Naši lidé v médiích

05.05.2014 | Michael Brtnický
Alžírsko: zatím pomalu a opatrně
Michael Brtnický ve svém textu pro deník Právo ze dne 24. 4. argumentuje, že znovuzvolení nemocného alžírského prezidenta Abdelazíze Búteflíky představuje první krok k předání moci mladší garnituře režimu ovládajícího největší africkou zemi. Alžířané, reflektující vlastní občanskou válku v 90. letech i vývoj v Egyptě, Libyi a Sýrii po roce 2011, preferují postupný, gradualistický přechod k pluralitnější politice a ekonomickým reformám.
Vláda: Priority ČR v EU pro dalších 10 let se příliš nezmění
"Dokončení vnitřního trhu, energetická bezpečnost, efektivní čerpání fondů nebo silné evropské instituce. To jsou podle státního tajemníka pro EU Tomáše Prouzy priority ČR pro příštích 10 let. Jedná se o politickou otázku, nebo budou naše zájmy vycházet spíš z demografických vlastností Česka?"
17.04.2014 | Petr Kratochvíl
Má být hlavní prioritou Západu stabilní Rusko, nebo Rusko demokratické?
Má být hlavní prioritou Západu stabilní Rusko nebo Rusko demokratické? Má smysl chtít Rusko demokratizovat zvenčí? Dává Západ ve vztahu k Rusku důraz na demokratické postupy?
16.04.2014 | Petr Kratochvíl
EU a NATO mají podle M. Zemana odradit Rusko preventivními akcemi
Petr Kratochvíl v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál okomentoval prohlášení Miloše Zemana a Bohuslava Sobotky k situaci na Ukrajině.
16.04.2014 | Petr Kratochvíl
Přijme NATO Gruzii?
Ve světle ukrajinské krize se jak v Gruzii, tak ve členských zemích NATO ozývají hlasy po užší spolupráci. Možné sbližování ale komplikuje spor Gruzie a Ruska o území Abcházie a Jižní Osetie. Existuje reálná naděje, že by Severoatlantická aliance Gruzii přijala?
20. výročí genocidy ve Rwandě
Rwanda si 7. 4. připomněla již dvacáté výročí od začátku genocidy, během které zemřelo na 800 000 obyvatel. V této souvislosti byl hostem Rádia Slovensko Ondřej Horký-Hlucháň, který se na dění v Africe dlouhodobě zaměřuje.
03.04.2014 | Tomáš Profant
Absence (auto)cenzury přispívá k diskriminaci menšin
"Tomáš Profant na serveru Česká pozice reagoval na kritiku Romana Jocha. Obhajuje omezování vyobrazování rasových stereotypů ve veřejném prostoru"
01.04.2014 | Michal Kořan
Kerry a Lavrov jednali o Ukrajině
Znamená schůzka Johna Kerryho a Sergeje Lavrova posun v jednání o Ukrajině? Rusko nově připouští jednání s novou ukrajinskou vládou, kterou do této doby neuznávalo. Jak lze uvedené dění analyzovat? To vše se dozvíte v rozhovoru, který Michal Kořan poskytl Studiu ČT 24 dne 31. 3. 2014.
01.04.2014 | Rudolf Fürst
Čínský prezident se sejde s J. Barrosem a H. Van Rompuyem
Čínský prezident Si Ťin-pching je prvním čínským prezidentem, který navštíví evropské instituce. Tato návštěva svědčí o nadstandardních vztazích Číny a Evropské unie. Jak se tyto vztahy projevují v oblasti obchodní a jak ovlivnily čínský postoj k ukrajinské krizi? I to se dozvíte v rozhovoru s Rudolfem Fürstem.
31.03.2014 | Jan Eichler
Z evropské ultrapravice jde strach
Krajní pravice získává francouzské radnice. Může se tento jev rozšířit i na evropskou úroveň? Je dnes Evropa opět "kotlem, který hrozí vybuchnout"? Analýzu aktuálního vzestupu krajně pravicových stran přináší rozhovor s Janem Eichlerem.


1 ... 69 70 71 72 73 74 75 ... 85

Doporučujeme

Workshop "Implementation of the Women, Peace, and Security Agenda"
The Embassy of Sweden in Prague, the Ministry of Foreign Affairs of...
Vražda, která komplikuje kosovský rébus
Přední politik srbské menšiny v Kosovu Oliver Ivanovič byl zas...

Nejčtenější

Job Vacancy: Researcher/Senior Researcher
The IIR is offering a full-time position for a researcher or senior...
NATO: Towards a new Strategic Concept
The new threats and challenges the Euro-Atlantic area is facing pos...