Naši lidé v médiích

25.07.2017 | Mark Galeotti
Is Trump Bad News for Putin?
The American president has not proved quite the ally Moscow may have expected," writes Mark Galeotti for The Atlantic.
24.07.2017 | Jan Kovář
Kolik bude Británii stát brexit?
Jedná se nyní o konkrétní sumě, kterou by měla Británie v rámci brexitu zaplatit? Co by znamenalo kdyby se jednání zastavila? Jaká práva chtějí vyjednavači Evropské komise zachovat pro občany EU, kteří po brexitu zůstanou ve Velké Británii? Co dalšího, kromě finančního vyrovnání a práv občanů EU a Velké Británie diplomaté probírali? Na tyto i další otázky odpovídal Českému rozhlasu Jan Kovář.
19.07.2017 | Jan Eichler
Americký prezident Donald Trump na návštěvě v Paříži
Prezident USA, Donald Trump, přistál 13.7 v Paříži, kde se na pozvání prezidenta Francie, Emmanuela Macrona, zúčastní velkolepých oslav francouzského národního svátku 14.7. Je známo, že oba prezidenti mají zcela odlišné politické názory a cíle, celý svět tudíž tuto návštěvu s velkým zájmem sleduje.
19.07.2017 | Tomáš Profant
Ústav mezinárodních vztahů píše o filmovém festivalu v Karlových Varech
Jaký byl letošní mezinárodní filmový festival v Karlových varech? Jak vyprávět o lidech žijících v Kongu? A jaké filmy si zaslouží podporu daňových poplatníků? Píše Tomáš Profant.
19.07.2017 | Tomáš Profant
Spojení koloniální éry s dnešním muslimským radikalizmem
Na konferenci Prague European Summit v polovině června hovořil ministr zahraničí Lubomír Zaorálek o radikalizaci muslimů v Evropě, kterou spojil se zločiny Západu během koloniální éry. Diskuze o kauzalitě mezi těmito zločiny a radikalizací se v dnešním světě často projevuje, zejména v akademických kruzích. Platí však? Nebo může za dnešní radikalizaci muslimů v Evropě zcela jiný fenomén?
14.07.2017 | Vít Beneš
Dvoudenní summit zemí G20 v Hamburku
Jaké jsou největší světové problémy současnosti? Jakou strategii zvolí 20 největších ekonomik světa v otázkách boje proti terorismu, ochraně klimatu, bezcelních zón, či probíhající migrační krizi v Evropě?
07.07.2017 | Jan Kovář
07.07.2017 | Jan Kovář
04.07.2017 | Vladimír Handl
Merkelová představila volební program CDU
Náš externí spolupracovník Vladimír Handl hovořil v ČT24 o volebním programu CDU-CSU který byl zveřejněn v Berlíně. Program podle něj znamená konkretizaci pozic CDU-CSU, zaměřuje se na plošné ulehčení daňové zátěže a posílení sociálních programů a povede k dalšímu zvěcnění volební diskuse, v níž kancléřka Merkelová má zatím výrazný náskok před vyzyvatelem Martinem Schulzem a SPD.
03.07.2017 | Jan Daniel
Arabské země prodloužily Kataru ultimátum
Arabské země vyhověly žádosti Kataru o prodloužení ultimáta pro splnění jejich požadavků vůči emirátu, s nímž přerušily diplomatické styky. Napjatou situaci pro Českou televizi okomentoval náš odborník na Blízký východ, Jan Daniel.


1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 78

Doporučujeme

Snění o Evropě po 32 letech: jasnozřivost i omyly Jiřího Dienstbiera
U příležitosti výročí Sametové revoluce a v rámci připom...
Kurdové stojí na rozcestí. Společný Kurdistán je jen sen
O Kurdech se říká, že jsou největším národem bez vlastního...

Nejčtenější

Snění o Evropě po 32 letech: jasnozřivost i omyly Jiřího Dienstbiera
U příležitosti výročí Sametové revoluce a v rámci připom...
Zapad 2017: Could Russia Succeed in Opinion War?
On September 14-20 Russia jointly with Belarus conducted large-scal...