Naši lidé v médiích

04.08.2014 | Marek Čejka
Izraelci se učili od Britů
Nový rozhovor s Markem Čejkou se vrací k izraelsko-palestinskému konfliktu. Je ofenziva v pásmu Gazy účinná, nebo získává další sympatizanty hnutí Hamás? Má spolupráce Hamásu a Fatahu šanci na pokračování? A především, jaké jsou scénáře pro mírové soužití Izraelců a Palestinců v budoucnosti?
23.07.2014 | Marek Čejka
Na blokádu Pásma Gazy doplácejí civilisté
Je operace v pásmu Gazy válečným zločinem? Jsou Palestinci bez viny? A jak v tom všem figuruje Velká Británie? Nový rozhovor s Markem Čejkou odpovídá na tyto otázky a dále se v něm autor zamýšlí, proč je Česká republika tradičně proizraelská a jaká by měla být v nastalé situaci česká pozice.
22.07.2014 | Pavel Barša
Arabský Střední východ v bodu nula?
Pavel Barša komentuje zásadní změny vlivu jednotlivých aktérů na Blízkém východě. Dle jeho slov se dnes uspořádání, které vzešlo z první světové války, v důsledku slábnoucí pozice USA hroutí. Proč se zdá, že se teritoriálně-politická mapa arabského Středního východu, kterou narýsovali vítězové první světové války, pomalu proměňuje v cáry?
21.07.2014 | Petr Kratochvíl
Česko stále nemá eurokomisaře
Dle slov Petra Kratochvíla není ostudou v českém ani evropském kontextu, že Česká republika dosud nemá vybraného eurokomisaře. Nejsme jedinou zemí, která zatím jméno nenavrhla. Zároveň je dle Petra Kratochvíla důležité jednat současně o portfoliu i osobě komisaře, neboť vyjednat portfolio a nemít vybraného vhodného kandidát by bylo strategickou chybou.
17.07.2014 | Marek Čejka
Izrael versus Hamás - další dějství
Mezi Izraelem a hnutím Hamás se rozpoutalo další kolo ozbrojených střetů. Navrhována jsou krátkodobá příměří, hlubší řešení vzájemných neshod je ale v nedohlednu. Expert na Blízký východ Marek Čejka ve svém nejnovějším článku rozebírá jak se změnila pozice Hamásu oproti minulým střetům s Izraelem, zda se v mezidobí i v Izraeli něco proměnilo, nebo zda vše může ovlivnit nový izraelský prezident Reuven Rivlin.
15.07.2014 |
Česko by mělo nominovat Füleho na post Vysokého představitele pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku
Koaliční rada by dnes měla rozhodnout o českém eurokomisaři. Vít Beneš volbu okomentoval pro Český rozhlas plus. Zdůrazil mimo jiné důležitost rezervních kandidátů pro zisk lepšího portfólia a odbornost Štefana Füleho jako kandidáta na post eurokomisaře.
07.07.2014 | Michal Kořan
Debating V4: Michal Kořan
A new article by Michal Kořan analyzing the V4, its mission and possible solutions to disagreements among its members.
07.07.2014 |
Potenciální nový stát na území Iráku může začít kontrolovat ropu a plyn
Islamisté z organizace ISIL v nedávné době vyhlásili na části iráckého a syrského území chalífát.  Stát nikdo neuznal, islamisté ale bojují dál a snaží se pod svou kontrolu získat další území. K dispozici mají také znepokojivé množství finančních prostředků. Proč je ISIL hráč, se kterým bude i do budoucna třeba počítat a jaká jsou největší rizika spojená s jeho možnou teritoriální expanzí, se dozvíte v rozhovoru s Markem Čejkou.
Krajiny V4 by sa nemali prekvapovať
Michal Kořan v rozhovoru pro server Pravda.sk okomentoval nový program slovenského předsednictví V4. Připomenul, že by se Slovensko mělo soustředit na omezení konfliktů ve vzájemné spolupráci členů V4, a zamyslel se, jak program konkrétně realizovat.
Co přinesou asociační dohody EU s Ukrajinou, Gruzií a Moldavskem?
Dnes (27. června) budou podepsány asociační dohody mezi EU a Ukrajinou, Gruzií a Moldavskem. Dohody směřují k vzájemnému otevření trhů a mají napomoci i demokratizaci. Nejsou ale příslibem členství v EU, jako tomu bývalo u starších typů asociačních dohod. Jaké přesně jsou rozdíly? A jaký je přínos nových dohod? To se dozvíte v článku Adély Denkové, který cituje i Víta Beneše.


1 ... 73 74 75 76 77 78 79 ... 91

Doporučujeme

Drulák a streetart na ambasádě v Paříži
Ve středu 16. května proběhlo slavnostní zahájení výstavy Č...
Tvrdý vojenský postup Izraelské armády
15.5. 2018 Marek Čejka od ČT24 dostal několik okruhů a dotazů ...

Nejčtenější

Macron, Merkel a české zájmy při reformě EU
Červnový summit Evropské rady se bude zabývat reformami klíčo...