Novinky

01.12.2016 | Petr Kratochvíl
Petr Kratochvíl: Rusko v Trumpově éře
Ředitel ÚMV Petr Kratochvíl se zúčastnil první přednášky z cyklu bytových přednášek nazvaného Deziluze. Tématem setkání bylo Rusko v Trumpově éře. Přednáška byla s uměleckým i hudebním doprovodem, zahrálo duo V oblacích a hosté si mohli prohlédnout fotky od Petra Zewlakka Vrabce.
30.11.2016 | Mark Galeotti
Hybrid War or Gibridnaya Voina?
Let us introduce a new book by Mark Galeotti "Hybrid War or Gibridnaya Voina? Getting Russia’s non-linear military challenge right". His new study explores the two parallel forms of 'non-linear warfare' and provides recommendations as to how the West can best respond.
30.11.2016 | ÚMV
Central Europe – Africa Relations: Drivers and Prospects for Deepening Engagement
IIR in cooperation with Chatham House held a conference focused on relations between Central Europe and Africa yesterday at the IIR in Prague.
30.11.2016 | Petr Kratochvíl
Petr Kratochvíl dnes v DOXu
Dovolte nám Vás pozvat na kulatý stůl s novináři a komentátory zastupujícími různá média (S)tisk doby. Diskuze se povede o aktuálních politických, ekonomických a společenských problémech – domácích i zahraničních, které jsou v popředí zájmu v posledním měsíci. Speciálním hostem bude ředitel Ústavu mezinárodních vztahů, Petr Kratochvíl. Akce se koná dnes, 30. 11. 2016, od 18:30 v Centru současného umění Dox.
29.11.2016 | Vít Beneš
Brexit - a co dál? Vít Beneš dnes večer v Hradci Králové
Jste dnes, 29. 11. 2016, v 18:15 v Hradci Králové? Zajímá Vás brexit nebo jste si oblíbili vystoupení našeho výzkumníka Víta Beneše? Pak Vás srdečně zveme na seminář "Brexit - a co dál?", který se bude konat na Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové, Náměstí Svobody 331, Hradec Králové.
28.11.2016 | Mark Galeotti
‘RepressIntern’: Russian security cooperation with fellow authoritarians
Mark Galeotti is author of Russia-oriented chapter in the publication "No shelter: The harassment of activists abroad by intelligence services from the former Soviet Union." edited by Adam Hug, published by The Foreign Policy Center. This publication shows how repressive regimes from the former Soviet Union, most notably Uzbekistan, Tajikistan, Russia, Azerbaijan and Kazakhstan operate outside their borders to challenge dissenting voices.
25.11.2016 | Mark Galeotti
Mark Galeotti at the Warsaw Security Forum
Mark Galeotti appeared as 'VIP guest' and Speaker at plenary panel on 'Russia: Global Colossus with Feet of Clay?' during the Warsaw Security Forum. The Forum's mission is to enhance understanding of European and NATO security policy, which will be accomplished through dialogue between key policy makers and academics and the two day meeting in Warsaw hosted range of outstanding experts from around the world.
24.11.2016 | UMV
Staňte se čtenářem knihovny ÚMV!
Navštivte nás a stantě se čtenáři knihovny UMV!
19.11.2016 |
Screening of “Foreign Affairs” by Pasha Rafiy
The Embassy of the Grand Duchy of Luxembourg cordially invites you to the screening of the documentary “Foreign Affairs” by Pasha Rafiy, to be followed by a public debate.
14.11.2016 | UMV
Director of the IIR Elected to the Board of TEPSA!
Our director Petr Kratochvíl was elected to the Board of Trans European Policy Studies Association, the oldest trans-European research network in the field of European studies!


1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 41

Doporučujeme

Bílková: Koncepce zahraniční politiky - revoluce se nekoná
O tom, jak se změnilo, či nezměnilo, směřování zahraniční ...
Uspořádání světa podle Donalda J. Trumpa
Inaugurace Donalda J. Trumpa, jakožto 45. prezidenta Spojených st...

Nejčtenější

Africké volby 2017. Demokratizace, či udržování statu quo?
Každoročně se obyvatelé afrických států dostavují k volebn...
Trpké zkušenosti s mocnou čarodějkou
"V souvislosti s tragickým případem otravy chemickými zbraněmi...