Naši lidé v médiích

22.05.2014 | Petr Kratochvíl
La République tchèque 10 ans après l'entrée en UE
On 15th May the Czech Center Paris presented a discussion between Petr Kratochvíl, the director of the Institute of International Relations, Prague, and Jacques Rupnik, the director of research at the Center for International Studies and Research (CERI), Sciences Po in Paris.The discussion titled “La République tchèque 10 ans après l'entrée en UE” was aimed at the broad public and you can watch it here.
22.05.2014 | Petr Kratochvíl
The ideational clinch of the Roman Catholic Church and the EU: The Europeanization of the Catholic clergy’s discourse?
The article by Petr Kratochvíl and Tomáš Doležal was published in the Journal of Language and Politics.JLP is well-known impacted journal, which has been described as a "forum for analysing and discussing the various dimensions in the interplay of language and politics".
14.05.2014 | Petr Kratochvíl
Referenda na východě Ukrajiny
Luhanská a Doněcká oblast na východě Ukrajiny vyhlásily nezávislost. Plány na připojení k Rusku se však ozývat přestaly. Samo Rusko prohlásilo, že výsledky referend žádajících nezávislost sleduje s úctou, o uznání se ale nikdo nezmiňuje.
13.05.2014 | Tomáš Profant
Prichádza ďalší cyklus „rozvojových“ sľubov?
Tomáš Profant se v komentáři pro JeToTak.sk zabývá novým kolem rozvojových slibů, které přijde po Rozvojových cílech tisíciletí. Očekává, že stejně jako dosud i teď politika naruší možnosti jejich naplnění.
12.05.2014 | Petr Kratochvíl
ČR a EU před evropskými volbami
Jaké chyby dělají české politické strany před nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu? A jaké jsou možnosti České republiky v oblasti evropské měnové integrace?
06.05.2014 | Petr Kratochvíl
Summit Východního partnerství
Přestože pro Vás pečlivě sledujeme dění na Ukrajině, věnují se naši odborníci i dalším aktuálním tématům. Jedním z nich byl i summit Východního partnerství a některých členů EU, který se konal 24. dubna v Praze.
05.05.2014 | Michael Brtnický
Alžírsko: zatím pomalu a opatrně
Michael Brtnický ve svém textu pro deník Právo ze dne 24. 4. argumentuje, že znovuzvolení nemocného alžírského prezidenta Abdelazíze Búteflíky představuje první krok k předání moci mladší garnituře režimu ovládajícího největší africkou zemi. Alžířané, reflektující vlastní občanskou válku v 90. letech i vývoj v Egyptě, Libyi a Sýrii po roce 2011, preferují postupný, gradualistický přechod k pluralitnější politice a ekonomickým reformám.
Vláda: Priority ČR v EU pro dalších 10 let se příliš nezmění
"Dokončení vnitřního trhu, energetická bezpečnost, efektivní čerpání fondů nebo silné evropské instituce. To jsou podle státního tajemníka pro EU Tomáše Prouzy priority ČR pro příštích 10 let. Jedná se o politickou otázku, nebo budou naše zájmy vycházet spíš z demografických vlastností Česka?"
17.04.2014 | Petr Kratochvíl
Má být hlavní prioritou Západu stabilní Rusko, nebo Rusko demokratické?
Má být hlavní prioritou Západu stabilní Rusko nebo Rusko demokratické? Má smysl chtít Rusko demokratizovat zvenčí? Dává Západ ve vztahu k Rusku důraz na demokratické postupy?
16.04.2014 | Petr Kratochvíl
EU a NATO mají podle M. Zemana odradit Rusko preventivními akcemi
Petr Kratochvíl v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál okomentoval prohlášení Miloše Zemana a Bohuslava Sobotky k situaci na Ukrajině.


1 ... 75 76 77 78 79 80 81 ... 91

Knihy


Doporučujeme

Drulák a streetart na ambasádě v Paříži
Ve středu 16. května proběhlo slavnostní zahájení výstavy Č...
Tvrdý vojenský postup Izraelské armády
15.5. 2018 Marek Čejka od ČT24 dostal několik okruhů a dotazů ...

Nejčtenější

Macron, Merkel a české zájmy při reformě EU
Červnový summit Evropské rady se bude zabývat reformami klíčo...