Novinky

28.12.2016 | Lukáš Tichý
Teroristické útoky na energetický sektor
Časopis obrana a strategie přináší nový článek Lukáše Tichého "Teroristické útoky na energetický sektor: Strategie al-Káidy v oblasti Blízkého východu a severní Afriky". Článek se věnuje  vztahu islamistické teroristické organizace al-Káida k problematice útoků zaměřených na energetický sektor a jejich konkrétním projevům v oblasti Blízkého východu a severní Afriky.
27.12.2016 | Mark Galeotti
Heavy Metal Diplomacy
New report on Russia’s political use of its military in Europe since 2014 written by Mark Galeotti and published by the European Council on Foreign Relations (ECFR).
II. přípravné setkání Pražského studentského summitu
V sobotu 17. prosince proběhlo v prostorách VŠE již II. přípravné setkání Pražského studentského summitu. Více než 250 studentů z celé České republiky se sešlo, aby se zamysleli nad udržitelným rozvojem a budoucností světa kolem nich. Mezi vystupujícími byl i zástupce ředitele ÚMV pro výzkum, Ondřej Horký-Hlucháň.
23.12.2016 | Benjamin Tallis
Migration: A Crisis Europe Can’t Keep Out
New policy paper by Benjamin Tallis "Migration: A Crisis Europe Can’t Keep Out" argues that the migration crisis is one of Europe’s own making – and one which must be addressed, primarily, at home.
Čtení na zimní večery: Nové scénáře jsou tu!
Studie Scénáře vývoje mezinárodního bezpečnostního prostředí (2017) uzavírá tříletý cyklus kolektivních spekulací týmu soustředěného v Ústavu mezinárodních vztahů o možnostech vývoje tohoto prostředí.
20.12.2016 | ÚMV
Mezinárodní vztahy 4/2016
Právě vyšlo nové číslo časopisu Mezinárodní vztahy. Sarah Komasová v něm zkoumá vliv diskurzu mezinárodních vztahů na rozhodování v experimentální interakci, Lukáš Tichý konzultuje ruský diskurz o energetických vztazích s EU v letech 2004–2014, Pavel Hlaváček konzultuje strategie zajišťování států jihovýchodní Asie, Daniel Šitera recenzuje knihu Terezy Novotné: How Germany Unified and the EU Enlarged: Negotiating the Accession through Transplantation and Adaptation. Články na tato témata a další recenze a diskuze naleznete v novém vydání Mezinárodních vztahů.
13.12.2016 | ÚMV
Hledá se personalista/-ka
Ústav mezinárodních vztahů, v. v. i., hledá personalistu/-ku s praktickou znalostí pracovního, občanského a správního práva.
13.12.2016 | ÚMV
Role OSN v uprchlické krizi
Panelová diskuze na VŠE pořádaná 14. prosince 2016.
Recenze: The European Union and the Catholic Church
Impaktovaný Journal of Language and Politics přináší recenzi na citovanou a v akademických kruzích diskutovanou publikaci našich výzkumných pracovníků: The European Union and the Catholic Church. Political Theology of European Integration. Kniha Petra Kratochvíla a Tomáše Doležala byla dokonce nominována na cenu za nejlepší knihu roku v oblasti náboženství a politika prestižní americké International Studies Association.
12.12.2016 | ÚMV
Kolonialismus včera a dnes
Ondřej Horký-Hlucháň na diskuzi o otroctví v jeho archaické i moderní podobě a koloniální otázce.


1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 43

Doporučujeme

Sociálním rozměrem zahraniční politiky k sociální diplomacii?
Sociální rozměr a zahraniční politika, kterou představuje dip...
Bílková: Koncepce zahraniční politiky - revoluce se nekoná
O tom, jak se změnilo, či nezměnilo, směřování zahraniční ...

Nejčtenější

Attack on the CEU in Hungary - An invalid law, or even criminal one?
In 2014, Hungarian prime minister Viktor Orbán has declared to bui...
Sociálním rozměrem zahraniční politiky k sociální diplomacii?
Sociální rozměr a zahraniční politika, kterou představuje dip...