Naši lidé v médiích

22.12.2017 | Jan Eichler
Trump rok v úřadě. A je pod palbou amerických kritiků
Uzavírá se první rok Trumpova působení ve funkci prezidenta USA. Při té příležitosti se za velkou louží začíná bilancovat, co šéf Bílého domu dosud předvedl. Bilancuje i Jan Eichler v nejnovějším článku pro deník Právo.
19.12.2017 | Mark Galeotti
Latvian interview with Mark Galeotti
Putin wants to make Russia great again, but his idea of what makes a great power is very much out of the 19th century. To him, great powers must have spheres of influence such as Ukraine, Georgia, Belarus and elsewhere. No one should be able to tell a great power what to do, so, for Russia, international law and justice should have no traction. And Russia should have a voice on all global issues. In order to achieve all this, given Russia's weakness, Putin is seeking to divide, distract, and demoralise the West. That's the argument Mark Galeotti makes in his interview for Latvian journal Latvijas avīze: LA.
19.12.2017 | Jan Kovář
Vztah nové vlády k EU
Jakým směrem se vydá evropská politika ČR pod novou vládou? Je možné, že se novému premiérovi podaří přesvědčit Komisi, aby stáhla žalobu na ČR kvůli neplnění kvót? A bude ČR aktivnějším parnerem na unijní úrovni? I na tyto otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.
18.12.2017 | Jan Kovář
Jak se projeví čerstvá porážka Mayové v britském parlamentu?
Ve středu večer britský parlament hlasoval o pozměňovacích návrzích k zákonu o vystoupení Velké Británie z EU. Znamenají odsouhlasené pozměňovací návrhy významnou překážku pro premiérku Theresu Mayovou? Co je hlavní překážkou pro britskou premiérku na domácí scéně? A jaké výhrady má k britskému přístupu k vyjednání Evropský parlament? I na tyto otázky odpovídal Českému rozhlasu Jan Kovář.
15.12.2017 | Vít Beneš
Vít Beneš: „Brusel“ nám může „vnucovat“, kdo u nás bude pracovat a žít
"Ta zpropadená Evropská unie nám totiž může „vnucovat“, kdo u nás bude pracovat a žít. Onen tajný plán na podrobení České republiky se jmenuje „vnitřní trh“ a „Schengenský prostor“, píše ve svém komentáři k vyjádření Andreje Babiše na summitu EU výzkumník Ústavu mezinárodních vztahů Vít Beneš pro EurActiv.cz
15.12.2017 | Vít Beneš
Premiér Babiš na summitu EU
Summit EU, účast premiéra Babiše na něm a spory ohledně migračních kvót, to byla hlavní témata rozhovru Českého rozhlasu Plus s Vítem Benešem. Je možné že by v reakci na případné další odhlasované kvóty některé státy hrozily vystoupením z EU? A zkoušel by je někdo zadržet? Je vůbec pravděpodobné, že by byly další kvóty schváleny? A jaká jsou alternativní řešení? Poslechněte si rozhovor níže.
15.12.2017 | Miroslav Nožina
Kolik Rohingů již zahynulo?
Lékaři bez hranic zveřejnili přibližné minimální počty obětí násilností v Barmě z řad Rohingů za období 25. 8. - 24. 9. Český rozhlas oslovil Miroslava Nožinu, aby zveřejněnou zprávu okomentoval. Jak se situace vyvinula od léta? Je možné získat pravdivé informace o dění v oblasti? Jedná se o etnickou čistku? A co je hlavní příčinou sporů s Rohingy? I na tyto otázky odpovídal náš odborník na barmská etnika.
Nový ministr zahraničních věcí
Martin Stropnický (ANO) střídá Lubomíra Zaorálka (ČSSD) na postu ministra zahraničních věcí. Přední čeští politologové komentují působení Lubomíra Zaorálka a formulují očekávání vůči jeho nástupci. Ondřej Horký-Hlucháň o novém ministrovi mimo jiné prohlásil, že byl měl „být jakýmsi strážcem normality. Tedy uhájit naše členství v EU a NATO, jež je zpochybňováno."
13.12.2017 | Miroslav Tůma
Americké obavy z KLDR
Jaká je možnost obrany před arzenálem KLDR a jak by USA měly reagovat na hrozby z této země? Povede současné napětí mezi KLDR a USA k přehodnocení pravomocí amerického prezidenta v otázce užití jderných zbraní? I na tyto otázky odpovídal České televizi externí spolupracovník ÚMV, Miroslav Tůma.
13.12.2017 | Tomáš Profant
Študentský protest trochu inak
Ako písať o filme, ktorý sa tak výrazne vymyká slovenskému a českému kontextu? Tomáš Profant recenzuje film Kto robí revolúciu iba spolovice, kope si vlastný hrob.


1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 88

Knihy

Uroš Svete, Damijan Guštin, Janja Vuga, Rok Zupančič, Jelena Juvan

Doporučujeme

Volná pracovní pozice: Ředitel/ka výzkumu
Ústav mezinárodních vztahů Praha (ÚMV) je významnou českou v...
Vacancy Notice: Research Director
The Institute of International Relations Prague (IIR) has been the ...

Nejčtenější

Vacancy Notice: Research Director
The Institute of International Relations Prague (IIR) has been the ...
Jaký ohlas vyvolá Mattisova doktrína?
Ve světě se diskutuje o Národní obranné strategii USA 2018, kt...