Naši lidé v médiích

14.12.2016 | Jan Kovář
Funguje stále dohoda EU-Turecko?
Funguje stále dohoda EU-Turecko? Je možné, že brzy dojde k ukončení její implementace? Co bude mít na programu Lubomír Zaorálek při své cestě do Turecka? A je problém, že součástí NATO je země jako Turecko? Na tyto i další otázky odpovídal v České televizi Jan Kovář.
Asad už si Aleppo nedá vzít, povstalci ztrácejí podporu
Povstalci již nemají dost sil, aby dokázali pozice v Aleppu dlouhodobě bránit. Dobytí města patrně způsobí další odliv podpory západních zemí. V rozdělené Sýrii teď budou znesvářené strany soupeřit především o pozice Islámského státu, říká v rozhovoru pro iDNES.cz Jan Daniel.
06.12.2016 | Jan Eichler
Hollande neztratil soudnost
Vzrušené volební události v Itálii i Rakousku poněkud překryly zprávu z Francie, kde socialistický prezident Francois Hollande minulý týden oznámil, že se nebude ucházet o druhý mandát. Stal se tak první hlavou V. francouzské republiky (1958 až dosud), který tak učinil. Všichni před ním – de Gaulle, Giscard d’Estaign, Mitterrand, Chirac a Sarkozy – do toho šli znovu. A s výjimkou Giscarda a Sarkozyho také uspěli. Další výjimkou byl Georges Pompidou, jenž ovšem během prvního období zemřel. Rozhodnutí francouzského prezidenta znovu nekandidovat komentuje v deníku Právo Jan Eichler.
05.12.2016 | Jan Kovář
Italské "NE"
Hlasovali voliči v italském referendu především o návrhu ústavních změn nebo o popularitě italského premiéra? Proč vlastně v Evropě zažívámě  v poslední době takový příklon k referendům? A budou mít výsledky hlasování vliv na ekonomickou a politikou situaci v EU? Nejen na tyto otázky lze slyšet odpověd v příspěvku Jana Kováře v Českém rozhlase.
05.12.2016 | Mark Galeotti
Hybrid War And Peace
What exactly is hybrid war? What are its components and weapons? And how can one defend against it? Mark Galeotti tries to answer these questions in the RFE/RL Power Vertical Podcast where he also discusses his new publication Hybrid War Or Gibridnaya Voina: Getting Russia's Non-Linear Military Challenge Right.
05.12.2016 | Tomáš Profant
Kam smerujú slovenské médiá?
Tomáš Profant sa v Denníku N zamýšľa nad tým, kam smerujú slovenské médiá po tom, ako je neoliberálna ideológia za svojim zenitom.
05.12.2016 | Michal Kořan
Rakousko volilo prezidenta
Rakušané volili prezidenta, opět. Jedny volby zrušil soud, ty druhé úředníci kvůli vadným volebním lístkům. Vyjde to napotřetí? Co přinese nový prezident Rakousku, jak změní česko-rakouské vztahy a jak ovlivní budoucnost Evropy? Na tyto i další otázky odpovídal Michal Kořan ve speciálním vysílání ČT24.
02.12.2016 | Jan Kovář
Obavy z italského referenda
Itálii čeká zásadní referendum. Rozhodovat se bude o změně ústavy, především pak o omezení moci senátu. Premiér spojil s výsledkem referenda své další setrvání ve funkci. Proč je toto národní referendum důležité i pro Evropskou unii? A zajímá se o něj Brusel? Má vůbec Evropská unie nějaké nástroje, jakými reagovat na nárůst populismu na národní úrovni? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.
01.12.2016 | Petr Kratochvíl
K Visegrádu zády, k Berlínu čelem
"Pro českou zahraniční politiku pomalu přichází okamžik pravdy. Česká diplomacie nesmí zaspat dobu. Debaty o příslušnosti k Východu či Západu jsou vyprázdněné. Musíme se držet Německa." To jsou některé z hlavních bodů článku Petra Kratochvíla, který vyšel 30. 11. 2016 v Hospodářských novinách.
30.11.2016 | Jan Kovář
Země V4 podpořily rychlý vstup států západního Balkánu do EU
Jak by vstup zemí západního Balkánu do EU pomohl s řešením migrační krize? Má jejich přístup podporu obyvatel EU? Jak vše vnímají obyvatelé zmíněných států? A jakou váhu v rozhodování má hlas V4? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.


1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 62

Doporučujeme

Uspořádání světa podle Donalda J. Trumpa
Inaugurace Donalda J. Trumpa, jakožto 45. prezidenta Spojených st...
Trump podpoří Izrael na cestě, která se zemi nemusí vyplatit
Jestli je minimálně od konce studené války něco neochvějné, ...

Nejčtenější

Bílková: Koncepce zahraniční politiky - revoluce se nekoná
O tom, jak se změnilo, či nezměnilo, směřování zahraniční ...
European Strategic Autonomy: Distant but Irresistible
Under pressure from overlapping crises, writes Michal Šimečka in ...