Naši lidé v médiích

20.11.2017 | Jan Daniel
Libanon a doutnající uprchlická krize
Libanonský premiér Saad Harírí v sobotu rezignoval na svou funkci. Jeho rezignace je známkou politické krize, v níž se Libanon ocitl. Důvodem je mimo jiné působení a mocenské soupeření Saudské Arábie a Íránu v regionu. Může tato politická nestabilita vyústit až v ozbrojený konflikt? A jak odůvodněné je „strašení“ další migrační krizí, kdyby vypukly ozbrojené střety právě v Libanonu, tedy zemi, která sama hostí značnou část uprchlíků ze Sýrie? Jaký další vývoj situace můžeme očekávat? I na to odpovídal České televizi Jan Daniel.
20.11.2017 | Mark Galeotti
The Importance of Russia’s Unimportant Prime Minister
"Elections in 2018 are unlikely to result in a new Russian president, but they could see a new prime minister appointed," writes Mark Galeotti in his analysis published by Business New Europe and reprinted by Moscow Times.
14.11.2017 | Miroslav Tůma
Vatikán: konference o jaderném odzbrojení
Ve Vatikánu proběhla dvoudenní konference o jaderném odzbrojení. Setkání, které se konalo z podnětu papeže Františka, se zúčastila mimo jiné řada laureátů Nobelovy ceny. Ke konferenci i k současnému vývoji v jaderném odzbrojování se pro ČT24 vyjádřil Miroslav Tůma.
14.11.2017 | Vít Beneš
Jaderný deštník NATO nefunguje. Česko by mělo usilovat o zákaz atomových zbraní
"Před pár týdny získala Nobelovu cenu za mír iniciativa Mezinárodní kampaň za zrušení jaderných zbraní. Hned se ozvalo devět potrefených hus (států vlastnících jaderné zbraně), které zákaz jaderných zbraní odmítly. 'Česko a ostatní státy EU by se měly připojit k zákazu jaderných zbraní. Nic tím neztratíme, protože americký jaderný deštník nad Evropou stejně nefunguje,' píše v komentáři pro ČT24 výzkumník Ústavu mezinárodních vztahů Vít Beneš.
14.11.2017 | Miroslav Nožina
Angkor-problematická pozornost?
Miroslav Nožina komentoval pro pořad Vědecká dobrodružství ČRo, jak vypadal chrámový komplex Angkor před 24 lety. Jak se změnily komplex sám, jeho okolí a život místních obyvatel vlivem turistiky?
13.11.2017 | Mark Galeotti
Sobchak and the presidential reality show
"Why does the Kremlin allow socialite Ksenia Sobchak to take part in the presidential elections? Distraction? Theatricality? According to Mark Galeotti's piece for Raam op Rusland it reflects the limitations of Putin's hyper-presidential system. 'Vote against all' is a way out for the population."
Iron Curtains of the mind
"Much 'western' analysis of central and eastern Europe remains rife with prejudices, half-truths and a lack of critical perspective," write Benjamin Tallis from IIR's Centre for European Security and Derek Sayer, professor emeritus at the University of Alberta, Canada in their piece for openDemocracy.
06.11.2017 | Mark Galeotti
How Putin could yet save Britain from Brexit
Mark Galeotti's new opinion piece for The Guardian.
31.10.2017 | Jan Eichler
Linka Paříž–Berlín: možnosti a meze spolupráce
Francie a Německo se v mnohém odlišují a jejich vzájemné vztahy mají velice dlouhou a také dramatickou historii. Na ni v kontext usoučasných jednání obou zemí vzpomíná v deníku Právo Jan Eichler.
30.10.2017 | Tomáš Profant
Povedzme si pravdu, nemôžme byť zelení aj hospodársky rásť
Tomáš Profant se v souvislosti s programovou vizí nového slovenského politického subjektu, Progresivního Slovenska, zamýšlí nad (ne)možností spojit hospodárřský růst s udržitelností.


1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 85

Knihy


Doporučujeme

Democracy can die fast
"The thing about change is that it can happen very quickly. You can...
Seminar on Contemprorary Nuclear Disarmament
Center for International Law of the Institute of International Rela...

Nejčtenější

Job Vacancy: Researcher/Senior Researcher
The IIR is offering a full-time position for a researcher or senior...
NATO: Towards a new Strategic Concept
The new threats and challenges the Euro-Atlantic area is facing pos...