Naši lidé v médiích

12.01.2015 | Jan Eichler
Historická manifestace v Paříži
11.1. prošel Paříží průvod protestující proti terorismu. Manifestace se zúčastnilo přes padesát státníků a občané různých národností i náboženství. Zatímco někteří považují průvod za odvážný projev celoevropské solidarity, jiní v něm vidí pokrytecké gesto Francoise Hollanda a dalších politiků. Jan Eichler byl jedním z hostů pořadu ČT24, kteří v souvislosti s přelomovou manifestací komentovali současnou situaci ve Francii i důsledky aktuálního dění pro celou Evropskou unii.
08.01.2015 | Jan Eichler
Ubrání Evropa svobodu slova?
Dvojice ozbrojených útočníků vtrhla do redakce pařížského satirického týdeníku Charlie Hebdo. Zabili nejméně 12 osob, mezi nimi i policisty. Redakce byla již dříve napadena zápalnou láhví kvůli uveřejnění karikatur muslimského proroka Mohameda. Kde končí právo na vlastní vyznání a začíná svoboda slova? V čem je tento nejnovější útok zlomový? A je načase, aby se Evropa bránila "islamizaci zdola"? Jan Eichler odpovídal na otázky České televize.
30.12.2014 | Pavel Barša
Filosof a politolog Pavel Barša: O xenofobii a selháních levice
Feminismus, realismus v politickém myšlení nebo konflikt anarchie a řádu – Pavel Barša (1960) má výjimečně široký záběr. Z pozice analytika Ústavu mezinárodních vztahů se pak konkrétně věnuje islámskému přistěhovalectví a multikulturalismu v Evropě či konfliktu v Palestině.
19.12.2014 | Jan Eichler
Rukojmí v Sydney
Australské Sydney zažilo den plný strachu. Jednu z tamních kaváren přepadl muž, který tam poté zadržoval na tři desítky rukojmích. Přes média vzkázal své požadavky – obdržet vlajku Islámského státu a telefonický hovor s premiérem země. Podle policie nakonec při zachraňování rukojmích začal střílet a byl zneškodněn. Zásah nepřežili dva lidé – a pachatel. K tématu se pro pořad Události, komentáře vyjádřil také analytik Ústavu mezinárodních vztahů Jan Eichler.
Czech Foreign Policy: Shift in the Values?
Over the last couple of months, the Czech Foreign policy attracted substantial attention of both domestic and foreign media. This concerned not only the reaction to President Miloš Zeman´s official visit to China, but also the ambiguity of the Czech political elites towards sanctions imposed on Russia in reaction to the conflict in Ukraine. To discuss these issues, as well as the position and role of the Visegrad Group, Vera – Karin Brazova from The Virtual Forum for Visegrad+ Studies met with Petr Kratochvíl.
08.12.2014 | Jan Daniel
Bez vyhlídky na budoucnost
Situace syrských uprchlíků v Libanonu začíná být kritická. Za necelý rok se jich do maličké sousední země přesunulo více než milion. I to se dozvíte v novém článku Jana Daniela přímo z Libanonu.
08.12.2014 | Tomáš Profant
Rast HDP a pocit šťastia
Kto by nepoznal slávnu pieseň od Petra Hapku a Michala Horáčka Štěstí je krásná věc. Autor textu sa v nej zaoberá jedným zo základných problémov modernej doby: Robí nás spotreba šťastnými? Východ slnka alebo pieseň tichá ako padajúci sneh nám možno robia radosť, ale nedajú sa kúpiť. Lenže ostáva množstvo vecí, ktoré sa kúpiť dajú a tie sú fajn.
25.11.2014 | Marek Čejka
Třetí intifáda zatím nevypukla
Izrael se vzpamatovává z krvavého útoku v Jeruzalémě, při kterém dva Palestinci zavraždili čtyři rabíny a jednoho policistu. Co způsobuje vlnu násilí? Může toto napětí přerůst v palestinské povstání? Celou situaci okomentovla pro IDNES.cz Marek Čejka.
13.11.2014 | Petr Kratochvíl
Velmi chladné setkání
Prezidenti Obama a Putin se několikrát neoficiálně setkali během summitu organizace APEC. Setkání byla krátká a nanejvýše chladná. Ovlivňuje antipatie obou mužů zahraniční politiku jejich zemí, anebo je to naopak? A je Barack Obama po kongresových volbách Putinovi dostatečně silným protihráčem? Dozvíte se v rozhovoru s Petrem Kratochvílem.
13.11.2014 | Tomáš Profant
Bol rok 1989 bezvýznamný?
Azda niet ľudského osudu, ktorý by zmena režimu v roku 1989 neovplyvnila. Niektorým ponúkla obrovské príležitosti, iných dostala na ulicu. Bez ohľadu na to, ako skončili, osud každého človeka si zasluhuje našu pozornosť.


1 ... 69 70 71 72 73 74 75 ... 91

Doporučujeme

Drulák a streetart na ambasádě v Paříži
Ve středu 16. května proběhlo slavnostní zahájení výstavy Č...
Tvrdý vojenský postup Izraelské armády
15.5. 2018 Marek Čejka od ČT24 dostal několik okruhů a dotazů ...

Nejčtenější

Macron, Merkel a české zájmy při reformě EU
Červnový summit Evropské rady se bude zabývat reformami klíčo...