Naši lidé v médiích

20.02.2014 | Michal Kořan
Ukrajina na pokraji občanské války
Michal Kořan byl hostem pořadu Studio ČT24 na téma "Ukrajina na pokraji občanské války".
18.02.2014 | Tomáš Dopita
Současné nepokoje v Bosně a Hercegovině
Bosna a Hercegovina zažívá největší protivládní demonstrace za posledních 20 let. Zejména lidem žijícím v muslimsko-chorvatské části země vadí špatná ekonomická a politická situace, dále také chudoba a rostoucí nezaměstnanost.
17.02.2014 | Michal Kořan
Co je to česká zahraniční politika?
"Než usilovat o ideologické probouzení zahraniční politiky, které nutně bude činěno z jednoho konkrétního politického směru, měla by se budoucí vláda pokusit o trpělivou snahu pokračovat v prozkoumávání a respektování politického prostoru, který je pro všechny strany přijatelný."
Současné protesty jsou jiné, protože u nich teče krev, říká expert na Bosnu
Už dlouho se mají Bosňané špatně. V minulém týdnu situace vybublala na povrch v násilných protestech. "Lidem vadí, že politici nedělají nic pro to, aby jim zajistili perspektivu dobrého života," řekl v rozhovoru s Jakubem Fajnorem pro IHNED.cz expert Tomáš Dopita.
12.02.2014 | Tomáš Profant
Původ kapitalismu
"Tomáš Profant ve Středoevropských politických studiích recenzuje český překlad Původu kapitalismu od Ellen Meiksins Wood. Zdůrazňuje autorčinu analytickou preciznost, jež dělá knížku užitečnou i pro sociální vědce mimo marxistický proud."
Evropská unie jsou i čeští úředníci a poslanci
"Význam Evropského parlamentu (EP) snižuje, že ho lidé vnímají jako relativně neviditelné těleso, které nedokáže ovlivnit zásadní otázky," říká Vít Beneš, v rozhovoru pro Deník.cz.
10.02.2014 | Petr Drulák
Kontroverzní Janukovyčova návštěva Prahy
Současný ukrajinský prezident Viktor Janukovyč  byl pozván, aby v dubnu navštívil Prahu. Během jeho pobytu má proběhnout jak bilaterální setkání českého a ukrajinského prezidenta, tak dubnový summit Východního partnerství. To letos oslaví pět let od svého vzniku. Plánovaná návštěva vyvolává značné kontroverze, především kvůli nepřehledné a násilím poznamenané situaci na kyjevském Majdanu. Zda nebude pozvání odvoláno, a za jakých okolností by k tomu případně mohlo dojít, na to moderátorovi Událostí, komentářů odpovídali Petr Drulák, coby nový náměstek ministra zahraničních věcí a Hynek Kmoníček, ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky.
06.02.2014 | Tomáš Profant
Argument, ktorý si zaslúži diskurz
Tomáš Profant reagoval na jednostrannou diskuzi o očkování, která proběhla v Slovenském národním divadle v Bratislavě.
Nepokoje v Súdánu
14.12. 2013 došlo v Jižním Súdánu k neúspěšnému pokusu o převrat. Následovaly ozbrojené střety, které se postupně rozšířily do několika lokalit země. Ozbrojený konflikt v Jižním Súdánu vyhnal z domovů na 850 000 lidí. 3,7 milionů obyvatel trpí akutním nedostatkem jídla. Střety rovněž zasáhly oblasti těžby ropy a poškodily tak zásadní zdroj ekonomických příjmů. Zda se jedná o konflikt politický nebo etnický a zda vše skončí dohodou z Addis Abeby, kterou znepřátelené strany uzavřely koncem ledna, se dozvíte v rozhovoru s Kateřinou Rudincovou.
04.02.2014 | Petr Drulák
Pokojné řešení mohou nalézt jen sami Ukrajinci
Víkendové události v Kyjevě a dalších ukrajinských městech staví Ukrajinu i svět před novou politickou realitu. O vážnosti situace svědčí i to, že prezident  Janukovyč nabídl křeslo premiéra a vicepremiéra dvěma nejvýraznějším představitelům parlamentní opozice Arseniji Jaceňukovi a Vitaliji Kličkovi. Oba odmítli s tím, že s prezidentem jsou ochotni se bavit pouze o předčasných parlamentních a prezidentských volbách. Jako by se opakovala situace z doby před devíti lety, kdy Janukovyčovo vítězství v prezidentských volbách poznamenaných celou řadou nepravostí vyvolalo masové protesty. Oranžová revoluce Janukovyče smetla a ukrajinskou politiku následně na několik let ovládli političtí vůdci protestů Viktor Juščenko a Julija Timošenková.


1 ... 71 72 73 74 75 76 77 ... 85

Doporučujeme

Democracy can die fast
"The thing about change is that it can happen very quickly. You can...
Seminar on Contemprorary Nuclear Disarmament
Center for International Law of the Institute of International Rela...

Nejčtenější

Job Vacancy: Researcher/Senior Researcher
The IIR is offering a full-time position for a researcher or senior...
NATO: Towards a new Strategic Concept
The new threats and challenges the Euro-Atlantic area is facing pos...