Naši lidé v médiích

12.06.2017 | Mark Galeotti
Putin's message: make Russia great again
Is Russia a superpower or a house of cards? This was the subject of a debate organised by RaamopRusland in De Balie in Amsterdam and attended by our security expert Mark Galeotti. According to him, it is neither. In his opinion Putin is just 'agressively offensively defensive', trying to protect a weak state by using the flaws of the West. Even before Trump he was trying 'to make Russia great again'.
09.06.2017 | Jan Eichler
Společná obrana EU
Jan Eichler byl hostem Českého rozhlasu v souvislosti s konferencí o obraně a bezpečnosti, kterou v Praze pořádal Úřad vlády ve spolupráci s Evropskou komisí a zahájili ji společně Bohuslav Sobotka s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. Jaký je vývoj snah o společnou evropskou obranu a jakou budoucnost má společná obrana EU? I na tyto otázky se dozvíte odpověď v rozhovoru níže.
09.06.2017 | Jan Kovář
Britské parlamentní volby 2017
Britské předčasné volby jsou u konce, otázky však zůstávají a zásadní rozhodnutí teprve musí být přijata. Co bylo klíčovým momentem voleb, rozhodovala domácí nebo zahraniční témata? Hrála roli osobnost Jeremyho Corbyna? A co Británii čeká nyní? Na tyto i další otázky odpovídal Jan Kovář České televizi, Českému rozhlasu i EurActivu.
07.06.2017 | Jan Kovář
Macron směřuje k vítězství
Může se Emanuel Macron stát novým evropským lídrem? Jakým hlavním výzvám čelí a jaké jsou jeho klíčové vize? A jak se jeho nástup projevil na vztazích Francie a Německa? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.
07.06.2017 | ÚMV
Ráj na zemi
Čím ÚMV přitahuje špičkové zahraniční pracovníky? Na to odpovídali časopisu Respekt ředitel Ústavu Petr Kratochvíl a také další naši kolegové Mark Galeotti, Tamás Lattmann a Benjamin Tallis. Článek se dále zaměřoval na to, čím cizince lákají Praha a Česká republika natolik, že jim dali přednost před jinými působišti.
06.06.2017 | Jan Kovář
Británie před volbami
Co zajímá britské voliče těsně před volbami? Jakou vedou obě strany kampaň, na co se zaměřují? Může se prosazení předčasných voleb Mayové vymstít? A pokud zvítězí, skutečně bude mít silnější pozici v jednáních při odchodu z EU? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.
02.06.2017 | Jakub Eberle
Začíná německo-český kongres v Augšpurku
Jakub Eberle dnes na ČT24 komentoval česko-německé vztahy v kontextu víkendového sudetoněmeckého sněmu. Minulost dnes podle něj sousedské vztahy nezatěžuje, její reflexe je ale na české straně omezená.
01.06.2017 | Mark Galeotti
The US-Russian “axis of emptiness”
What does it say when the biggest story to come out of a meeting between the president of the US and the Russian foreign minister is a spat over whether a Russian photographer should have been allowed into the Oval Office? That, at present, the relationship between Moscow and Washington is more about optics and unwarranted optimism than any real substance, writes Mark Galeotti in his recent analysis for IntelliNews Business New Europe .
01.06.2017 | Míla O'Sullivan
Zapojme ženy do skutečného rozhodování o válce i míru
Rozhovor s naší interní doktorandkou Mílou O'Sullivan v zpravodaji "Rovné příležitosti" se soustředí na téma situace žen ve válečných konfliktech a postkonfliktních obdobích. Na ženy jako vícenásobně stigmatizované a zasažené, ale stále většinou bez zásadní možnosti ovlivnit běh věcí, v důsledku toho i bezpečnost, životy a budoucnost svou i svých rodin, a bez přístupu k rozhodovacím procesům. A na to, jak to lze změnit.
29.05.2017 | Mark Galeotti
On shaky ground: Russia’s FSB vs migrant radicalisation
"Scrambling to address the growing threat of Islamist terrorism from Central Asia, Russia’s security apparatus is forced to depend on questionable foreign intelligence services?" writes Mark Galeotti in his analysis for openDemocracy.


1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 75

Doporučujeme

Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Poloviční úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...
Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Plný úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...

Nejčtenější

Zahraniční politika a migrace – od stereotypů k realitě
V rámci politické diskuze je migrace často chápána jako výzva...
Is Poland Following Hungary to the Right?
Almost thirty years ago, Poland led Central Europe’s transition f...