Naši lidé v médiích

18.04.2017 | Jan Kovář
Dozvuky tureckého referenda
Referendum, které se v neděli 16. 4. konalo v Turecku, velmi těsnou většinou odsouhlasilo změnu politického systému na prezidentský a další úpravy ústavy. Co znamená těsný výsledek tureckého referenda? Jaký prostor tento výsledek vytváří pro tureckou opozici? A jakým aktérem teď bude Turecko navenek? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.
18.04.2017 | Mark Galeotti
Grösste Gefahr ist die westliche Korrumpierbarkeit
Solange Moskau und andere Regimes Einfluss kaufen können, ändert sich nichts. Das sagt unser Sicherheitsexperte Mark Galeotti in dem Artikel für SRF (Switzerland).
13.04.2017 | Petr Kratochvíl
Ostře sledovaná schůzka
Ruský a americký ministr zahraničních věcí se setkali, aby si promluvili o situaci v Sýrii, boji proti terorismu a především o současných mimořádně špatných vztazích Ruska a USA. Petr Kratochvíl jejich setkání komentoval pro Český rozhlas i Českou televizi. Jednání bylo dle jeho slov formální a chladné. Jsou vztahy obou zemí opravdu horší než za Obamy? Mýlili se ti, kdo obviňovali Trumpa z přehnané náklonosti k Rusku? Kolik z toho, co Trump a Putin dělají a říkají, je míněno mezinárodně a kolik jsou jen argumenty pro domácí společnost? A co spory těchto dvou velmocí znamenají pro vývoj v Sýrii? Dozvíte se ve vystoupeních ředitele Ústavu mezinárodních vztahů.
11.04.2017 | Jan Eichler
Trpké zkušenosti s mocnou čarodějkou
"V souvislosti s tragickým případem otravy chemickými zbraněmi v Sýrii se znovu diskutuje o věrohodnosti důkazů o viníkovi. Zásadní otázka zní, zda tyto zbraně někdo skutečně použil, nebo zda je někdo úkladně podstrčil, aby vyvolal celosvětové rozhořčení." Nad touto otázkou se zamýšlí i Jan Eichler pro deník Právo.
10.04.2017 | Lukáš Tichý
Isláme, stát!
Co přijde po islamistech okupujících území Iráku a Sýrie? Budoucnost ve dvou scénářích možného vývoje představuje v článku pro časopis Euro Lukáš Tichý.
10.04.2017 | Michal Kořan
Boris Johnson nejede do Moskvy
Britský ministr zahraničí Borise Johnson odvolal plánovanou návštěvu Moskvy a vyzývá Rusy, ať přestanou podporovat syrský režim Bašára Asada. Nakolik to signalizuje sblížení amerických a britských postojů? A proč bylo zrušení návštěvy překvapivé i pro samotné Brity? Na tyto i další otázky odpovídal Českému rozhlasu Plus Michal Kořan.
10.04.2017 | Mark Galeotti
Terror in Russia and the West: A Need for Compassion
"Europe’s lights were dark for St. Petersburg’s tragedy. It was neither right, nor smart," wrote Mark Galeotti for Moscow Times in his analysis of Petersburg's terrorist attack.
10.04.2017 | Jan Daniel
Trump chtěl ukázat rozhodnost. Rusové mu zřejmě nebránili, míní odborník
"Americký prezident Donald Trump chtěl útokem na syrskou základnu dát mimo jiné najevo sílu, rozhodnost a také odlišnost od Baracka Obamy, míní Jan Daniel z Ústavu mezinárodních vztahů. Podle jeho vyjádření pro iDNES.cz to ale není jasná předzvěst invaze nebo dalších úderů. A to i proto, že nyní není zřejmé, kdo z Trumpových poradců tvoří „syrskou“ politiku Bílého domu."
07.04.2017 | Mark Galeotti
A Few Quick and First Thoughts on the US Airstrike on Syria
The use of chemical weapons against civilians cannot continue with impunity, but is a 50-missile strike the right response? Mark Galeotti answers this question at his blog, In Moscow's Shadows.
07.04.2017 | Tomáš Profant
Zrkadlo antikomunizmu
Tomáš Profant se pro server deníku Pravda zamýšlí nad ideologickými dopady nové hry Slovenského národního divadla, Elity.


1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 71

Doporučujeme

Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Poloviční úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...
Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Plný úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...

Nejčtenější

Vacancy for the Position of Director of the Institute of International Relations Prague
In accordance with the provisions of Section 18, Subsection (2)(h),...
Job Vacancy: Researcher/Senior Researcher (Full time)
The Institute of International Relations Prague announces a job vac...