hybrid warfare – as both a concept and a practice – in the context of collective security in Europe, and discusses the role of the institutions and policies of NATO, the EU, and Member States.
04.07.2017 | Nicolò Fasola
Zapad 2017: How should the West respond?
Russia’s next wargames do not mean that war is coming.
28.06.2017 | Radek Buben
Budoucnost státu?
Náš externí spolupracovník Radek Buben je jedním ze spoluautorů nové publikace, která představuje různé pohledy, které odrážejí aktuální debaty na téma role a funkce moderního státu v době globalizujícího se světa.
NATO Defence Spending: The Irrationality of 2%
Issue brief by our Associate Researcher Nicholas Williams and Simon Lunn, Senior Associate Fellow for the European Leadership Network, argues that elevating the 2% to a test of defence fidelity and solidarity is ultimately counter-productive. The brief was published by the European Leadership Network.
19.06.2017 | Miroslav Tůma
Je sjednávaná úmluva zakazující jaderné zbraně v rozporu se smlouvou NPT?
„Každá smluvní strana se zavazuje vést v duchu dobré vůle jednání o účinných opatřeních k zastavení závodů v jaderném zbrojení v blízké budoucnosti a k jadernému odzbrojení a rovněž o smlouvě o všeobecném a úplném odzbrojení pod přísnou a účinnou mezinárodní kontrolou“. (Článek VI Smlouvy o nešíření jaderných zbraní)
19.06.2017 | Pauline Collins
What future for Peace? The changing nature of democratic governance and the military organization.
Vincent Bernard, the editor in chief of the International Review of the Red Cross (ICRC), has recently written the ‘world seems to be entering a period of selfishness, of one-sided power grabs and of rallying around murderous identities.’ This post considers what hope there is for peace
06.06.2017 |
High level workshop zaměřený na koncept "resilience"
Ústav mezinárodních vztahů ve spolupráci s Finským ústavem pro mezinárodní záležitosti a s podporou The NATO Science for Peace and Security Programme uspořádal ve dnech 1.–2. června významný mezinárodní workshop zaměřený na koncept resilience (odolnost). 


1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 53

Doporučujeme

Drulák a streetart na ambasádě v Paříži
Ve středu 16. května proběhlo slavnostní zahájení výstavy Č...
Tvrdý vojenský postup Izraelské armády
15.5. 2018 Marek Čejka od ČT24 dostal několik okruhů a dotazů ...

Nejčtenější

Česko-ruské diskuzní fórum
Memorandum o porozumění mezi Ústavem mezinárodních vztahů (Ú...
Trumpova Národná bezpečnostná stratégia
V medzinárodných vzťahoch - ako odbore sa tradične str...